MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Kent Konseyin'den 'hava kirliliği' uyarısı

26.10.2017 10:15

Turizm Başkenti Antalya’yı kara bulutlar kaplamaya başladı. Hava kirliliği değerleri uluslararası sınırın altına düşen kentte, yakıtların kalitesi yeniden tartışmaya açıldı.

Kent Konseyin'den 'hava kirliliği' uyarısı

Hürriyet Akdeniz Gazetesi'nden Salim Uzun'un haberine göre  kış ayının yaklaşması Antalya’da uzun süredir devam eden ‘hava kirliliği’ endişesini yeniden gündeme taşıdı. Uzmanlar, Antalya Kent Konseyi’nin uluslararası değerleri dikkate alarak hazırladığı rapordaki verilere rağmen denetim ve bilinçlendirme çalışmalarının yetersizliğinden şikâyetçi.

‘ÇÖZÜM ÜRETEN YOK’

Antalya’da partikül madde ve kükürt dioksit değerlerinin Avrupa Birliği (AB) sınırlarının üzerinde olduğu belirten, 
Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tuncay Neyişçi, “Hazırladığımız rapora göre; 214 kez sınır değerleri aşmışız. Bilimsel gerçekler ortada ama çözüm üreten yok. Daha şimdiden turizmin başkentini kara bulutlar kapladı” dedi.

KALİTESİZ YAKIT VURGUSU

Kış aylarında ısınmak için kullanılan yakıtların kalitesine ve yakma yöntemlerine vurgu yapan Prof. Dr. Neyişçi, “Havamız kirli ama seralarda ıslak odun yakıyoruz. Bunu kim denetliyor? Neden odun yerine pelet yakılmıyor? Hem çevreci bir yakıt hem de daha ucuz. Bu yakıt türü devlet tarafından teşvik edilmeli” diye konuştu.

‘TURİZM KENTİYİZ’

Antalya’nın turizm önceliğine dikkat çeken Kent Konseyi Başkanı Sema Nur Kurt ise “Rapordaki sonuçlar ortada. Hava kalitemizin artması için daha sıkı denetim yapılmalı ve bilinç artırılmalı. Eğer havamızı koruyamazsak başta turizm olmak üzere birçok alanda ciddi sorunlar yaşarız” diye konuştu.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3