MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Haluk Levent, Burak Yılmaz'a tepkisiz kalmadı: "Elbet yanına gidip şarkı da söyleriz"

17.11.2020 16:09

Antalya haber... Antalya’da yaşayan Burak Yılmaz, ortaokuldayken ölümcül Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) hastalığına yakalandı. Sadece Haluk Levent'in şarkılarına tepki veren 29 yaşındaki Burak Yılmaz'ın bu sevgisine karşılık Haluk Levent’in, "Elbette yanına gidip şarkı da söyleriz" paylaşımının ardından gencin sevinç tepkileri ikiye katlandı.

Haluk Levent, Burak Yılmaz'a tepkisiz kalmadı: "Elbet yanına gidip şarkı da söyleriz"

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre,  Antalya’da yaşayan Burak Yılmaz, ortaokuldayken ölümcül Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) hastalığına yakalandı. Sadece Haluk Levent'in şarkılarına tepki veren 29 yaşındaki Burak Yılmaz'ın bu sevgisine karşılık Haluk Levent’in, "Elbette yanına gidip şarkı da söyleriz" paylaşımının ardından gencin sevinç tepkileri ikiye katlandı.

Antalya'da yaşayan 29 yaşındaki Burak Yılmaz, ortaokul son sınıftayken bir anda gözlerinde sıkıntı yaşadı ve dengesini kaybederek düşmeye başladı.

Okul döneminde basketbol oynayan 2 metre boyundaki gencin durumunu başlarda ailesi anlayamadı ancak yaşananlar süreklilik kazanınca aile çocuklarını doktora götürdü.

Yapılan tetkikler sonucu Yılmaz’a Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) teşhisi konuldu.

Zaman ilerledikçe durumu daha da ağırlaşan Yılmaz, geçirdiği gribal enfeksiyon sonrası ise konuşma, yemek yeme ve hareket fonksiyonlarını kaybederek yatağa bağımlı hale geldi.

Yılmaz ailesi, çocuklarının yakalandığı hastalığın tedavisinin olmadığını öğrenince ise adeta yıkıldı.


"ÇOK SEVDİĞİ BİR SANATÇI"

Oğlunun tam bir Haluk Levent aşığı olduğunu aktaran anne Serpil Yılmaz, “Haluk Levent’in şarkılarına aşırı tepki veriyor. Küçükken çok seviyordu. Bütün şarkılarını ezbere biliyordu. Birlikte söylemeyi deniyorduk. Şimdi şarkıyı açınca çok tepki veriyor. Aşığı gibi bir şey. Çok sevdiği bir sanatçı. O mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz" diye konuştu.


HALUK LEVENT'TEN CEVAP GECİKMEDİ

Burak Yılmaz'ın Haluk Levent'e olan sevgisine dair haber yapılmasının ardından Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) Başkanı sanatçı Haluk Levent'ten aileyi duygulandıran bir paylaşım geldi. Haluk Levent, sosyal medya hesabından haberi paylaşarak Antalya AHBAP platformunu Burak'a ahbap olmaya çağırdı. Levent mesajında, "Gördüm. Çok etiketlemişsiniz arkadaşlar. Antalya Ahbap! Kardeşimize ve ailesine Ahbap olalım! Elbet yanına gidip şarkı da söyleriz!@ahbap_antalya" ifadelerini kullandı.


"İSTEDİĞİNİ GÖZLERİNİ KAPATIP AÇARAK BELLİ EDİYOR"

Haluk Levent’in bu paylaşımı sonrası ailenin ve Burak’ın sevinci ikiye katlandı. Burak’ın bu sevgisini karşılıksız bırakmayan Haluk Levent’in paylaşımını görünce oldukça heyecanlandıklarını dile getiren Serpil Yılmaz, “Özellikle Burak çok sevindi. Burak’ı mutlu etmek için canı gönülden gelmesini istiyorum. İstediğini gözlerini kapatıp açarak belli ediyor. Beden diliyle konuşuyoruz" dedi.


"BİZ YANDIK KİMSE YANMASIN"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aşı konusunda çok duyarlı olduğuna işaret eden Yılmaz, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) kızamık salgınıyla paylaştığı artış verileri sonrası vatandaşları kızamık aşısı yapmaya davet etti. “Biz yandık, kimse yanmasın” diyen Yılmaz, “Lütfen aşılarınızı yaptırın. Benim ve çocuğumun canı yandı, kimsenin canının yanmasını istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, Burak’ın kişisel bakımının zor olduğunu belirterek, bu konuda kendileri ve diğer SSPE hastalarına devletten maddi destek talep etti.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı