MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Kemer’de öğrencilere kırtasiye ve ücretsiz okul servisi desteği

10.09.2021 17:33

Antalya haber... Kemer Belediyesi ana sınıfından 8. sınıfa kadar tüm öğrencilerin kırtasiye malzemelerini ve lise öğrencilerinin servis ücretlerini karşılıyor. Ayrıca Üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs açıyor.

Kemer’de öğrencilere kırtasiye ve ücretsiz okul servisi desteği

Antalya haber...  Emekli öğretmen olması dolayısıyla eğitime çok önem verdiğine dile getiren Başkan Topaloğlu, ‘Eğitim varsa gelecek var’ sloganıyla öğrencilere yatırım yapmaya devam edeceklerini belirtti.

"MUTLUYUZ"

Kırtasiye yardımının Türkiye’de sayılı belediyelerin yaptığını düşündüğünü ifade eden Ebru Çoban, “Kırtasiye malzemeleri bir aile için büyük külfet olabiliyor” dedi. Vatandaşlardan Meryem Esen ise çocukların baştan sona tüm kırtasiye malzemelerini ücretsiz olarak karşılandığını belirterek, “Kızım kırtasiye malzemelerini görünce çok mutlu oldu. Biz de mutluyuz. Eğitime yaptığı desteklerden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve Kemer Belediyesinden çok memnunuz” diye konuştu.

ÜCRETSİZ KARŞILANIYOR

Başkan Topaloğlu, eğitime yaptığı katkılar kapsamında yaklaşık bin 100 lise öğrencisinin servis ücretlerinin karşılıyor. Kızı Ünal Aysal Anadolu Lisesine giden Oya Sünersoy belediyenin lise öğrencilerine sağladığı ücretsiz servis imkanı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kemer Belediyesi lise öğrencilerine ücretsiz servis imkanı sağlıyor. Bu konuda en büyük pay sahibi Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu. Eğitime yaptığı katkılar herkes tarafından biliniyor. Kendisini eğitime kazandırdığı hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu..

“TÜM ÖĞRENCİLER KEMER BELEDİYESİ'NE EMANET”

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Pazartesi günü okulların açıldığını belirterek, korona virüssüz bir eğitim yılı dilediğini söyledi. Pandemi döneminde zor bir dönemden geçtiklerini ifade eden Başkan Topaloğlu, pandemi kurallarına mutlaka uymak gerektiğinin altını çizdi. Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak bugüne kadar üzerlerine düşeni yaptıklarına ve yapmaya da devam ettiklerine değinerek, “Ana sınıfından 8. sınıfa kadar tüm öğrencilerimize kırtasiye malzemelerini dağıttık. Eksik olanları da hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. Liseye giden öğrencilerin servislerinin ücretini biz üstleniyoruz. İhalesini yaptık ve öğrencilerimizi evlerinden okula okuldan eve biz taşıyoruz” dedi.

“ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSLARI ÜCRETSİZ”

Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz eğitim verdiklerini ifade eden Topaloğlu, “Gençlerimiz son yapılan sınavda büyük başarı elde ettiler. İstedikleri bölümlere yerleştiler. Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı ve velilerini kutluyorum. Kemer’deki ana sınıfından üniversiteye kadar olan tüm öğrenciler Kemer Belediyesine emanet. Tek istediğim şey üniversite okuyan çocuklarımıza burs imkanı sağlamaktı. İki defa meclisten onay aldık ama yasa gereği Sayıştay’dan geri geldi. Başka bir şekilde bu işi çözeceğim. Eğitim varsa gelecek var. Eğitimin olmadığı bir yerde başarı olmaz. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Yolları açık olsun” diye konuştu. İfadelerini kullandı.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Son dakika… Emekli maaşı bin 150 TL, ikramiye 37 bin TL yükselecek!

Son dakika… Emekli maaşı bin 150 TL, i..

Son dakika… Emekli maaşı bin 150 TL, ikramiye 37 bin TL yükselecek!
Tahliye ve kira davalarında patlama: Yüksek kira için tapu devreden var!

Tahliye ve kira davalarında patlama: Y..

Tahliye ve kira davalarında patlama: Yüksek kira için tapu devreden var!
Faydalarını duyunca sürekli kullanacaksınız! Öksürüğü bıçak gibi kesiyor

Faydalarını duyunca sürekli kullanacak..

Faydalarını duyunca sürekli kullanacaksınız! Öksürüğü bıçak gibi kesiyor
Emeklilerin ek ödemeleri de arttı! Kim, ne kadar ek ödeme alacak?

Emeklilerin ek ödemeleri de arttı! Kim..

Emeklilerin ek ödemeleri de arttı! Kim, ne kadar ek ödeme alacak?
17 Ocak Pazartesi Antalya'da hava durumu!

17 Ocak Pazartesi Antalya'da hava duru..

17 Ocak Pazartesi Antalya'da hava durumu!
Hatayspor'da sevindiren galibiyet... Aslan ağır yaralı!

Hatayspor'da sevindiren galibiyet... A..

Hatayspor'da sevindiren galibiyet... Aslan ağır yaralı!