MY TV Türkiye Programları İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütAntalya’daki sürgün tartışmalarına son noktayı İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı koydu!

02.02.2021 16:28

İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, MY TV Türkiye’de yayınlanan Nur Baranlı İle Bizden Duy programına katılarak Antalya’daki sürgün tartışmalarına son noktayı canlı yayında koydu. Subaşı, “Bir Belediye görevlisinin cezalandırma maksadıyla değil de hizmet anlayışıyla gönderilmesi başımızın üzerinde. Ama hem cezayı veririm hem de bu tür hareketlerini sürdüreceğim demesi. Sorunlu olan davranış bu tür duygusal tepkilerdir.” dedi.

Antalya’daki sürgün tartışmalarına son noktayı İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı koydu!

MY TV Türkiye Youtube kanalında yayınlanan ‘Nur Baranlı İle Bizden Duy’ programına katılan İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Antalya Büyükşehir Belediyesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda müdür olarak görev yapan Ayhan Dumlupınar’ın geçen günlerde Elmalı İlçe Hizmet Birimi’ne müdür olarak görevlendirmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Subaşı, “Ayhan Dumlupınar benden sonraki dönemlerde de belediye başkanları ile uyumlu çalışması olan sevdiğimiz, Antalya’nın da tanıdığı bugün de belediyenin çok önemli hafızasını teşkil eden birkaç belediyeciden birisidir. Ben bu konuyu Ayhan bey ile hiç konuşmadım. O da yakınmadı. Beni de aramadı. Benim o konuda bilgim de yoktu. Ama bir internet gazetesinde Ayhan Dumlupınar’ın, Mehmet Hacıarifoğlu’nun çocukluk arkadaşı olduğunu ve onun da çok yakın dostu olduğuna dair bir haber vardı. Bu dostluğu nedeniyle sürgün edildiği şeklinde bir haberdi.” şeklinde ifade etti.

Antalya'daki sürgün tartışması sürüyor

"BİRÇOĞUNU MÜDÜR YAPMIŞTIM"

Sürgün tabir edilen kişiler ile ilgili hep soru soran biri olduğunu hatırlatan Hasan Subaşı, “Ben belediye başkanı olduğum 1989 – 1999 yılları arasında bunu gördüğüm duyduğum zaman kızaktaki elemanların kendi rızaları olmadan uzak mahallelerde bir odada topluca tutulur, hiçbir görev yapmazlar sadece maaş alırlardı. Bunlar cezalandırılan kişilerdi. İlk yıllarımda hemen incelemeye aldığımda içlerinde çok değerli, liyakat sahibi, belediyeciliği çok iyi bilen kişiler olduğunu görünce birçoğunu müdür yapmıştım.” açıklamasını yaptı.

"BUNU ASLA BELEDİYECİLİKLE BAĞDAŞTIRMAM"

Sürgüne karşı olduğunu attığı tweetler ile dile getirdiğini söyleyen Subaşı, “Bunu asla belediyecilikle bağdaştırmam. Belediye Başkanı arkadaşlarıma da sakın ola bu tür yöntemlere başvurmayın. Bir belediye personeli eğer yanlışı varsa disipline vermektir. Savunmasını almaktır. Savunma hakkını tanımaktır. Eğer cezası ağır ise Belediye’ye karşı suç işlemişse görevine de son verilebilir. İhtar ya da uyarılar gibi cezalar ile cezalandırılır." dile getirdi.

Hasan Subaşı soruları yanıtladı

SUBAŞI'NDAN DUYGUSAL TEPKİLER ÇIKIŞI

Sürülme nedenleri arasında Mehmet Hacıarifoğlu olduğunu bir gazete haberinde okuduğuna dikkat çeken Subaşı, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Sırf birilerini kızdırdı. Alın siz cezanızı çekin, şurada bir oturun uzak bir mevkiye sizi sürelim. Size eziyet edelim. Gidin orada zaman doldurun. Ama devlet kasasından da maaş alın. Bu Türkiye şartlarında tartışılması gereken ve belediyecilikte olmaması gereken bir husustur. Belediye başkanımızın çok insani, vicdani özellikler ile bildiğimiz, desteklediğimiz tanıdığımız kardeşimizin hemen akabinde bir twet ile zannediyorum Mehmet Hacıarifoğlu’na cevap niteliğinde belki de bana. Ama ben oraya takılmıyorum. Benim takıldığım sürgün mantığının öyle ya da böyle belediyelerde sürdürülüyor olması. Bakın Elmalı deniliyor. Elmalı benim için çok farklı bir yerdir. Doğduğum, büyüdüğüm yerdir. Hele böyle medyada, belediyecilikte, halk arasında sürgün olarak tabir edilen yerler arasında geçmesi beni ayrıca üzer.

Bir belediye görevlisinin cezalandırmak maksadıyla değil de hizmet amacıyla gönderilmesi  başımızın üstünde. Ama ben hem cezayı veririm hem de bu tür hareketleri sürdüreceğim demesi. Muhittin Başkanın tweetinden onu anlıyoruz. Sorunlu olan davranış bu tür duygusal tepkilerdir. Muhittin başkan bu duygusal bir kere daha vermişti. Hastalığından iyileşip belediyeye geldikten sonra bir basın toplantısı yapmıştı. Benim hasta yatağımdayken benim arkamdan iktidar paylaşılmış benim yerime geçme şekillendirilmiş gibi. Acaba öyle miydi. Birçok şey görüldüğü gibi değildir. Onun için buna takılmadan belediye başkanları ve liderler kucaklayıcı olmak zorundadır."

İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı

BAŞKAN BÖCEK, AK PARTİ'YE Mİ GEÇİYOR?

Hasan Subaşı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in AK Parti’ye geçeceğine dair çıkan iddialara ilişkin de şu şekilde yanıt verdi:

“Muhittin Başkanı ben uzun yıllardır tanırım. Siyaset yaptığımız bir kardeşimizdir. Ben öyle bir şeye ihtimal vermiyorum. Ama Muhittin başkanın her kesimle yakın olduğunu ve pozitif görüş sahibi olduğunu biliyorum. Kırgınlıklarını çok çabuk izole eden ve dostça yürüyen bir insan. Bugün iktidar ile muhalefetle herkesle diyalog kurabilir. Onun o diyaloglarını belki öyle yorumlayanlar da olabilir. Ama parti değişikliği olabilir mi sorusuna benim cevabım hayırdır."

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Megastar Tarkan'ın yeni yıl için istediği rakam duyanları şok etti!

Megastar Tarkan'ın yeni yıl için isted..

Megastar Tarkan'ın yeni yıl için istediği rakam duyanları şok etti!
Özel Antalya Koleji Okulları'ndan ücretsiz Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı

Özel Antalya Koleji Okullarından ücret..

Özel Antalya Koleji Okulları'ndan ücretsiz Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı
MHP Antalya Milletvekili Başkan meclisten seslendi! 'Bu bir vatan borcudur'

MHP Antalya Milletvekili Başkan meclis..

MHP Antalya Milletvekili Başkan meclisten seslendi! 'Bu bir vatan borcudur'
İş umuduyla Antalya'ya geldi! Sadık Işıklı hayatını kaybetti

İş umuduyla Antalya'ya geldi! Sadık Iş..

İş umuduyla Antalya'ya geldi! Sadık Işıklı hayatını kaybetti
Google'dan tarihi güncelleme! Sayfa numaraları kaldırılıyor!

Google'dan tarihi güncelleme! Sayfa nu..

Google'dan tarihi güncelleme! Sayfa numaraları kaldırılıyor!
TFF Başkanı Büyükekşi açıkladı! Süper Lig'de yeni uygulamalar

TFF Başkanı Büyükekşi açıkladı! Süper ..

TFF Başkanı Büyükekşi açıkladı! Süper Lig'de yeni uygulamalar