MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
"Kemer halkının parasını kimseye yedirmem"

30.01.2020 16:47

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, şeffaf olarak yapılan ve canlı yayınlanan Asdem Park otel ihalesi sonrası açıklamalarda bulundu.

"Kemer halkının parasını kimseye yedirmem"

Seçim zamanında şeffaf bir belediyecilik anlayışı içerisinde olacaklarının sözünü verdiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Topaloğlu, Kemer halkına hizmet yapmaya geldiklerini ve halka vefa borçlarının olduğunu söyledi. Başkan Topaloğlu, yapılan ihalelerin her zaman şeffaf olduğunu ve canlı yayınlandığına dikkat çekerek, “Daha önce Kemer Belediyesi’ne ait bir otel ve 12 dükkanın ihalesi yapılmış. Bu daha önce iki blok olarakyapılmış. Birisinin ihalesi 2012 yılında bitmiş ama önceki dönem belediye Başkanı Mustafa Gül birer yıl olmak üzere 2019’a kadar uzatmış. 2886 devlet ihale yasasına göre bir ihalenin süresi bittiğinde tekrar ihaleye çıkmak zorundasın. Birisinde de 3 yıl uzatmış.” dedi.

"Kemer Belediyesi'nin 5 milyon 400 bin lira karı var"

Kemer halkının parasını çarçur etmeyeceklerinin sözünü veren Başkan Topaloğlu, şöyle konuştu: “Kemer halkı bunu iyi dinlesin. Önceki dönemde bir otel ve 12 dükkan 1 milyon 505 bin liraya verilmiş. Bugün yapılan ihalede ise bir otel ve 5 dükkan KDV dahil 6 milyon 925 bin liraya verildi. Bunun yanında 7 dükkan ise daha sonra ihaleye çıkacak. Belediyemizin buradan 5 milyon 400 bin lira karı var. Bu Kemer halkının parasıdır. Kemer halkı rahat olsun. Bunlar bu şekilde devam edecektir. Kemer halkının parasını kimseye yedirmem, kendim de yemem. 7 dükkan ihaleye çıktıktan sonra belediyemizin elde ettiği karı Kemer halkına tekrar hatırlatacağım.”

Başkan Necati Topaloğlu, Kemer’in daha önce dedikodu siyasetiyle yönetildiğine vurgu yaparak, “Biz hizmetlerimize devam ediyoruz. Bundan sonra da ihalelerimiz şeffaf olacak ve Kemer halkı Şubat ayından itibaren de tüm gelir ve giderlerimizi belediyemizin internet sitesinde görebilecek. Kemer halkına bize verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Topaloğlu, toplam 4 firmanın katıldığı ihalede, 6 milyon 925 bin lira teklif vererek kazanan Asdem İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş temsilcisi Metin Demirsu’ya hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı