MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı kurs

FALEZ PLAJLARI

Yörükoğlu süt

 
Kadir Şeker tarafından öldürülen Özgür Duran’ın annesi darp edildi

22.02.2021 12:49

Geçen yıl sevgilisi Ayşe Dırla'yla kavga ettiği esnada Dırla'ya küfredip kameriyeyi yumrukladığını gören ve olaya müdahale etmek isteyen Kadir Şeker tarafından kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybeden Özgür Duran'ın (32) Antalya'da yaşayan annesi Mübeyyen Güner Dalkılınç (48) darp edildi. Ayşe Dırla'nın kız kardeşi Figen Dırla tarafından saldırıya uğradığını söyleyen Dalkılınç, Figen Dırla'dan şikayetçi oldu.

Kadir Şeker tarafından öldürülen Özgür Duran’ın annesi darp edildi

Geçen yıl 5 Şubat'ta Konya'da meydana gelen olayda, Piri Reis Parkı'nda sevgilisi Ayşe Dırla'yla kavga eden Özgür Duran'ı gören Kadir Şeker olaya müdahale etmek istedi. Şeker, boğuşma sırasında Duran'ı kalbinden bıçaklayarak öldürdü. Olay sonrası tutuklanıp hakkında 'kasten adam öldürme' suçundan iddianame hazırlanan Şeker, yargılandığı Konya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Şeker'in cezası, olayın haksız tahrik altında gerçekleşmesi nedeniyle 15 yıla, iyi hal hükümleri uygulanarak 12,5 yıla düşürüldü.

Ayşe Dırla'nın kardeşi Figen Dırla, Kadir Şeker tarafından öldürülen Özgür Duran'ın annesini darp etti

Gerekçeli kararın tebliğ edilmesinin ardından Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, kararla ilgili İstinaf Mahkemesi'ne başvurdu. Başsavcılığın başvurusunda, Kadir Şeker'e verilecek cezada, Cumhuriyet Savcısı'nın mütalaası doğrultusunda haksız tahrik indiriminin üst seviyeden uygulanması istendi. Konya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararın bozulması ve haksız tahrik indiriminin en üst seviyeden uygulanması durumunda, Kadir Şeker'e verilen ceza, iyi hal hükümleri de uygulanarak, 10 yıla düşecek.

Saçı yolunup tokası koparılan kadın Dırla'dan şikayetçi oldu

AYŞE DIRLA'NIN KARDEŞİ DURAN'IN ANNESİNİ DARP ETTİ

Dava dosyasının bir numaralı tanığı Ayşe Dırla'nın kız kardeşi Figen Dırla, geçen cumartesi günü Antalya'da yaşayan Özgür Duran'ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılınç'ı darbetti. Oğluna yemek götürmek için evden çıkan Dalkılınç, Kadir Şeker hakkında yürütülen ve takipsizlik kararı verilen 'kiralık katil' soruşturmasında adı geçen Ayşe Dırla'nın kız kardeşi Figen Dırla ile Yeşildere Mahallesinde sokak üzerinde karşılaştı. Dalkılınç'ın önünü kesen Dırla, tehdit ettiği Dalkılınç'ı dövdü. Dalkılıç’ın saçını kopartan ve tokasını kıran Dırla, burnuna da kafa attı. Hastaneden darp raporu alan Mübeyyen Güner Dalkılınç, emniyete giderek Figen Dırla'dan şikayetçi oldu. Figen Dırla hakkında, kasten yaralama ve tehdit suçlarından soruşturma başlatıldı.

"BİR ANDA SALDIRMAYA BAŞLADI"

Mübeyyen Güner Dalkılınç, sokakta oğlunu ararken karşısına Ayşe Dırla'nın kardeşi Figen Dırla'nın çıktığını belirterek, “Bir anda bana saldırmaya başladı. 'Oğlun gibi seni de öldürsek ne yazar?' dedi ve yakamdan tutup kafa attı. Tokamı kırıp, saçımı yoldu. Hakaret ve tehditlerde bulundu. Ben yine de bu işin peşini bırakmayacağım. Bunların korktuğu bir şey var ki bize saldırıyorlar. Açıkça 'Oğlunu biz öldürttük' diyor. 'Kadir Şeker'i biz tuttuk' der gibi itiraf ediyorlar" dedi.

Özgür Duran’ın kardeşi Niyazi Remzi Duran ise ağabeyinden sonra annesinin de canına kıyılmak istendiğini söyledi. Annesinin darbedilmesinin peşini bırakmayacağını belirten Remzi Duran, “Biz daha önceden can güvenliğimiz yok diye koruma talep etmiştik. Bize koruma verilmediği gibi bir de darbedildik. Bu işin takipçisi olacağız. Ailemden ikinci bir kişinin zarar görmesine izin vermeyeceğim" diye konuştu.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

kurs kayıt

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Turizmci Adil Gürkan'dan 'Antalya Expo Müze Adası olsun' önerisi

Turizmci Adil Gürkan'dan 'Antalya Expo..

Turizmci Adil Gürkan'dan 'Antalya Expo Müze Adası olsun' önerisi
Japonya'da polisleri harekete geçiren olay! Gerçek bambaşka çıktı

Japonya'da polisleri harekete geçiren ..

Japonya'da polisleri harekete geçiren olay! Gerçek bambaşka çıktı
Antalya Expo ölmesin

Antalya Expo ölmesin

Antalya Expo ölmesin
Alkollü sürücü Ahmet Bozkurt feci kazada hayatını kaybetti

Alkollü sürücü Ahmet Bozkurt feci kaza..

Alkollü sürücü Ahmet Bozkurt feci kazada hayatını kaybetti
Ermenistan’daki erken parlamento seçiminin kazananı Paşinyan oldu

Ermenistandaki erken parlamento seçimi..

Ermenistan’daki erken parlamento seçiminin kazananı Paşinyan oldu
Meteoroloji'den Antalya dahil 16 il için sarı uyarı!

Meteoroloji'den Antalya dahil 16 il iç..

Meteoroloji'den Antalya dahil 16 il için sarı uyarı!