MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi

Fenix center
Başkan Türel'e sürpriz teklif

03.11.2017 14:07

Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel, CNN Türk’te yaptığı açıklamada, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e, istifa eden Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe’den boşalan Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı görevinin teklif edildiğini açıkladı.

Başkan Türel'e sürpriz teklif

CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü Programı’nın sunucusu ve Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın, ‘İstifası istenecek başka isimler var mı? Antalya deniyor mesela’ sorusuna Deniz Gürel şu cevabı verdi:

“Antalya konuşulduğu anda herkesin dikkatini çeken bir şehirdi. Biliyorsunuz Menderes Türel ve onun kadar ilgi çeken diğer isim de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’di. Birkaç il daha sayıldı. Ak Parti’de bu süreç niye yaşanıyor önce ona bakmak lazım. Ve bu sürecin sonu nereye kadar gidecek. 2014 yılı yerel seçim sonuçlarına bakıldığında, bu belediye başkanlarının oylarının parti oylarından fazla olduğu görülecektir. 2014'ten sonra ne olduysa, Ak Parti’nin ve Erdoğan’ın oyuyla belediye başkanlarının oyu arasında makas oluşmaya başladı. Bu makas Ak Parti’ye zarar vermeye başladı. 2019 yerel seçimleri Ak Parti için hayati bir seçim olacaktır. Burada bir oy düşmesi ondan sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimini etkileyecektir."

Bu istifa sürecinin devamı geleceğini aktaran Deniz Gürel, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Ancak anılan şehirlerden bazılarının istifasının gündemde olmadığını şöyle bir örnekle anlatmak istiyorum. Biliyorsunuz Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etmişti. Aynı zamanda Sağlıklı Kentler Birliği başkanıydı. Bugün benim Ak Parti Genel Merkezi’nden edindiğim bilgi, genel merkezden Menderes Türel aranıyor, pazartesi günü yapılacak seçimlerde Ak Parti’nin adayının kendisi olduğu söyleniyor. İstifa iddiaları gündeme getirilen Menderes Türel ile ilgili Ak Parti böyle bir projeksiyon çizerken, istifası istenir mi, istenmez mi bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ankara, İstanbul, Bursa ve Antalya kıymetli koltuklar. Hazır böyle bir furya başlamışken, bu kentler ile ilgili parti içinde hesapları olanlar, bu isimleri yönlendirmesiyle bu isimlerin gündeme gelmesi söz konusu olabilir."

SELVİ: GÖREVLERİNE DEVAM EDECEKLER

Aynı programa katılan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi ise “Burada isimleri geçtiği için söylüyorum. Sayın Menderes Türel ve Fatma Şahin ile ilgili doğrusu benim görevden alınacaklarına ilişkin bir duyumum yoktur. Tam aksine, bunlar görevlerine devam edecek yönünde bir bilgi var" dedi.

(DHA)

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto