MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
AÜ Rektörü Özlenen Özkan: Organ bağışını gözardı etmeyin

29.04.2021 19:35

Antalya haber...Akdeniz Ünversitesi Rektörü Prof.Dr. Özlenen Özkan, Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin (AKBÖHONDER) düzenlediği Ramazan kolisi dağıtım törenine katıldı. Rektör Özkan, "Organ bağışı çok önemli, çok kıymetli lütfen bunu gözardı etmeyelim" dedi. Rektör Özkan, derneğin kolilerini hastalara ve hasta yakınlarına dağıttı.

AÜ Rektörü Özlenen Özkan: Organ bağışını gözardı etmeyin

Antalya haber... Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, AKBÖHONDER tarafından düzenlenen Ramazan kolisi dağıtımına katıldı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi bahçesinde bulunan dernek binasında gerçekleşen dağıtıma Rektör Özkan'ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Turhan ile hastane ve dernek yöneticileri ile hayırsever vatandaşlar katıldı.

ORGAN BAĞIŞI ÇAĞRISI YAPTI

Derneğin organize ettiği yardımda, Ramazan paketlerini diğer yöneticiler ile birlikte nakil bekleyen hasta ve hasta yakınlarına dağıtan Rektör Prof.Dr. Özlenen Özkan, organ bağışı çağrısı yaptı. Organ nakillerinin kadavradan ve canlıdan yapılabildiğini hatırlatan Prof. Dr. Özlenen Özkan şunları söyledi:

"Bizim için kadavradan nakiller çok kıymetli. Özellikle kalpte ve karaciğerde, kol naklinde ve yüz naklinde canlı verici şansımız yok. Bu anlamda bazı insanların kadavradan vericiye muhtaç oranları yüzde 100. Özellikle Ramazan ayında insanların en hassas oldukları paylaşmayı sevdikleri ve daha derinden andıkları bir aydayız. Organ paylaşımı da kesinlikle öyle. Bu konuda duyarlı olmak insanların ve ailelerinin hayatını değiştiriyor. Bekleyen bebekler, çocuklar var. İnsanın kendi başına gelmediği zaman maalesef anlayamıyor önemini. Ramazan ayı içinde halkımıza tekrar hatırlatmakta fayda var. Organ bağışı çok önemli, çok kıymetli lütfen bunu göz ardı etmeyelim."

BİZ BİR AİLE GİBİYİZ

Akdeniz Üniversitesi'nin organ nakliyle ön planda olan bir üniversite olduğunu, her hastanın çok kıymetli olduğuna dikkat çeken Rektör Özkan, "Ama bizim onlarla ömür boyu olan takiplerimiz neticesinde iletişimimiz daha farklı elbette. Organ nakli hastalarının aktif bir derneği de var. Her zaman iletişimde olmayı çok seviyoruz. Ramazan ayında da güzel bir organizasyon yapmışlar. Bağışlarla Ramazan paketi dağıttılar. Çok güzel bir gündü, kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Yardımlarının 155 gıda kolisi ve bir miktar nakit yardımı şeklinde olduğunu söyleyen AKBÖHONDER Dernek Başkanı Mehmet Şahan ise 1994 yılında kurulan bir dernek olduklarını söyleyerek "Yurt dışından ve yurt içinden gelen organ nakli hastalarına sahip çıkıyoruz. Organ nakli olmak isteyenlere yol gösteriyoruz ve barınmalarını sağlıyoruz. Biz bir aile gibiyiz, hepimiz kardeşiz. Bizim bir sloganımız var, 'Bugün biz, yarın belki de siz.' Bugünde Ramazan günü nedeniyle kardeşlerimize hayırsever insanlarımızın vermiş olduğu bağışlarla gıda yardımı yapmaktayız. Tüm insanlarımızı organ bağışına davet ediyoruz" diye konuştu.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı

Diğer Haberler

Antalya'da muhtarlar aşılanmaya başladı

Antalyada muhtarlar aşılanmaya başladı

Antalya'da muhtarlar aşılanmaya başladı
Okullar, öğretmenlerin idari izinli olduğu 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek

Okullar, öğretmenlerin idari izinli ol..

Okullar, öğretmenlerin idari izinli olduğu 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek
Antalya'da güneşli ve sıcak havanın tadını turistler çıkardı

Antalyada güneşli ve sıcak havanın tad..

Antalya'da güneşli ve sıcak havanın tadını turistler çıkardı
Bakan Pakdemirli açıkladı: Bayram öncesi üreticilere ödeme yapılacak!

Bakan Pakdemirli açıkladı: Bayram önce..

Bakan Pakdemirli açıkladı: Bayram öncesi üreticilere ödeme yapılacak!
Kuleli Parkta düzenleme çalışmaları başladı

Kuleli Parkta düzenleme çalışmaları ba..

Kuleli Parkta düzenleme çalışmaları başladı
Kemerli turizmciler sezonun açılmasını bekliyor

Kemerli turizmciler sezonun açılmasını..

Kemerli turizmciler sezonun açılmasını bekliyor