MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Kemer Belediyesi toplanan çöpleri geri dönüşüme

02.07.2021 17:32

Antalya haber... Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından toplanan çöpler geri dönüşüme kazandırılıyor.

Kemer Belediyesi toplanan çöpleri geri dönüşüme

Antalya haber.... Kemer Belediye ekiplerinin mahallelerde yaptığı rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra Kemer’in en güzel koylarında da temizlik çalışması yürütüyor.
Birçok yerli ve yabancı misafir ile vatandaşların uğrak yerleri arasında yer alan Kleopatra, Karaburun, Maden, Teke, Barakalı, Alacasu, Kirpicik ve Gizli koylarda haftalık olarak çöpler belediye ekipleri tarafından toplanıyor.

Haftalık yaklaşık 1 ton çöp toplayan belediye ekipleri, pet şişe ve cam gibi atıkları ayrıştırarak, dönüşüme gönderiyor. Kemer Belediyesi, geri dönüşüme kazandırdığı çöplerin yanı sıra sosyal farkındalık projeleriyle de adından söz ettiriyor. Kemer Belediyesi, toplum Tabanlı Geri Dönüşüm Projesi kapsamında yürütülen önemli faaliyetlerden olan ve doğada biriken ve toplanmasında güçlük yaşanan atıkların toplama sistemine kazandırılıp, denizlere ulaşan atığın azaltılmasını sağlayan “Kollekt” akıllı telefon uygulaması ile de doğaya katkı sağlıyor.

Doğa Koruma Merkezi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından Coca-Cola Vakfı desteğiyle ve Kemer Belediyesi iş birliğinde yürütülen Temiz Akdeniz Toplum Tabanlı Geri Dönüşüm Projesi kapsamında da “Atık Tutucu Sistemi” atık ve çöpleri topluyor ve doğayı korumuş oluyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, turizm sezonunun başladığını ve belediye temizlik ekiplerinin de 7 gün 24 saat boyunca çalışma yaptığını söyledi.

Kemer genelinde rutin olarak temizlik çalışmalarının aksatılmadan yapıldığına vurgu yapan Başkan Topaloğlu, “Bölgemizde mıntıka temizliğinin de yanı sıra koylarda da temizlik çalışması yürütüyoruz. Kemer’in en güzel koylarına yerli ve yabancı misafirlerimizin yanı sıra çok sayıda vatandaşımızın da uğrak yerleri arasında. Belediye ekiplerimiz, bu koylara karadan ve denizden ulaşarak gidiyor ve bırakılan çöpleri topluyor. Haftalık 2 ton çöp topluyoruz.” dedi.

TOPLANAN ÇÖPLER GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILIYOR

Başkan Topaloğlu, belediye olarak her zaman doğanın yanında olduklarının altını çizerek, şöyle konuştu: “Biz belediye olarak halka ve doğaya en iyi şekilde hizmet etmeye devam ediyoruz. Kemer genelinde ve koylarda toplanan çöpleri anlaştığımız bir geri dönüşüm firmasına gönderiyoruz. Her çöp çöp değildir. Bu toplanan çöpleri biz geri dönüşüme gidecek olanları ayrıştırıp doğaya katkı sağlamış oluyoruz. Herkesin bu konuda duyarlı olmasında fayda var. Daha “yeşil” bir dünya için çalışmalıyız.”

Koyları kullanan vatandaşlara da seslenen Başkan Topaloğlu, sıcak havalarda çıkabilecek yangınlara karşı daha duyarlı olmalarını ve çöpleri gelişigüzel atılmamalarını sözlerine ekledi.

Öte yandan belediye ekiplerinin, Kemer’deki mavi bayraklı plajlarda da rutin olarak temizlik çalışmalarına aralıksız devam ettiği belirtildi.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vergi ve SGK prim ödemeleri ertelenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Vergi ve SGK pri..

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vergi ve SGK prim ödemeleri ertelenecek
81 ile 'Atık İthalatı İşlemleri' konulu genelge gönderildi

81 ile 'Atık İthalatı İşlemleri' konul..

81 ile 'Atık İthalatı İşlemleri' konulu genelge gönderildi
Düden Şelalesi bayramda 100 bin ziyaretçiyi ağırladı

Düden Şelalesi bayramda 100 bin ziyare..

Düden Şelalesi bayramda 100 bin ziyaretçiyi ağırladı
Antalya'da sürücülere 2 milyon 100 bin TL idari para cezası uygulandı

Antalyada sürücülere 2 milyon 100 bin ..

Antalya'da sürücülere 2 milyon 100 bin TL idari para cezası uygulandı
Başkan Ümit Uysal, Teneffüs Park’ta çocuklarla eğlendi

Başkan Ümit Uysal, Teneffüs Park’ta ço..

Başkan Ümit Uysal, Teneffüs Park’ta çocuklarla eğlendi
Başkan Necati Topaloğlu Müdür Deniz Varol’u ziyaret etti.

Başkan Necati Topaloğlu Müdür Deniz Va..

Başkan Necati Topaloğlu Müdür Deniz Varol’u ziyaret etti.