MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

1 mayıs

Fenix center
Antalya Valisi Ersin Yazıcı'dan '10 Aralık İnsan Hakları Günü' mesajı

10.12.2020 13:41

Antalya haber... Antalya Valisi Ersin Yazıcı '10 Aralık İnsan Hakları Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı'dan '10 Aralık İnsan Hakları Günü' mesajı

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre Antalya Valisi Ersin Yazıcı  '10 Aralık İnsan Hakları Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Yazıcı yayınladığı mesajda, " İnsan haklarının uluslararası düzeyde korunması adına önemli bir adım olan İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından10 Aralık 1948’de kabul edilmesinden bu yana 10 Aralık tarihi bütün dünyada “İnsan Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır.

Bizler, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını benimseyen bir milletin, tüm yaratılanları yaratandan ötürü seven bir inancın fertleriyiz. İnsanî değerleri her şeyin üzerinde tutan ve bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu mirası ilelebet sahiplenecek ve koruyacağız. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “İnsan hakları uygar yaşamın temelidir, çağımızın en üst değeridir, güvencesi demokrasidir.” demiş ve bu değerler üzerine cumhuriyetimizi inşa etmiştir.Ülkemizde, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin ruhuna uygun şekilde, tarihimizden ve kadim değerlerimizden ilham alarak, insan haklarının geliştirilmesi konusunda çok önemli adımlar atılmış, önemli mesafeler kat edilmiştir. Hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi konusunda sürekli olarak çalışmalar ve gerekli yasal düzenlemeler yapmaya da devam ediyoruz. 

Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi Antalya’mızda da her sene dünyanın dört bir tarafından gelen misafirlerimize gösterdiğimiz hoşgörü ve nezaketle şehrimizin; huzur, barış, sevgi ve kardeşliğin şehri olduğunu vurguluyoruz. Bu değerleri ilelebet yaşatmaya ve vurgulamaya devam edeceğiz. 
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm insanlığın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, tüm dünyada barış, adalet ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. 
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs

1 mayıs konayaaltı