MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Havalimanına yeni hat

04.07.2019 12:55

Antalya Büyükşehir Belediyesi, havalimanına ulaşımı daha da kolaylaştırmak için 400 nolu hattı ekledi.  Diğer ulaşım hattı olan 600 ve 800 nolu otobüs hatlarının güzergahları da yeniden düzenlendi. Bu üç hattan sadece havalimanına giden yolcular faydalanabilecek, diğer duraklardan yolcu alınmayacak. 

Havalimanına yeni hat

Yaz sezonuyla birlikte turizmde yoğunluk yaşayan Antalya’nın en hareketli noktası olan havalimanına ulaşım daha kolay ve kesintisiz hale getiriliyor. Bu amaçla havalimanına yeni bir hat daha eklenirken, mevcut hatlar da revize edildi. 

Konyaaltı’ndan havalimanına ulaşım sağlayan hat, 7 Temmuz Pazar günü hizmete başlayacak. 60 dakikada bir sefer yapacak olan 400 nolu hat, Konyaaltı Sarısu’dan kalkıp, sırayla Atatürk Bulvarı, Dumlupınar Bulvarı, Gazi Bulvarı, Çallı Kavşağı, Kepez Belediyesi Kavşağı, Hal Kavşağı, Altınova Caddesi ve Havaalanı güzergâhında hizmet verecek. 

Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, havalimanına sefer yapan 800 ve 600 nolu mevcut hatları da revize etti.

Daha önce Konyaaltı bölgesinden de geçen 800 nolu hat yerine artık 400 nolu hat hizmet verecek. 800 nolu hat ise sadece Lara Bölgesine ve Doğu Garajı’na hizmet verecek. Hattın sefer periyodu da 120 dakikadan 45 dakikaya düşecek.

Havalimanından çıkan 800 nolu hat, Kardeşkentler Caddesi, Barınaklar Bulvarı, Terracity AVM, İsmet Gökşen Caddesi, Metin Kasapoğlu Caddesi, Sampi Kavşağı’ndan Cebesoy Caddesi’ne geçiş yaparak Balıkçıoğlu Caddesi’nden Burhanettin Onat Caddesi’ne çıkacak ve tekrar aynı güzergâhtan geri dönecek. 

Havalimanına ulaşım sağlayan diğer mevcut hatlardan 600 nolu hatta ise herhangi bir değişiklik olmayacak.

Otogar-Erasta AVM-Öğretmenevi-Tıp Fakültesi-Üniversite- Meltem-Devlet Hastanesi-100.Yıl-Markantalya-Mevlana-Meydan-Topçular-TEDAŞ-Antalya Havalimanı güzergah üzerinde hizmet vermeye devam edecek ve 30 dakikada bir sefer gerçekleştirecek. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı’nın düzenleme getirdiği bir diğer konu ise, 14 Temmuz’da yeni bir uygulamaya daha geçilecek olması. 14 Temmuz Pazar günü itibariyle havalimanına ulaşım sağlayan hatlar, duraklardan sadece havalimanına gidecek yolcuları alacak ve aradaki duraklarda yolcu inişi yapılmayacak.

Aynı şekilde havalimanından kalkan hatlar diğer duraklardan yolcu almayacak, sadece yolcu indirecek. Böylece havalimanına ulaşım daha hızlı sağlanacak. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı