MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Antalya'da ADOB'dan büyüleyici gece!

08.11.2020 12:04

Antalya haber...  Antalya Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB), dün akşam Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde 'Vivaldi-Bach Akşamı' gösterisi gerçekleştirdi.

Antalya'da ADOB'dan büyüleyici gece!

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre, Antalya Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB), orkestra eşliğinde bale severleri 'Vivaldi-Bach Akşamı'nda buluşturdu. Yoğun ilgi gören eseri 400 kişi izledi.

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleşen 'Vivaldi-Bach Akşamı'nda Antalya DOB orkestra ve bale sanatçıları, bu sezon ilk kez aynı sahneyi paylaştı. Konser, Alman Barok besteci Johann Sebastian Bach'ın 'Air' süiti ile başladı.

Antalya DOB Orkestrası'nı şef Hakan Kalkan yönetirken, keman sanatçısı Sibel Aydın ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası trompet sanatçısı Cem Sevgi solist olarak sahnedeki yerlerini aldı.

Yüksek barok dönem bestecisi ve J.S. Bach'ın da akrabası olan Johann Bernhard Bach'ın orkestral süitinin de seslendirildiği konserde, Antalya DOB dansçıları da Antonio Vivaldi'nin müziklerine eşlik etti.

Koreografisi Armağan Davran ve Volkan Ersoy'a ait olan 'Dört Mevsim' balesinde İlkbahar Adagio'da Müge Öğüt- Artur Ivanov, Kış Adagio'da ise Selin Berkmen- Tolga Burçak solist olarak izleyici karşısına çıktı.

Gecede Antalya DOB'un genç solist dansçısı Yağızhan Danış 'Swing with the Dolphins' ile ilk koreografisini Antalyalı sanatseverlerin beğenisine sundu. Vivaldi'nin Dört Mevsim 'Yaz' konçertosu eşliğinde sahnelenen 'Swing with the Dolphins'de Seda Manaz, Burak Özbek ve Volkan Altunel solist olarak dans etti.


 

Antalya'daki yerleşik yabancıların da büyük ilgi gösterdiği ve pandemi kurallarına uygun oturma düzeninde maskeli izlenen konserde keyifli, neşeli dakikalar yaşayan izleyici, şef, orkestra elemanları, solist sanatçı ve dansçıları alkış yağmuruna tuttu.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı