MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
En çok yeşil alan ve park hangi belediyede?

03.10.2019 14:12

Her geçen gün betonlaşan şehirlerde yeşil alan ve yaşam alanları yaratma adına yerel yönetimler büyük çaba göstermekte. Antalya’da merkez ve ilçe belediyeler bu konuda vatandaş odaklı hizmetler ve insana dokunan yeşil alan çalışmaları yürütüyor. İşte en çok park ve yeşil alan bulunan merkez belediyeler.

En çok yeşil alan ve park hangi belediyede?

Antalya şehir merkezindeki refüjlerin yeşillendirilmesi ve düzenlemesi büyükşehir belediyesine ait olurken ilçe sınırları içerisine giren alanlarda belediyelerin yaptığı park sayısı Antalya’da azımsanmayacak sayılara ulaşıyor. 

Gittikçe betonlaşan, yüksek binalar arasında kalan yeşil alanların kurtarılması, vatandaşın gezip dolaşabileceği, dinleneceği ve çeşitli spor aktivitelerini yerine getirebileceği yeşil alanlar ve parklar yapan belediyelerin yürüttüğü bu çalışmalar ile hatırı sayılır sayıda park sayısına ulaştığına dikkat çekiliyor.

İşte o belediyeler ve park sayısı

Antalya’nın merkez ilçe belediyelerinden 918 park ile Muratpaşa Belediyesi başı çekiyor. 

Toplamda metrekare olarak 2 milyon 22 bin 12 metre karelik yeşil alan yaratan Muratpaşa Belediyesi imara açık alanların yanı sıra yükselen binalara karşılık yeşil alan yaratmakta ve böylelikle ilçe sakinlerine önemli bir hizmet sunmakta. 

Öte yandan 608 park ile ikinci sırada en çok parka sahip olan Kepez Belediyesi toplamda yeşil alan yaratılmasında Muratpaşa’nın önüne geçti. 

3 milyon 200 bin metrekarelik alanı ile ilçe sakinlerine hizmet sağlıyor.

Konyaaltı ve Döşemealtı’nda sayı

Diğer yandan nüfusu sadece 170 bin olan Konyaaltı Belediyesi’nin park sayısı sadece 156 adet, toplamda 681 bin metre karelik bir yeşil alana sahip. 

Antalya’nın merkez ilçelerinden Döşemealtı’nda ise toplam park sayısı 119, yeşil alan miktarı 334 bin 663 metre kare,  kişi başına düşen yeşil alan ise 12 bin 17 metre kare. 

Yerel yönetimler betonlaşmaya karşı yeşil alan yaratma konusunda gelecek yıllarda yeni ve modern çalışmalar yapmayı sürdürüyor. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3