MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Antalya'da taksicilere sert eleştiri!

29.06.2019 15:51

46’ıncı Grup Meslek Komitesi (Taşıt kiralama ve ilgili hizmetler) Üyesi Niyazi Şahin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Toplantısı’nda konuştu. Şahin, taksiciler tarafından rent-a carcılara yapılan kaçak ve korsan taksicilik suçlamalarına sert tepki gösterdi.

Antalya'da taksicilere sert eleştiri!

46’ıncı Grup Meslek Komitesi (Taşıt kiralama ve ilgili hizmetler) Üyesi Niyazi Şahin, ATSO Meclis Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Hilal Gazetesi'nin haberine göre; Niyazi Şahin, taşımacılık yapmak isteyen ve gerekli şartları sağlayan bir şirket için kaçak ve korsan suçlamasının yapılamayacağını söyledi.

Suçlamalara sert tepki gösteren Şahin, “Eğer ortada bir yanlış ve usulsüzlük arıyorsak, taksici esnafı kardeşlerimizin önce aynada kendilerine bakmalarını istirham ediyoruz.

Çünkü samimi ve dürüst bir şekilde kendilerine baktıklarında; yol kesip eşkıyalık yapanların, havalimanından 40 Euro’ya gelen turisti, Belek’ten geriye 60 Euro’ya götürdüklerini, kaçak tur yapanların yine kendileri olduklarını ve dahası kendi öz araçlarını kiraya vererek ki aralarında bazı durak başkanlarının da olduğunu hepimiz biliyoruz, kaçak rent a car işi yaptıklarını göreceklerdir” dedi. 

Algı operasyonu

Son günlerde basında yer alan haberlerin çarpıtıldığı ve rent a car esnafına zarar verdiğini söyleyen Şahin algı operasyonu yapıldığını söyleyerek, “Şimdi taksiciler tarafından deniyor ki VIP minibüs ve araçlarla otelden müşteri alıp çeşitli yerlere götürüyor ve yine deniliyor ki, minibüslerde D2 Belgesi bulundurarak havalimanına transfer yapıyorlar! Peki, bu denilenler kime ve neye göre doğru? Kime ve neye göre de yanlış? Bunun muhakemesinin iyice yapılması gerekir."

Kavga etmek iki tarafa da bir şey kazandırmayacağını söyleyen Şahin, "Bizim görevimiz; uzlaşı, uzlaşı, uzlaşı. Çünkü biz neyin derdindeyiz? Ekmeğimizin derdindeyiz. Ancak bu şekilde hak, hukuk ve adalet yerini bulacak ve inanıyorum ki tüm bu sorunlarda kendiliğinden çözüme kavuşacaktır” dedi.

Başkan Çetin net konuştu

 ATSO Başkanı Davut Çetin ise, “Uzlaşıyı sağlayamadığımız sürece ne ülkemizde ne ilimizde ne de meclisimizde huzur bulamayız. Önce uzlaşı olması lazım.

Taksiciler ile rent a carcıların yaşadığı aslında çok basit bir olaydır. Taksicilerle ilgili sorunları burada konuşmak istemiyorum bu bizim sorunumuz değil, onlar kendi odalarında bu sorunu çözebilirler fakat rent a carcı esnafındaki şikayetin yüz mislini taksici esnafından duyuyoruz.

Bir sıkıntı varsa oturup masada konuşulması gerekir. Biz Antalya’mıza ve taksici esnafımıza zarar gelmesin diye burada konuşmuyoruz. Eğer konuşmak gerekirse onların konuştuğunun yüz mislini konuşmayı da biliriz” şeklinde konuştu.

"Antalya'nın itibarını korumalıyız"

Başkan Çetin, sorununun dışarıya yansıtılmadan çözülmesi gerektiğnii söyledi.

Çetin konuşmasını şöyle sonlandırdı:

"Burada konuşulanlar dışarıya yansıyor ve Antalya’nın aleyhine dönüyor. Siz sanıyor musunuz ki burada konuşulanlar İstanbul’a Berlin’e Londra’ya yansımıyor. Bizim burada konuştuğumuz her şey orada da konuşuluyor.

Antalya’nın itibarını korumak için hepimizin birbirimizle konuşarak uzlaşı yolunda yürümemiz lazım. Bazı gerginlikler olabilir. Bu sorunun muhatabı Şoförler Odası ve 46’ıncı grubumuzsa oturur bunu beraber çözeriz.

Ama çıkıpta ‘Biz kimseyi buraya almayız kimseyi de buradan çıkarmayız” derseniz o zaman iş teröre girer. O zaman başka çözümlere gideriz ve gerekli yaptırımları Ankara’dan çözmeye çalışırız. İki testi birbirine vurursa biri kırılır biri sızdırır ama kim kırılır kim sızdırır onu önümüzdeki süreçte görürüz. Onun için herkes tedbirini alsın.”

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı