MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi

Fenix center
Hayvansever şoför kedileriyle birlikte çalışıyor

24.08.2019 12:21

Antalya'da otobüs şoförlüğü yapan Filiz Karatepe, evde bırakamadığı engelli iki yavru kedisiyle birlikte çalışıyor.

Hayvansever şoför kedileriyle birlikte çalışıyor

Antalya'da otobüs şoförlüğü yapan Filiz Karatepe, işe her gün biri görme engelli biri felçli iki yavru kedisiyle geliyor.

Kedilerini kafese koyup şoför mahallinin yanına bırakan Karatepe, "Evde bırakamıyorum çünkü tel kafesin içerisinde sıkışmış şekilde gördüm bir tanesini. Diğerinin kolu felçli evde beslenebilir ama ağlıyor ve yanında birini istiyor" dedi. 

Evinde 4 köpek ve 13 kedisi bulunan Karatepe'nin köyünde baktığı 8 köpek daha var. Hayvansever Karatepe'nin iki yavru kedisinden birisi görme engelli, diğeri ise felçli.

Engelli kedilerini evde bırakamayan Karatepe, her gün yavrularla birlikte otobüs kullanıyor.

Karatepe'nin yavrularla birlikte yaptığı yolculuk Antalya Hakkında isimli bir sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla yayıldı. 

"Hayvanlar sahipleri ile birlikte otobüse binebilsin" 

İki yavru kediyi mamayla besleyen Karatepe, "Evde bırakamıyorum çünkü tel kafesin içerisinde sıkışmış şekilde gördüm bir tanesini.

Diğerinin kolu felçli evde beslenebilir ama ağlıyor ve yanında birini istiyor. İkisi anlaşabildiği için şu anda yanımdalar. Yol boyunca onları güneşten koruyorum ve mola zamanları beslemeye çalışıyorum" şeklinde konuştu. 

Karatepe, yolculardan güzel tepkiler aldığı gibi olumsuz tepkiler de aldığını söyledi.

"Bazen bana 'hayvanların doğası sokakta olmak' diyorlar. Sanki onlara sokak bıraktık, sanki onlara su bıraktık, sanki onlara doğa bıraktık. İnsanların biraz daha duyarlı olmalarını rica ediyorum" şeklinde konuşan Karatepe, "Ben hayvanlar için sahipleri ile birlikte binebilecekleri bir otobüs istiyorum.

Maalesef hayvan sahipleri bu konuda mağdur oluyorlar, hayvanları ile binemiyorlar.

Ben hayvansever olduğum için şikayet ve cezaları göze alarak yolcuları hayvanlarıyla birlikte otobüse alıyorum ama bu böyle olmamalı. Bu konuda destek bekliyorum" diyerek çağrıda bulundu.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto