MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Başkan Böcek'ten büyük destek

10.07.2019 16:41

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ilçe ziyaretleri kapsamında Demre’ye gitti ve sorunları dinledi. Kuracakları turizm birliği ile Demre’nin tanıtımına destek vereceklerini aktaran Böcek, “Birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış Demre’mizde güzel şeyler yapacağız” dedi.

Başkan Böcek'ten büyük destek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘Yerelden kalkınma, yerinden yönetim’ anlayışıyla başlattığı ilçe buluşmalarına Demre ile devam etti. 

Başkan Muhittin Böcek, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya’yı ziyaret etti ve başarılar diledi. 

Kocakaya, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Demre’yi hak ettiği noktaya getireceklerini söyledi.

Başkan Böcek belediyeye ziyaretinin ardından Demre Kaymakamı Murat Uz ile görüştü ve ilçeyle ilgili projeleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Kaymakam Uz, birçok önemli ören yerine, doğal ve tarihi güzelliklere sahip Demre’nin tanıtımında yetersiz kalındığını söyledi. Uz. Büyükşehir Belediyesi’nin Demre’ye yapacağı projelere de ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi. 

Demre’ye çok önem verdiklerini belirten Başkan Böcek, birlik ve beraberlik içinde ilçeye hizmet vereceklerini söyledi.

Antalya’da Gazipaşa’dan Kaş’a kadar turistik ilçeleri tek çatı altında toplayacak bir turizm birliğini yılbaşına kadar kurmak istediklerini ifade eden Başkan Muhittin Böcek, turizmi bütüncül olarak ele alacaklarını ve tanıtıma destek vereceklerini anlattı. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Demre’deki tüm kesimlere ulaşmak üzere muhtarlar, birlik başkanları ve STK temsilcileri ile bir toplantı yaptı.

Sorunları yerinde tespit etmek için Demre’de bulunduğunu belirten Böcek, şunları söyledi: “19 ilçemiz, 913 mahallemiz var.Kimseyi ötekileştirmeden herkese eşit hizmet götürmek üzere kolları sıvadık.

Ben, sen yok, biz varız. Biz birlikte yaparız” diye yola çıktık ve bu şiarda da çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Önümüzde süreçte inşallah turizmle ilgili gerçekten birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış Demre’mizde de güzel şeyler yapacağız. İnşallah her şey güzel oldu, olacak.”

Toplantıda muhtarlar ve STK temsilcileri ağırlıklı olarak, sulama suyu ile ilgili sorunları, kapalı sistem sulama sistemi kurulması, sera atıklarının bertarafı, içme suyu, yol ve asfalt taleplerini dile getirdi.

Yerelden kalkınma hedefiyle yola çıktıklarını hatırlatan Başkan Muhittin Böcek, şöyle konuştu: “Kırsaldan kalkınacağız, üreteceğiz dedik tarımla uğraşan hemşehrilerimize destek vereceğiz dedik.

Planlı, kurallı, kimlikli kent için geliyoruz demiştik, Bunları son derece önemsiyoruz. Çalışmalarımız başladı.

Kapalı sistem sulama sistemi ile ilgili gittiğimiz her yerde talep var. Tarımla ilgili sorunları bütünsel ele alıyoruz.

Bütüncül bir planlama yapacağız. İlçelerimizde Büyükşehir Belediyemize ait yolları program dahilinde yapacağız.

İlçe belediyelerimize de yapamadığı yerde yardımcı olacağız. İçme suyu ile ilgili sorunları da yine bir planlama dahilinde çözeceğiz.”

Üçağız Mahallesi Muhtarı Durali Ali Çavuşoğlu, mahallesinin daha çok Kekova olarak bilindiğini belirterek, mahalle adının Kekova olarak değiştirilmesini talep etti.

Başkan Böcek, Demre Belediye Meclisi’nden bu yönde karar alınması halinde Üçağız’ın Kekova olarak değiştirilmesi konusunun değişikliğini Büyükşehir Meclisi’nde de değerlendireceklerini söyledi.  

Demre Çayağzı Limanı’ndaki tekne sahipleri atık alım sistemini ilçeye kazandırdığı için Başkan Böcek’e teşekkür etti. 
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı