MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Çevreci Komşu Kart’tın fonksiyonu artırıldı

02.01.2021 22:26

Muratpaşa Belediyesi’nin, nitelikli evsel atıkların ödül sistemi içinde ev ev toplandığı Çevreci Komşu Kart projesinde artık kazanılan puanlar, üye işyeri kısıtlaması olmadan, pos cihazı olan her yerde, online alışverişte kullanabilecek, bankamatiklerden nakit olarak çekilebilecek. Bunlarla birlikte, toplu ulaşımda kullanılan Antalyakart’a da puanlar aktarılabilecek.

Çevreci Komşu Kart’tın fonksiyonu artırıldı

Muratpaşa Belediyesi’nin Nisan 2016'da 2 mahallede pilot çalışma olarak başladığı ve kısa zamanda tüm ilçede uygulamaya aldığı ödüllü geri dönüşüm projesi Çevreci Komşu Kart, yeni yıla büyük yeniliklerle giriyor. Yazılımı baştan sona yenilenecek olan projede artık akıllı cep telefonları Çevreci Komşu Kart özelliği kazanacak ve yeni dağıtılacak kartlarla Muratpaşa sakinleri istedikleri yerden istedikleri alışverişi yapabilecek.

'HER YERDE KULLANILABİLECEK'

Yeni dönemde kullanıma sunulacak Çevreci Komşu Kart mobil uygulamasıyla, cam, plastik, kağıt ve metal gibi nitelikli evsel atıkları ayrıştırarak ekiplere teslim eden Muratpaşa sakinlerinin çevreci puanları bu uygulama üzerinden hesaplarına yüklenecek. Kazanılan puanlar ise yeni Çevreci Komşu Kartlarla üye iş yeri sınırı olmadan kredi kartı pos cihazı olan her yerde kullanılabilecek. Muratpaşa sakinleri, yeni kartlarla, istedikleri marketten alışveriş yapabilecekleri gibi kuaförden kafe ve restoranlara tüm ödemelerinde yeni kartlarını kullanabilecek.

NAKİT PARA OLARAK DA ÇEKİLEBİLECEK

Yeni dönemde, kazanılan çevreci puanlar online alışverişte de kullanılabileceği gibi Antalya’da şehir içi toplu ulaşımda kullanılan Antalyakart’a da Çevreci Komşu Kart’tan bakiye aktarımı yapılabilecek. Tüm bunlarla birlikte, puanlar tüm bankamatiklerden nakit para olarak da çekilebilecek. Yeni Çevreci Komşu Kartların dağıtımı, ilk etapta, daha önce açıklanan gün ve saatte atık toplamak için gelen görevliler tarafından teslim edilecek.

'DÜNYADA BİR İLK'

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Çevreci Komşu Kart projesinin bütün bir şehrin nitelikli atıklarının belli bir ödül sistemi içinde toplanmasıyla dünyada bir ilk olduğunu söyledi. Projeyle cam, kağıt, metal ve plastik gibi nitelikli evsel atıklarının kayıpsız geri dönüşümünü sağladıklarını belirten Başkan Uysal, projenin uygulandığı ilk günden kasım sonuna kadar geçen sürede 15 milyon 353 bin 556 kilogram nitelikli atığın Çevreci Komşu Kart kapsamında evlerden toplandığını söyledi. Toplanan bu atıklar karşılığında 4 milyon 884 bin 585 lira karşılığı puan yüklendiğini belirten Başkan Uysal, “Yüklenen puanların 4 milyon 383 bin 672 liralık bölümü ise de anlaşmaları marketlerle, fırınlarda komşularımız tarafından kullanıldı” dedi.
Çevreci Komşu Kart’ın ev ekonomisi için bugüne kadar hiç olmayan bir maddi kaynak oluşturduğunu belirten Başkan Uysal, “Fakat Çevreci Komşu Kart projemizin kazandırdıkları bununla sınırlı değil. Geri dönüşle ekonomimiz de kazanırken doğal kaynaklarımız korundu, belediyemiz de özellikle temizlik işleri için ayırdığı bütçeden önemli oranda tasarruf sağladı” diye konuştu.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3

Diğer Haberler

Alanya’da bayramın son gününde denetimler devam ediyor

Alanyada bayramın son gününde denetiml..

Alanya’da bayramın son gününde denetimler devam ediyor
WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı

WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiğ..

WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı
Minik Özge çifte bayram yaşadı... 8 yaşında koşmaya başladı!

Minik Özge çifte bayram yaşadı... 8 ya..

Minik Özge çifte bayram yaşadı... 8 yaşında koşmaya başladı!
Konyaaltı Belediyesi, Kumluca güreşlerine hazır

Konyaaltı Belediyesi Kumluca güreşleri..

Konyaaltı Belediyesi, Kumluca güreşlerine hazır
Antalya'da çobanlar göç etmeye hazırlanıyor

Antalyada çobanlar göç etmeye hazırlan..

Antalya'da çobanlar göç etmeye hazırlanıyor
MatcpUp çalıştayında enerji yönetimi ve verimliliği konuşuldu

MatcpUp çalıştayında enerji yönetimi v..

MatcpUp çalıştayında enerji yönetimi ve verimliliği konuşuldu