MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütAntalyalı Sezgin Tekin ve Betül Tekin dünya turuna çıktılar

16.06.2022 12:24

Antalya'da yaşayan avukat Sezgin Tekin (63) ile eşi emekli öğretmen Betül Tekin (59), ‘Kekova’ adındaki tekneleriyle tarihi Kaleiçi’nden açılarak dünya turuna çıktı. En az 5 yıl sürmesini planladıkları yolculukları öncesi terliklerini karada bırakan Tekin çifti, sevdikleriyle vedalaştıktan sonra teknenin halatlarını kesip denize açıldı.

Antalyalı Sezgin Tekin ve Betül Tekin dünya turuna çıktılar

Antalya haber... Küçüklüğünden bu yana tekneyle dünya turu hayali yaşayan avukat Sezgin Tekin, emekli öğretmen eşi Betül Tekin ile birlikte hayalinin startını dün Kaleiçi Yat Limanı’nda verdi. Muratpaşa Belediyesi’nin de sponsorluk yaptığı tur öncesi, Tekin çifti 17 metrelik Kekova adlı tekneleriyle limana geldi. Çifti uğurlama törenine yakınları ve dostlarının yanı sıra Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da geldi.

“GIPTA ETMEMEK MÜMKÜN DEĞİL”

Uğurlama töreninde konuşan Başkan Ümit Uysal, daha önce Hasan Şirin’in gerçekleştirdiği dünya turunu Tekin ailesinin gerçekleştiriyor olmasının gelecek kuşaklara örnek olduğunu ifade etti. Uysal, “Onlar hayallerinin götürdükleri yere, yüreklerinin götürdükleri yere cesaretle gidiyorlar. Gıpta etmemek mümkün değil” dedi.

"5 YIL DÖNMEYİ DÜŞÜNMÜYORUZ"

Oldukça mutlu olduklarını dile getiren Sezgin Tekin, “Çocukluğumdan bu yana aklımdan hiç çıkmadı. Zamanla yaşamımızın bütün planını ona göre yapmaya başladık. Eşim de gönüllü katılıyor. Dünya gezisi diye çıkıyoruz. Gidebildiğimiz yere kadar, bayrağımızı ve ülkemizi nerelerde tanıtabilirsek o kadar çok mutlu olacağız. En az 5 yıl sonra dönmeyi düşünüyoruz ancak ucu açık” diye konuştu.

Yolculukları esnasında yaşayacakları olumsuzluklara karşı tedirginlik yaşamadıklarını da belirten Tekin, “Öyle bir tedirginliğim yok. Elbette böyle planlar yaparken kötü şeyler olabilir diye düşündük. Korsan vakalar var ama her şeyden korkarak hiçbir şey yapamazsınız. Ama varsa öyle bir kaderiniz, yaşarsınız” ifadelerini kullandı.

Eşinin hayaline ortak olduğu için kendisinin de mutluluk yaşadığını aktaran Betül Tekin de “İnşallah sağlıkla sıhhatle gider, döneriz. Dünyanın her yeri görülmeye değer” dedi.

TERLİKLERİNİ KARADA BIRAKTILAR

Dostlarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çekinen Tekin ailesi, terliklerini karaya bırakıp tekneye bindi. İlk halat Ümit Uysal tarafından, diğer halatlar da Tekin ailesinin dost ve yakınları tarafından kesildi. Demir alan çift, ardından Akdeniz’e açılarak uzun sürecek turlarını başlattı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Konyaaltı'nda şampiyonlar çiçeklerle karşıladı

Konyaaltında şampiyonlar çiçeklerle ka..

Konyaaltı'nda şampiyonlar çiçeklerle karşıladı
Motorine 1 lira 7 kuruş zam bekleniyor

Motorine 1 lira 7 kuruş zam bekleniyor

Motorine 1 lira 7 kuruş zam bekleniyor
Manavgat'ta kaçak kesime izin yok

Manavgatta kaçak kesime izin yok

Manavgat'ta kaçak kesime izin yok
Rize'de zehirli ılıca suyu için sıraya girdiler

Rizede zehirli ılıca suyu için sıraya ..

Rize'de zehirli ılıca suyu için sıraya girdiler
Antalya'da otomobil hurdaya döndü! Mucize eseri kimsenin burnu bile kanamadı

Antalya'da otomobil hurdaya döndü! Muc..

Antalya'da otomobil hurdaya döndü! Mucize eseri kimsenin burnu bile kanamadı
Döşemealtı'ndan istihdam sorununa çözüm

Döşemealtından istihdam sorununa çözüm

Döşemealtı'ndan istihdam sorununa çözüm