MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Kemer'de elektrikli otobüsün test sürüşü gerçekleştirildi

04.03.2021 17:29

Antalya haber... Büyükşehir Belediyesi'nin elektrikli otobüsü, ilçelerdeki test sürüşüne devam ediyor. Otobüsün Kemer'deki sürüşüne Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da katıldı.

Kemer'de elektrikli otobüsün test sürüşü gerçekleştirildi

Antalya haber... Yüzde yüz elektrikli ve yerli üretim olan Büyükşehir Belediyesi'nin otobüsü kentin ilçelerinde test sürüşüne devam ediyor. Otobüsün Kemer'deki test sürüşüne Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, meclis üyeleri Ferhan Fidan, İsmail Aka, Ulaşım AŞ Antobüs İşletme Yöneticisi Mehmet Ali Habip, Bozankaya firmasında ARGE tasarım bölümünde çalışan Ali Erdem, Kiriş Mahalle Muhtarı Faiz Çetin katıldı.

Başkan Topaloğlu, modern ve çevre dostu olan elektrikli otobüsün Kemer içerisindeki test sürüşü sırasında, yetkililerden otobüs hakkında bilgiler aldı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, otobüsün yeni çağa uygun olarak daha konforlu, sessiz ve çevre dostu olduğunu ve tasarımıyla da dikkat çektiğini söyledi. Test sürüşünden oldukça memnun kaldıklarını ifade eden Başkan Topaloğlu, "Vatandaşların rahatı ve konforunu artırmak amacıyla yapılan otobüs tamamen yerli ve elektrikle çalışıyor. Sessiz olması büyük avantaj. Gayet başarılı buldum. Kemer'de de kısa bir tur atarak vatandaşlarımızın beğenisine sunduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Bozankaya firmasında ARGE tasarım bölümünde çalışan Ali Erdem ise otobüsün Ankara Sincan Sanayi Bölgesinde üretildiğini söyledi. Otobüste herhangi bir yakıt kullanılmadığını ve yüzde 100 elektrikli olduğunun altını çizen Erdem, "Otobüs, Bozankaya firmasının bünyesinde tamamen yerli olarak yapılıyor. Yazılımı ve tasarımları tamamen bize ait. Bunun yanında metro, troleybüs (bataryalı ve katanerli) ve tramvay gibi ürünlerimiz de mevcut. Araçların boyutları değişiklik gösterebiliyor. Yurt içi ve yurt dışında bu araçların satışı mevcut. Bu otobüs tamamen batarya sistemiyle hareket ediyor. Şu anki aracın yolcu kapasitesi oturan 30, ayakta ise 40 kişi. Şu anda pandemi nedeniyle bu sayıyı azaltıyoruz. Aracımızı görücüye çıkardıktan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin de destekleriyle ilçe belediyelerin beğenisine sunuyoruz. İlçelerde test sürüşlerimiz devam edecek" diye konuştu.

Ulaşım AŞ Antobüs İşletme Yöneticisi Mehmet Ali Habip de Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Antalya ilçelerinde test sürüşüne devam ettiklerine değindi. Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Kemer'de yaptıkları test sürüşleriyle otobüsü vatandaşların beğenisine sunduklarını anlatan Habip, "Otobüsün tamamen yerli olmasının yanında çevre dostu olması çok önemli. İnşallah Antalya'ya hayırlı olur" dedi.

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı

Diğer Haberler

Japonya'da OHAL uzatıldı, Başbakan Suga Yoşihide özür diledi

Japonya'da OHAL uzatıldı, Başbakan Sug..

Japonya'da OHAL uzatıldı, Başbakan Suga Yoşihide özür diledi
Kamu işçilerine ilave tediye ödemeleri bugün yapılacak

Kamu işçilerine ilave tediye ödemeleri..

Kamu işçilerine ilave tediye ödemeleri bugün yapılacak
Kahreden haberi MSB duyurdu: Bir asker şehit oldu, 4 asker yaralı!

Kahreden haberi MSB duyurdu: Bir asker..

Kahreden haberi MSB duyurdu: Bir asker şehit oldu, 4 asker yaralı!
Twitter

Twitter "bahşiş kutusu" özelliğini duy..

Twitter "bahşiş kutusu" özelliğini duyurdu
Diyabet kalıcı körlük sebebi olmasın! Diyabette göz sağlığı için bunlara dikkat

Diyabet kalıcı körlük sebebi olmasın D..

Diyabet kalıcı körlük sebebi olmasın! Diyabette göz sağlığı için bunlara dikkat
11 Mayıs Salı Antalya hava durumu

11 Mayıs Salı Antalya hava durumu

11 Mayıs Salı Antalya hava durumu