Kepezli öğrencilerden anlamlı çalışma! Deprem bölgesine konteyner okul yapımı...

30.03.2023 18:01

Antalya haber...Deprem bölgesine güneş enerjili konteyner okullar yaparak bölgedeki okul ihtiyacını karşılayan Şehit Özcan Şenol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Meslek liseleri ülkemizin milletimizin en zor zamanlarında çok önemli ihtiyaçlara da cevap vermek suretiyle milletimize faydalar sağlıyor" dedi.

Kepezli öğrencilerden anlamlı çalışma! Deprem bölgesine konteyner okul yapımı...

Antalya haber...Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, deprem bölgesine güneş enerjili konteyner okullar üreten Şehit Özcan Şenol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Kepez Belediyesi'nin de katkı sunduğu konteyner okul üretimini inceleyen Başkan Tütüncü'ye ziyaretinde Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Yavuz ve Okul Müdürü Hüseyin Tarakçı eşlik etti.

Depremden etkilenen okullarda öğrenim gören öğrencilerin eğitimle buluşmalarına imkan sağlamak için konteyner üreten öğretmen ve öğrencilere teşekkürlerini iletti. Yapımı devam eden konteynerleri gezen ve meslek liselerinin önemine değinen Başkan Tütüncü, “Şehit Özcan Şenol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bizim gençlerimize meslek ve sanat edindirme bakımından özel nitelikli bir eğitim veren bir kurum olsun diye başladığımız bir çalışmaydı. O hayallerimiz gerçekleşti ve bu meslek lisemizi Kepez'e, Kepezli hemşehrilerimize Antalya'nın gençlerine armağan ettik" diye konuştu.

MESLEK LİSELERİNDEN BÜYÜK FAYDALAR

“Pandemi döneminde gördük ki; bu okullar aynı zamanda ülkemizin milletimizin en zor zamanlarında çok önemli ihtiyaçlara da cevap vermek suretiyle aslında bugün de milletimize faydalar sağlıyor" diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “İşte bu özelliği şimdi de deprem zamanında da gördük. Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, öğretmenlerinin, okul müdürlerinin öncülüğünde deprem bölgesine konteynerler üretiyor. Deprem bölgesindeki kentlerimize bu konteynerler okul oluyor. Öğrencilerimiz her gün burada iki tane konteyner üretiyor ve deprem bölgesine hep birlikte gönderiyoruz" dedi.

KEPEZ'DEN TAM DESTEK

Şehit Özcan Şenol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Tarakçı'da Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yaşanan deprem felaketinin ilk gününden itibaren öğretmen ve öğrencilerle beraber deprem bölgesine yönelik çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Başkan Tütüncü'nün okula büyük katkılar sunduğunu belirten Tarakçı, “Bugün bu okulda bacalar tütüyor. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz çalışıyor. Bir nebze olsun, ne faydamız olursa bu bizim için büyük bir mutluluk. Kepez Belediyemize ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu alanla ilgili vincinden yer çalışmasına kadar her türlü alanda okulumuza çok büyük katkılar sundular" diye konuştu.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

72 kültürün buluştuğu 'Yöreler Renkler Festivali' başlıyor

72 kültürün buluştuğu 'Yöreler Renkler..

72 kültürün buluştuğu 'Yöreler Renkler Festivali' başlıyor
Son dakika: Faiz kararının ardından dolar ve altından ilk tepki

Son dakika Faiz kararının ardından dol..

Son dakika: Faiz kararının ardından dolar ve altından ilk tepki
Son dakika: Merkez Bankası faiz Eylül ayı kararı belli oldu

Son dakika Merkez Bankası faiz Eylül a..

Son dakika: Merkez Bankası faiz Eylül ayı kararı belli oldu
Konyaaltı'nda spor yapmayan kalmayacak

Konyaaltında spor yapmayan kalmayacak

Konyaaltı'nda spor yapmayan kalmayacak
Meteoroloji tarih verdi!Dereceler 40'ı görecek!

Meteoroloji tarih verdi!Dereceler 40'ı..

Meteoroloji tarih verdi!Dereceler 40'ı görecek!
Kepez'de patlama! 1 kişi hayatını kaybetti

Kepez'de patlama! 1 kişi hayatını kayb..

Kepez'de patlama! 1 kişi hayatını kaybetti