MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi
Bayram turizmi olumlu etkiledi

13.08.2019 16:33

Antalya'nın turizm merkezlerinden Kaş'ın 55 bin olan nüfusu Kurban Bayramı dolayısıyla ikiye katlanarak yaklaşık 90-95 bine yükseldi. 

Bayram turizmi olumlu etkiledi

Kaş'ta seyahat acentesi turizm işletmecisi Aşkın Coşkun, 55 bin nüfuslu Kaş'ta bayramda nüfusun iki katı, yaklaşık 90-95 bin turist ağırladıklarını söyledi. 

Kaş'ın küçük bir kasaba olduğunu belirten Coşkun, "Kaş'ta toplam 217 civarında pansiyon ve otel mevcut. 5 bine yakın da villa konaklaması var. 

Yatak kapasitesi toplamda 25 bin civarında. Kaş, Antalya ilinde en çok mavi bayraklı plajlara sahip. 

Misafirler bu plajlara gitmenin yanında, bir çok aktivitelere de katılabilir. Zaten Kaş bir doğa merkezi, bir dalış merkezi. 

Burada yamaç paraşütü, deniz kanosu yapabilirler. Kanyon geçişlerine katılabilirler. Jeep safari yapabilirler. Kekova batık şehir bölgesinde tekne turlarına katılabilirler. 

Kaş'a gelen misafirlerimizin yaklaşık 10 bini bu günübirlik turlarımıza katılıyor. Herkesi davet ediyoruz" şeklinde konuştu.Gelecek yıl için rezervasyon yaptırıyorlar.

Gelecek yıl için rezervasyon yaptırıyorlar 

Kalkan Restorancılar Derneği Başkanı Mustafa Akdeniz ise, Kaş’ta turizmin çok iyi durumda olduğunu ifade ederek, "Gelen misafirler önümüzdeki yıl için rezervasyonlarını yapıyor. 

Kaş ve Kalkan bölgemiz büyümeyi sürdürüyor. İki yıl önce bölgemizde yabancı turistler azalmıştı ancak İngilizler yine gelmeye devam ediyor. 

Türkiye’de çok kaliteli hizmet almaya devam ediyorlar. 

İngilizlerin ülkemize, Antalya'mıza, Kaş'ımıza, Kalkan'ımıza ve Patara'mıza gelmeye devam edeceklerini düşünüyorum” diye konuştu. 


 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

FOTO GALERİ