MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Antalya'da yaşayan yabancı vatandaşlar Likya Yolu'nda yürüdü

02.11.2020 14:33

Antalya haber... Antalya'da bulunan ve yerli yabancı birçok turistin akınına uğrayan Likya Yolu'nda bu sefer Antalya'da yaşayan yerleşik yabancılar yürüdü.

Antalya'da yaşayan yabancı vatandaşlar Likya Yolu'nda yürüdü

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre, Alanya ilçesinde yerleşik yaşayan yabancılar 4 gün boyunca Likya Yolu'nun Kaş- Demre bölümünde yürüyüş yaptı.

Alanya'da faaliyet gösteren bir turizm firması tarafından bu yıl ikinci kez Alanya'da yerleşik yaşayan yabancılar için Likya Yolu yürüyüşü düzenlendi. 4 gün süren yürüyüşe Alman, Rus, Polonyalı, Finlandiyalı, İspanyol ve Ukraynalı 16 yerleşik Alanyalı katıldı. Doğa rehberi Halil Tokgöz'ün rehberliğinde yapılan 4 günlük yürüyüşte yaklaşık 40 kilometre yol yüründü. Otobüsle Alanya'dan Kaş'a gelen grup, birinci gün Kaş- Üzümlü İskelesi, ikinci gün Üzümlü İskelesi- Sahil Kılınçlı, üçüncü gün Sahil Kılınçlı- Üçağız, dördüncü gün de Üçağız- Çayağzı etaplarını yürüdü. Kekova'da düzenlenen yat turunda, Batık Kent, Simena Antik Kenti ve Aperlai Antik Kenti gezildi. Yollarda yöresel ürünler satın alındı. Kırsal alandaki pansiyonlarda gecelendi. Köy yemekleri yenildi.

Yürüyüşün rehberi Halil Tokgöz, "Biz sürekli Alanya ve yakın ilçelerde doğa turları, alternatif turizm etkinlikleri düzenleyen bir firmayız. Alanya'da yaşamını sürdüren yerleşik yabancılara yönelik olarak bu yıl ikinci kez Likya Yolu yürüyüşü düzenledik. Bize göre Likya Yolu'nun en güzel bölümü, Kaş- Demre arasındaki bölüm. Bu bölümü ve bu bölümde bulunan ülkemizin zengin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak, bu bölgeye olan ilgiyi artırmak istiyoruz. Katılımcılar çok mutlu dönüyor" dedi.

İlk kez yürüyüşe katılan Rus Afiya Zlokazova, "Bir arkadaşımın tavsiyesiyle ilk kez Likya Yolu'nda yürüdüm. Farklı patikalar beni biraz zorlasa da çok sayıda tarihi antik kent, çok nefis koylar gördüm. Daha önce araçla gelmiştim. Ancak yürüyüşte daha çok yer gördüm. Kırsal yaşamdaki insanları tanıdım. Çok sayıda eski taş evler gördüm. Bu yürüyüşe yine katılacağım" diye konuştu.

Finlandiyalı Annele Maklin de "Alanya'da pazar yürüyüşlerine katılıyordum. Likya Yolu'nda ilk kez yürüdüm. Perşembe ve cuma günleri yağmurla birlikte taşlar üstünde yürümekte zorlandım. Simena Kalesi ile Demre'nin Çayağzı Limanı arasındaki parkur çok güzel. Bu arada her yer tarih dolu. İlginç koylar var. Likya Yolu'nu çok beğendim. Uygun tur olunca yine katılacağım" dedi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı