MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Komedi festivali başlıyor

23.09.2017 12:40

TİYATRO sanatçısı Ali Poyrazoğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'a Antalya Komedi Festivali'ne verdiği desteklerden dolayı teşkkür etti.

Komedi festivali başlıyor

Muratpaşa Belediyesi'nin desteğiyle bu yıl ilki düzenlenen Antalya Komedi Festivali, bugün Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenecek gösteriyle başlayacak. 28 Eylül'e kadar sürecek olan festivalde; Ali Poyrazoğlu, Emre Kınay, Altan Erkekli, Sevinç Erbulak, Fırat Tanış, Günay Karacaoğlu, Veysel Diker, Evrim Alasya gibi isimler, Antalyalı sanatseverlerle buluşacak.

TIYATRO SANATCISI ALI POYRAZOGLU, MURATPASA BELEDIYE BASKANI UMIT UYSAL'A ANTALYA KOMEDI FESTIVALI'NE VERDIGI DESTEKLERDEN DOLAYI TESKKUR ETTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

KARİKATÜR ATÖLYESİ MELTEM CEP SAHNEDE

Festivalde; 28 Eylül Perşembe günü saat 14.00'te yapılacak Ali Çetinkaya Karikatür Atölyesi etkinliğine Muratpaşa Belediyesi evsahipliği yapacak. Ali Çetinkaya, 28 Eylül Perşembe günü Muratpaşa Belediyesi Meltem Cep Sahne'de; 6-12 yaş arasındaki çocukların katılacağı karikatür atölyesi gerçekleştirecek.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, festivale katılacak sanatçılarla bir araya geldi. Başkan Uysal'a; Antalya Komedi Festivali'ne desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi. Başkan Uysal, usta tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu ile bu yıl ilki düzenlenecek Antalya Komedi Festivali'ni değerlendirdi.

TIYATRO SANATCISI ALI POYRAZOGLU, MURATPASA BELEDIYE BASKANI UMIT UYSAL'A ANTALYA KOMEDI FESTIVALI'NE VERDIGI DESTEKLERDEN DOLAYI TESKKUR ETTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

KİTLESEL SANAT KURSLARI

Sadece yolla ve sokakla şehir olunamayacağını ifade eden Başkan Uysal, "21 bin insanımıza sosyal hizmet sunuyoruz. Onun dışında sanat, kültür, kent kimliğinin bir parçası olmak, komşulaşmak lazım. 12 festivalimiz var. Resimden tiyatroya kadar, kitlesel ölçekte sanat kurslarımız var. 5 bin komşumuz, kurslarımıza devam ediyor" dedi.

OPERA VE ÇOK AMAÇLI GÖSTERİ MERKEZİ

Nazım Hikmet'in 'Ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum' dizesini anımsatan Başkan Uysal, "Opera ve çok amaçlı gösteri merkezi inşaatımız büyük bir hızla devam ediyor. Bu büyük yatırım, bitmek üzere. Çalışmalarımızı kitlelerin sanatla buluşmasına, sadece şarkı dinlemeleri için değil, şarkı söyleyebilmelerine katkı sağlamak için yapıyoruz. Ben de öykü yazıyorum. Bir öykü kitabim geçen aylarda çıktı" dedi.

POYRAZOĞLU, 'GURUR DUYUN'

Katılımcılara seslenen Ali Poyrazoğlu da konuşmasında; "Bu kadar pratik, derdini bu kadar kısa ve iyi anlatan bir belediye başkanına az rastladım. Genelde 2- 3 saat anlatıyorlar. Baygınlık geliyor insanlara. Derledi, toparlardı, fıstık gibi anlattı. Meselenin de özüne dokundu. Sanata ilgili ve duyarlı bir başkanınız olduğu için gurur duyun. Antalya'nın arkasında böyle sanatsever bir başkan olduğunu her ortamda anlatalım ki Antalya, İstanbul festivali kadar büyük bir komedi festivali kazanmış olsun. Tüm desteklerinden dolayı edebiyatçı ve öykü yazarı Başkan'a teşekkür ediyorum" dedi.

(DHA)

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3