MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

1 mayıs

Fenix center
Antalya'da bir vahşet daha! Beslediği köpekler öldürüldü

13.01.2021 01:16

Antalya haber... İki yavru sokak köpeğinin kimliği belirsiz kişilerce zehirlenerek öldürüldüğü ileri sürüldü. Her gün beslemeye geldiği köpeklerine bir gün gelmeyince ölüleriyle karşılaştığını söyleyen kadın, “Rahatsız olduğum için akşam beslemeyi sabaha çekmiştim. İlk defa bakamadığım bir anda bununla karşılaştım” diyerek üzgün olduğunu belirtirken, Antalya Hayvan Hakları Sorumlusu ve Hayvanların Yaşam Hakları (HAYKONFED) İl Temsilcisi Şebnem Ebinc de, köpekleri zehirlediği ileri sürülen kişi ya da kişilere, “Ellerin kırılsın” diyerek tepki gösterdi.

Antalya'da bir vahşet daha! Beslediği köpekler öldürüldü

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre, Muratpaşa ilçesi Kırcami Mahallesinde meydana gelen olayda, edinilen bilgiye göre, bir site önünde yaptığı kulübeyle her akşam sokak köpeklerini besleyen Duygu Nebioğlu (33), dün akşam rahatsızlandığı için aralarında çoğu yavru olan 10 köpeğini besleyemedi. Bugün öğlen saatlerinde köpeklerini beslemek için evinden aşağıya inen Nebioğlu, 2 yavru köpeğin hareketsiz bir şekilde kulübede olduğunu fark etti. Köpeklerin öldüğünü anlayan Nebioğlu, polisi arayarak yardım talep etti. Zehirlendiği düşünülen diğer yavru köpeklere de site sakinleri ve hayvan severler tarafından ilaç verildi.
İhbarla olay yerine Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği, Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ekipleri ile İl Tarım Müdürlüğüne bağlı personeller geldi. Nebioğlu, bulamadığı diğer yavru köpekleri de öldüğünü düşünüp diğer hayvanseverlerle birlikte çöp konteynerinde aradı.

'KÖPEKLERİMİ ZEHİRLENMİŞ HALDE BULDUM'

Köpekleri her gün beslediğini belirten Duygu Nebioğlu, daha önce aynı köpeğin farklı yavrularının zehirlendiğini ileri sürdü. Nebioğlu, “Şuanda 2 tanesi zehirlenerek öldü. Diğer yavruları da yakalamaya çalışıyoruz. Dün gece olduğunu düşünüyorum. İki yavrumun sesini duymuştum. Ben kavga ediyorlar zannetmiştim. Besleme için sabah çıktığımda içerde bu şekilde buldum. Tavuk ve mama parçası var. Bunlar benim verdiğim mama türlerinden değil. Biz kimseyi rahatsız etmesin diye, belediyenin parkı için buraya kulübe yapmıştım. Köpeklerimi zehirlenmiş halde buldum. Bunları kimin yaptığının bulunmasını istiyorum. Artık hayvanlara insanların zarar vermesini istemiyorum” diye konuştu.

'SİNİRLERİME HAKİM OLAMIYORUM'

Çok üzgün olduğunu dile getiren Nebioğlu, “Sinirlerime hakim olamıyorum. Çok üzgünüm. Çok kötü halde buldum. Daha önce yaşadıklarımı tekrar yaşadım. Anlamak istiyorum ama anlayamıyorum. Neye, kime zarar var? Bu hayvanları nerenize sığdıramadınız? Bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Yıllar önce böyle şeyler yaşamıyorduk biz, neden şimdi yaşıyoruz diye soruyorum kendime. Kimin yaptığını bilmiyorum. Gece şüphelendim, rahatsız olduğum için çıkıp bakamadım. İlk defa bakamadığım bir anda bununla karşılaştım. Akşam beslememi sabaha çekti, sabah bununla karşılaştım” ifadelerini kullandı.

'YASA LÜTFEN ÇIKSIN'

Antalya Hayvan Hakları Sorumlusu ve Hayvanların Yaşam Hakları (HAYKONFED) İl Temsilcisi Şebnem Ebinc, köpeklerin zehirlendiğini ileri sürerek, “Burası şehrin göbeği. İlgililerin kamera kayıtlarına bakıp, şüphelileri bulmasını istiyoruz. Bu kadarcık canı nasıl zehirliyorsunuz. Buradan yapan kişiye sesleniyorum; ellerin kırılsın. Senin nerene battı. Allah sevgin mi yok? Allah’ın yarattığı canlılara saygın mı yok? Bu ne kötülük. Biraz iyi olun. Bıktık yemin ederiz. Tüm hayvan severler olarak yalvarıyoruz. Yasa lütfen çıksın. Yoksa bunun önüne geçemeyeceğiz” dedi.
HAYDİ ekipleri olaya ilişkin inceleme başlatırken, Tarım İl Müdürlüğü ekipleri de köpek ve zehirli olduğu ileri sürülen mamalardan örnekler aldı. Telef olan yavru köpekler, ölüm nedenlerinin tespiti için otopsiye götürüldü.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs

1 mayıs konayaaltı

Diğer Haberler

Yanarak hayatını kaybeden Sabri Kavuk ile İsa İşlek son yolculuklarına uğurlandı

Yanarak hayatını kaybeden Sabri Kavuk ..

Yanarak hayatını kaybeden Sabri Kavuk ile İsa İşlek son yolculuklarına uğurlandı
Kemer Belediyesi, sokak hayvanlarını tam kapanma sürecinde yalnız bırakmıyor

Kemer Belediyesi sokak hayvanlarını ta..

Kemer Belediyesi, sokak hayvanlarını tam kapanma sürecinde yalnız bırakmıyor
Antalya'da ortalığı karıştıran turist ikinci kez serbest bırakıldı

Antalyada ortalığı karıştıran turist i..

Antalya'da ortalığı karıştıran turist ikinci kez serbest bırakıldı
Antalyaspor Trabzonspor'a konuk olacak

Antalyaspor Trabzonspora konuk olacak

Antalyaspor Trabzonspor'a konuk olacak
Oruç tutarken aşı yapılabilir mi? Alo Fetva Hattı tek tek yanıtlıyor

Oruç tutarken aşı yapılabilir mi Alo F..

Oruç tutarken aşı yapılabilir mi? Alo Fetva Hattı tek tek yanıtlıyor
Berrak Tüzünataç ve Uraz Kaygılaroğlu ayrıldı mı?

Berrak Tüzünataç ve Uraz Kaygılaroğlu ..

Berrak Tüzünataç ve Uraz Kaygılaroğlu ayrıldı mı?