MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Başkan Muhittin Böcek'ten 'ortak akıl' vurgusu

11.02.2021 16:22

Antalya haber... ASAT ve ALDAŞ ile koordineli 'Antalya Sürdürülebilir Su ve Atıksu Yönetimi Projesi' bilgilendirme toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda konuşan Başkan Böcek, Antalya'yı her konuda ortak akılla geleceğe taşıyacaklarını söyledi.

Başkan Muhittin Böcek'ten 'ortak akıl' vurgusu

Antalya haber... ASAT Genel Müdürlüğü'nde ASAT ve ALDAŞ ile koordineli Antalya Sürdürülebilir Su ve Atıksu Yönetimi Projesi bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Başkan Baş Danışmanı Cem Oğuz, ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt ve ALDAŞ Genel Müdürü Kıvanç Kuzay ve yöneticiler katıldı. Toplantıda yatırımlarla ilgili Başkan Böcek ve ekibine ASAT ve ALDAŞ yöneticileri tarafından sunum yapıldı.

ALTYAPI YATIRIM HEDEFLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Toplantıda İller Bankası Uluslararası Daire Başkanlığı aracılığıyla Dünya Bankası'ndan temin edilmiş olan 500 milyon TL tutarlı Antalya Sürdürülebilir Su ve Atıksu Yönetimi Projesi ve Dünya Bankası, IPA Fonları ve Asya Katılım Bankası finansmanıyla planlanacak 5 milyar TL tutarındaki altyapı yatırım hedefleri değerlendirildi. ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, Antalya Sürdürülebilir Su ve Atıksu Yönetimi Projesi kapsamında Dünya Bankası'ndan alınan 58 milyon Euro kredinin kullanımı ile ilgili çalışmaları anlattı. Söz konusu kredi kapsamında Antalya merkez ve ilçeler dahil olmak üzere 300 kilometre kanalizasyon hattı çalışması başlatıldığını, bunun 90 kilometresinin tamamlandığını anlatan Kurt, ortalama aylık 10 kilometrelik kanalizasyon imalatı gerçekleştirildiğini vurguladı.

SÜREÇ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

ALDAŞ Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından gerçekleştirilen sunumda ise hâlihazırda devam eden 500 milyon TL'lik proje kapsamındaki 300 km kanalizasyon, 2 m3/sn ilave su temini ile 30 km içme suyu hattı ve 10000 m3 su deposu inşaatı ASAT Genel Müdürlüğü'nün işletim kabiliyetini ve kurumsal gelişimini artırmaya yönelik 600 bin adet su sayacı ile 14 yeni iş makinesi ve 160 adet bileşen ekipman teminlerinin gerçekleştirilmesi çalışmalarında gelinen süreç hakkında bilgi verildi.

'ENERJİ MALİYETLERİ DÜŞECEK'

Toplantıda ayrıca Antalya Kenti İçmesuyu temini açısından hayati öneme sahip proje bedeli 700 milyon TL olan Karacaören İçmesuyu Temin ve Arıtma Tesisi Projesi için DSİ tarafından ihale ilanının yayımlandığı bilgisi verilerek, projenin inşaat kontrollüğü hizmetlerinin DSİ ile işbirliği yapılarak ALDAŞ tarafından yürütüleceği bildirildi. Proje tamamlandığında Antalya Kenti İçmesuyu temininin yeraltı sondajlarına bağımlılığını ortadan kaldıracağı, ASAT Genel Müdürlüğü'nün en büyük giderlerinden olan enerji maliyetlerinin düşeceği ifade edildi.

BAŞKAN BÖCEK: "ANTALYA'YA NE İHTİYAÇ VARSA YAPILACAK"

Sunuma katılıp, yetkililerden bilgi alan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise birlik ve beraberlik içerisinde Antalya'ya ne ihtiyaç varsa yapılacağını belirterek, Antalya'yı ortak akılla geleceğe taşıyacaklarını söyledi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı

Diğer Haberler

Yıllar sonra ortaya çıktı! Ferdi Tayfur’un klibindeki Fadime bakın kim çıktı?

Yıllar sonra ortaya çıktı! Ferdi Tayfu..

Yıllar sonra ortaya çıktı! Ferdi Tayfur’un klibindeki Fadime bakın kim çıktı?
Normalleşmenin 3 aşamalı yol haritası netleşti

Normalleşmenin 3 aşamalı yol haritası ..

Normalleşmenin 3 aşamalı yol haritası netleşti
Antalya'da Boğaçayı’nda yaz temizliği

Antalya'da Boğaçayı’nda yaz temizliği

Antalya'da Boğaçayı’nda yaz temizliği
Antalya'da muhtarlar aşılanmaya başladı

Antalyada muhtarlar aşılanmaya başladı

Antalya'da muhtarlar aşılanmaya başladı
Okullar, öğretmenlerin idari izinli olduğu 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek

Okullar, öğretmenlerin idari izinli ol..

Okullar, öğretmenlerin idari izinli olduğu 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek
Antalya'da güneşli ve sıcak havanın tadını turistler çıkardı

Antalyada güneşli ve sıcak havanın tad..

Antalya'da güneşli ve sıcak havanın tadını turistler çıkardı