MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt

 
CHP’li vekil “Katliam izni iptal” demişti!

08.12.2020 00:40

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, ABD’li doktor-işadamı Bradley Garrett Van Hoose’ye verilen “Dağ keçisi avlama izninin” iptal edilmediğini belirterek, kafa karışıklığı yaratıldığını söyledi. CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan ile yaptığı görüşme neticesinde söz konusu izin belgesinin iptal edildiğini söylemişti.

CHP’li vekil “Katliam izni iptal” demişti!

ABD'li doktor-iş insanı Bradley Garrett Van Hoose’ye, 7-13 Aralık tarihleri arasında 50 mermi ile Dersim 'de yaban keçisi avlanma izni verilmesi tepki yaratmış bunun üzerine CHP Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu, ABD’li bir 'iş insanının' Tunceli’de dağ keçisi avlama izin belgesinin iptal edildiğini açıklamıştı.

Dersim Belediye Başkanı Maçoğlu, avlanma izninin verildiği Salördek köyünde yaptığı açıklamada, kafa karışıklığı yaratıldığını, ABD’li avcının izninin iptal edilmediğini belirtti. Maçoğlu, şunları söyledi:

DAĞA KEÇİLERİ ALEVİLERİN KUTSADIĞI HAYVANLAR

“2 Aralık’tan beri özel izinle Amerika’da bir vatandaşın başvurusu özelinde Antalya’dan bir acente şirketi aracılığıyla Pülümür Salördek köyünde yaban yaşamını sonlandırmak adına çıkarılan özel bir izne karşı dünden beri tüm kamuoyu bunu takip etmekte. Yaban yaşamı bizlerin kutsadığı bir alandır. Dersim halkı da böyle bir halk. Dersim halkının ‘Hızırın Davarı’ ya da Yaban Keçisi dediği bu şeyi sahiplenen onu kutsayan bir halk. Biz 3 gündür bunu takip ediyorduk. Elimize somut bilgiler gelince harekete geçtik.

ÖLDÜRMEK İÇİN 50 MERMİ GETİRİYOR

Ama şöyle bir kafa karışıklığına gidiliyor. Dün Doğa Koruma Milli Parklar İl Müdürlüğü’nün açıklamasında, Salördek bölgesinde bir avlanma ihalesi yoktur diyor. Doğru yoktur. Ama özel çıkarılmış bir izin var. Buradan bir tane hayvanı 50 tane mermi kullanılarak öldürme kararı var. 50 mermiyle buradaki yaşamı yok ederek bunun üzerinden keyif alan Amerikalı paralı bir insana ihale çıkarılıyor.”

7-13 TARİHLERİ ARASINDA BURADA OLACAĞIZ

Özellikle çengel boynuzlu keçilerin korunmasını istiyoruz. Burada çıkarılan özel izin sonrasında 7-13 Aralık tarihinde burada olacağız. Bu özel izin iptal edilsin. İptal edildikten sonra kamuoyuna duyurulsun. Kafa karıştırıcı açıklamalarla bu olmaz. Biz günah keçisi aramıyoruz. Keçi burada günahkarların kim olduğunu da biliyoruz.”

Öte yandan 7 Aralık – 13 Aralık tarihleri arasında avlanma izni alan Bradley Garrett Van Hoose’nin yarın Türkiye’ye gelmek için uçağa bineceği öne sürüldü.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto