MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt

 
Karaloğlu projeleri inceledi

26.10.2017 21:15

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve çok sayıda Antalyalı gazeteci ile birlikte devam eden yatırımları yerinde denetlemek için Alanya'yı ziyaret etti.

Karaloğlu projeleri inceledi

Vali Karaloğlu, Alanya programına kuruluşunun 50'inci yılını kutlayan Yeni Alanya Gazetesi ve Dim Medya'yı ziyaret ederek başladı. Burada kurumun internet televizyonunun canlı yayına katılan Karaloğlu, daha sonra ilçe merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Kuşyuvası'na geçti. Konya- Alanya arasından yapımı tamamlanan ve devam eden tünelleri inceleyen Karaloğlu, şantiye görevlilerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

"ÇOK ÖNEMLİ GEÇİT"

Vali Münir Karaloğlu, Antalya'da ulaşım projeleri içinde şu anda devam eden en önemli projenin Alanya tünelleri olduğu söyledi. Yapılan yol ve tünellerin birçok şehre ulaşımı kolaylaştıracağını belirten Karaloğlu, 'Alanya'yı Konya ile İç Anadolu bölgesine bağlayan Kuşyuvası yoludur. Bu projenin toplam maliyeti 800 milyon TL. 9 tünelin yapımı tamamlandı ve hizmete açıldı. İkinci etap ihalemiz ise 260 milyon civarında. Şu anda 8 tünel ve 6 viyadüğün yapımı sürüyor. Bittiğinde bu zor coğrafyada standardı yüksek ve İç Anadolu'yu sahile en kısa bağlayan çok önemli geçit olacak. Hem iç Anadolu Bölgesi'nde yaşayanların sahile ulaşımı kolaylaştıracak, hem de bizim ürettiklerimizin pazara ulaşımını kolaylaştıracak. Turizm ve ticaret açısından çok önemli bir arter" dedi.

KONYA- ALANYA 2 SAATE DÜŞECEK

Projenin çok önemsendiğini anlatan Vali Münir Karaloğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nda yakından takip ettiğini ifade etti. Çalışmaların 2018'de tamamlanacağını vurgulayan Vali Karaloğlu, "Bahsettiğimiz bütün tüneller tamamlanmış olacak. Konya-Alanya arası ulaşım mesafesi de tahmin ediyorum, 1,5- 2 saat civarında sürecek. Bu olay müthiş bir şey. Alanya'ya ve beraberinde Ankara için de çok önemli" diye konuştu.

MUHTARLARLA BULUŞTU

Kuşyuvası incelemelerinin ardından tünel şantiye alanına giden Vali Münir Karaloğlu burada şantiye işçileri ile öğle yemeği yedi. Yemeğin ardından mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Karaloğlu, bölgedeki çalışmalar ve sorunlar hakkında bilgi aldı. Vali Karaloğlu, Çayarası Yaylası'nda yapımı süren tünelleri de yerinde inceledi.

İşte Vali Münir Karaloğlu'nun Alanya'daki ziyaretinden kareler

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto