MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Antalya'da orkestra ve bale aynı sahnede olacak

04.11.2020 12:32

Antalya haber...  ANTALYA Devlet Opera ve Balesi, 7 Kasım Cumartesi akşamı, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde 'Vivaldi-Bach Akşamı' ile sanatseverlerle buluşacak.

Antalya'da orkestra ve bale aynı sahnede olacak

Antalya haber... Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Bale sanatçıları, 7 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00'de 'Vivaldi-Bach Akşamı' ile Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde bu sezon ilk kez aynı sahneyi paylaşacak.

Alman Barok besteci Johann Sebastian Bach'ın 'Air' süiti ile başlayacak konserde, Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nı şef Hakan Kalkan yönetirken, Antalya Devlet Opera ve Balesi keman sanatçısı Sibel Aydın ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası trompet sanatçısı Cem Sevgi solist olarak yer alacak.


 

Yüksek barok dönem bestecisi ve J.S. Bach'ın da akrabası olan Johann Bernhard Bach'ın orkestral süitinin de seslendirileceği konserde Antalya Devlet Opera ve Balesi dansçıları da Antonio Vivaldi'nin müzikleri eşliğinde sahne alacak.


 

Koreografisi Armağan Davran ve Volkan Ersoy'a ait Dört Mevsim balesinde İlkbahar Adagio'da Müge Öğüt ve Artur Ivanov, Kış Adagio'da ise Selin Berkmen ve Tolga Burçak solist olarak sahne alacak. Gecede Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin genç solist dansçısı Yağızhan Danış 'Swing with the Dolphins' ile ilk koreografisini Antalyalı sanatseverlerin beğenisine sunacak. Vivaldi'nin Dört Mevsim 'Yaz' konçertosu eşliğinde sahnelenecek olan 'Swing with the Dolphins'de Seda Manaz, Burak Özbek ve Volkan Altunel solist olarak dans edecek.

Fiyatları 20 ile 60 TL arasında değişen gecenin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra, www.biletinial.com internet adresinden de temin edilebilir.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı