MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi

Fenix center
Balbey'de bulunan metruk binada yangın çıktı

14.11.2020 19:58

Antalya haber... Antalya'nın Balbey mahallesinde metruk bir binada çıkan yangın, mahalleliyi korkuttu. Yangının çıktığı binanın hemen yanında 150 yıllık bir konağın hemen diğer tarafında ise Antalya'nın ilk iğnecilerinden İğneci Vasfi olarak bilinen kişinin tescilli konağının bulunduğunu belirten mahalle muhtarı Abdullah Uyaroğlu, yangının Balbey için daha büyük sorunlara yol açabileceğini söyledi.

Balbey'de bulunan metruk binada yangın çıktı

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre Antalya'nın tarihi Balbey mahallesi 424 sokak ile 422 sokağın kesiştiği yerde bulunan metruk ev sabaha karşı yanarak kül oldu. Önceki yıllarda yıkılan bölümlerinin yoldan geçen insanlar için hayati tehlike oluşturduğu için birçok yere başvuruda bulunduğu söyleyen Balbey Mahalle Muhtarı Abdullah Uyaroğlu, yangının mahalleliyi korkuttuğunu söyledi.

Sabaha karşı çıkan yangında evin tamamen kül olduğunu söyleyen Uyaroğlu, "Anıtlar koruma kurulu tarafından sadece bir kısmı yıkılan içine bağımlı bağımsız giren çıkanın belli olmadığı sahiplerinin geciken Balbey Projesi nedeniyle yanarsa yansın dediği, hemen yanı başında, Mehmet Kocabıyık amcamın 150 yıllık konağının olduğu, hemen çaprazında Antalya'mızın ilk iğnecilerinden, İğneci Vasfi amcanın tescilli konağının yer aldığı onlara komşu olan ev kül oldu. Acaba Balbey bitmeden yangınlar ne zaman bitecek?" diyerek sosyal medyada tepkisini dile getirdi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto