MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Böcek: "Kirlilik Antalya'ya zarar verecek"

28.08.2019 13:46

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, turizmle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Böcek: "Kirlilik Antalya'ya zarar verecek"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhitin Böcek, Antalya'ya bu yıl 1 Ocak-22 Ağustos döneminde gelen yabancı turist sayısının 10 milyon 5 bin 323'e ulaşarak tüm zamanların rekorunun kırılmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Böcek, Büyükşehir Belediyesi ve ASAT Genel Müdürlüğü’nün arıtmalar başta olmak üzere denizi ve çevreyi korumak adına yaptığı yatırım ve çalışmaların turizmdeki bu başarıya önemli katkı sağladığını ifade etti. 

“Çevre ve deniz turizmin ayrılmaz parçası” 

Başkan Böcek, çevre ve denizin turizmin ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade ederek, “Bu yıl turist sayısında tüm zamanların rekorunu kıran Antalya’da, artan nüfus yoğunluğuna rağmen 39 arıtma tesisimiz sorunsuz ve mükemmel bir şekilde çalışıyor. Günlük ortalama 600 bin metreküp atık su arıtıyoruz” dedi. 

Ayrıca Böcek, Antalya’da 202 mavi bayraklı plaj bulunduğunu hatırlatarak, mavi bayrak kriterlerinin sağlanması ve korunması noktasında Büyükşehir Belediyesi ve ASAT’ın üzerine düşeni yaptığını kaydetti. 

“Otel ve işletmeler aynı duyarlılığı göstermeli" 

Turizm bölgelerindeki otel ve işletmelerin de aynı duyarlılığı göstermesini isteyen Böcek, “Antalya Türkiye’deki mavi bayrakların yüzde 45’ine sahip. 640 kilometrelik sahil şeridimizin her noktasında denize girilebiliyor. Turizm, şehrimiz için son derece önemli bir sektör ve bu sektöre turizmcilerimiz başta olmak üzere tüm kamu, kurum ve kuruluşlarımızla, vatandaşlarımızla hep birlikte el birliğiyle sahip çıkmalıyız” dedi. 

"Kirlilik Antalya'ya zarar verecek"

Böcek, turizm bölgelerinde, otel ve işletmelerden kaynaklı kirliliğin Antalya’ya ve turizme zarar vereceğini söyledi. 

Antalya’da çevre odaklı turizm projeleri ile sektörün daha da ileri gitmesi ve sorunlara kalıcı çözüm üretilmesi noktasında her zaman turizmcilerle işbirliği içerisinde olacaklarını vurgulayan Böcek, çevrenin korunması konusunda büyük bir hassasiyet içerisinde olduklarını belirtti.

Tüm ilçeleri kapsayan atıksu-arıtma master planının önemine dikkat çeken Başkan Böcek, denizin ve çevrenin korunması noktasında alınan bu önlemlerin ve yatırımların yeterli olmadığını belirterek, “Oteller ve işletmecilerin de gereken hassasiyeti göstererek bizlere destek olacağınıza inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı