MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

 
Antalya'da 1,5 milyon TL'lik dolandırıcılık!

14.12.2018 11:33

Antalya’da kamuya ait arsaları kendilerine ait gibi göstererek birçok vatandaşı dolandırdığı iddia edilen 7 kişi gözaltına alındı. Aralarında eski muhtar, eski belediye çalışanı ve emlakçıların olduğu şüphelilerin, toplamda 1 milyon 500 bin lira haksız kazanç elde ettiği ileri sürüldü. 

Antalya'da 1,5 milyon TL'lik dolandırıcılık!

Antalya'da vatandaşların dolandırıldığı yönünde şikayetleri üzerine harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde geçtiğimiz Salı günü sabah 07.00’da düzenledikleri operasyonda kent merkezinde biri kadın olmak üzere 6 kişiyi, olayla ilgilisi olduğu öne sürülen bir kişiyi de Tekirdağ'da yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına aldı. 

Yapılan araştırmalarda şüphelilerin, kamuya ait arsaları sahte belgeler düzenleyerek kendilerine ait gibi gösterdikleri, yatırım amaçlı arsa satın almak isteyen vatandaşlara da arsalar için yapılacak olan ihalelerde öncelik tanıdıklarını söyleyerek, sahte tapularla arsaları sattıklarını tespit etti. Şüphelilerin birçok vatandaşı bu şekilde mağdur ederek 1 milyon 500 bin lira haksız kazanç elde ettiği ileri sürüldü. Şüphelilerin arasında emlakçı, eski muhtar, eski belediye çalışanları olduğu öğrenilirken, birikimlerini yatırım amaçlı kullanan mağdur vatandaşların birçoğunun ise kredi çekerek borç altına girdiği bildirildi. 

Emniyette ifadeleri işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi. 
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto