MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Başdanışman Cem Oğuz ile ilgili iddialar devam ediyor

20.12.2020 09:31

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek'in Başdanışmanı Cem Oğuz ile ilgili iddialar devam ediyor. Gazeteci Ahmet Oruçoğlu, daha önce çok sayıda kamu kurum ve kuruluşundan maaş aldığı öne sürülen Başdanışman Oğuz'a "AB fonlarından alınan 2.7 Milyon Euro’nun nasıl harcandı" diye sordu.

Başdanışman Cem Oğuz ile ilgili iddialar devam ediyor

Daha önce çok sayıda kurum ve kuruluştan yasaya aykırı bir şekilde maaş aldığı öne sürülen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Başdanışmanı Cem Oğuz ile ilgili iddialar devam ediyor.  Gazeteci Ahmet Oruçoğlu Antalya 3T'deki bugünkü köşesinde  Başdanışman Cem Oğuz'a Santral mahallelerinde uygulanan MAtchUP projesi için Avrupa Birliği (AB) fonlarından alınan 2.75 milyon euro'nun nasıl harcandığını sorduğunu, Oğuz'dan herhangi bir cevap alamadığını açıkladı.

İşte Ahmet Oruçoğlu'nun  o yazısı: 

"Kepezaltı - Santral mahallelerinde uygulanan MAtchUP projesi için Avrupa Birliği (AB) fonlarından alınan 2.75 milyon euro'nun nasıl harcandığını,bugüne kadar neler yapıldığını sormuştum.SES YOK... Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin, yakınlarını işe almalarının Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu kararına aykırı olduğunu yazmış ve birkaç soru sormuştum.KULAKLAR SAĞIR... ''Susmaları asaletlerinden mi?'' diye soruyorum kendime,yanıtım  'suçluluklarından ya da utandıklarındandır' oluyor.  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanı Cem Oğuz, ayrıca ASAT,ALDAŞ ve ANTEPE adlı belediye şirketlerinin de ücretli yönetim kurulu üyesidir. AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ öğretim görevlisidir,kadrosu oradadır. Allah nazardan saklasın belli ki çok hünerli...Ama şu sayıştay yok mu,hep böyle hünerli kişilere takıyor ve önünü kesmek istiyor. Şöyle ki;

Kamu İdaresi Türü Belediyeler ve Bağlı İdareler Kararı Yılı: 2016

Dairesi : 5

Karar no: 305

İlam No : 129

Tutanak tarihi : 19.04.2018

Kararın konusu : Personel mevzuatı ile ilgili kararlar.

Mükerrer yönetim kurulu üyeliği ücreti için bakın ne diyor kararda ''...Yönetim kurulunda görevli bulunan öğretim üyelerinin bu görevlerinin yanı sıra aynı zamanda belediyenin ortağı olduğu şirketlerin yönetim kurulu üyeliği için kendilerine ücret ödenmesi sonucu.........TL kamu zararına sebebiyet vermesi ile ilgili olarak yapılan incelemede, 2560 sayılı İSKİ Genel Müdürlüğü Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun'un ''Yönetim Kurulu'' başlıklı 7'nci maddesinde ''üyeler Devlet memurlarına ilişkin mevzuatta yer alan istisnalar dışında, özel ya da kamu sektöründe başka bir GÖREV ALAMAZLAR...''. 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu'nun '' Kamu Kuruluşları ve Vakıflarda Görevlendirme'' başlıklı 38'inci maddesinde de '' İlgili kurumların talebi,kendisinin muvaffakati,üniversite yönetim kurulunun uygun görmesi ve rektörün onayı ile özlük işleri kendi kurumlarınca yürütülmek kaydıyla geçici olarak görevlendirilirler. Bu şekilde görevlendirilenlerin,kadrosunun bulunduğu yüksek öğretim kurumlarındaki aylık ile öteki hakları devam eder... görev yapacakları kurumca bu ödeme dışında başkaca ÖDEME YAPILMAZ'' diyor.Cem Oğuz bu maddeye göre görevlendirilmiştir. ÖDEME YAPILIRSA KAMU ZARARI OLUR ve BU DURUM SORUŞTURMA NEDENİDİR.Cem OĞUZ,İSKİ yasasına göre de ASAT yönetiminde olduğu için başka yerde görev alamaz.Almış,hem de kaç yerde. Hünerli Cem'in yasalara uygun olmayan durumunu personeli olduğu Akdeniz Üniversitesi'nin rektörü sayın Özlenen ÖZKAN'ın dikkatlerine sunuyorum. Elbette Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin de."

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3

Diğer Haberler

 Antalya'da tam kapanmanın ikinci semt pazarına yoğun ilgi

 Antalyada tam kapanmanın ikinci semt ..

 Antalya'da tam kapanmanın ikinci semt pazarına yoğun ilgi
İTT Dışişleri Bakanları yarın olağanüstü toplanacak...

İTT Dışişleri Bakanları yarın olağanüs..

İTT Dışişleri Bakanları yarın olağanüstü toplanacak...
AESOB Başkanı Dere esnafı uyardı: Taviz vermeyelim...

AESOB Başkanı Dere esnafı uyardı: Tavi..

AESOB Başkanı Dere esnafı uyardı: Taviz vermeyelim...
Antalya Büyükşehir Başkan Böcek Lokman Atasoy danışmanı oldu

Antalya Büyükşehir Başkan Böcek Lokman..

Antalya Büyükşehir Başkan Böcek Lokman Atasoy danışmanı oldu
Alanya’da bayramın son gününde denetimler devam ediyor

Alanyada bayramın son gününde denetiml..

Alanya’da bayramın son gününde denetimler devam ediyor
WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı

WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiğ..

WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı