MY TV Türkiye Programları İçin Tıklayın

 


Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 'Bir yolun saatlerce kapalı kalması hiçbir şekilde açıklanamaz'

23.11.2022 22:25

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, kış mevsiminin yaklaşılmasıyla birlikte trafikte alınan tedbirlerin ve yapılan hazırlıkların değerlendirildiği, '2022-2023 Yılı Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri Toplantısı'na başkanlık etti. Vali Yazıcı, "Her hangi bir yolun saatlerce kapalı kalması hiçbir şekilde açıklanamaz. Kimsenin beklemeye tahammülü yok. Dünyadaki en kıymetli şey zaman. Olaylara anında müdahale etmemiz lazım" dedi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 'Bir yolun saatlerce kapalı kalması hiçbir şekilde açıklanamaz'

Antalya haber... Kış mevsimi süresince trafik güvenliğinin sağlanması, kazaların önlenmesi ve trafik akışının kesintisiz olarak sürdürülebilmesi amacıyla alınacak trafik tedbirleri ve yapılan hazırlıkların değerlendirildiği, '2022-2023 Yılı Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri Toplantısı' Vali Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yazıcı'nın yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, ilgili kurum müdürleri ve görevliler katıldı.

OLUMSUZLUĞA TAVİZ VERİLMEYECEK

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıda, kış mevsiminde oluşan olumsuz hava koşulları nedeni ile meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek ve trafik güvenliğine yönelik diğer olumsuzluklar dikkate alınarak vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla alınacak tedbirler görüşüldü. Trafikte kış mevsimi tedbirleri kapsamında alınması gereken önlemler ile ilgili sunumların yapıldığı toplantıda Vali Yazıcı, kış mevsiminin olumsuz yöndeki etkilerinin azaltılması ve aksamaya meydan vermemek için tam koordinasyon sağlanması gerektiğine dikkat çekti. Toplantıyı her yıl düzenli olarak yaptıklarını ve geçen yıl başarılı bir kış sezonu geçirdiklerini aktaran Vali Yazıcı, "Geçen yıl başarılı bir kış mevsimi geçirdik. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu yıl da geçen seneki başarıyı iyi koordine olarak tekrarlayıp vatandaşlarımızın hiçbir mağduriyet yaşamaması için çok çalışacağız" dedi.

'İYİ KOORDİNE OLMALIYIZ'

Antalya'nın uygun iklim koşulları nedeniyle sadece belli noktalarında kış şartlarının etkili olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, şunları kaydetti: "Bu konu Antalya için zor bir konu değil. Çünkü uygun iklim koşulları nedeniyle sadece belli noktalarımız da sıkıntılar oluyor. Akseki-Konya yolu ve İbradı tarafından olumsuz hava şartlarından dolayı bazı tedbirler almamız gerekiyor. Burada yaşanabilecek olumsuzluklara ve yol kapanmalarına karşı emniyet, jandarma ve karayolları ekiplerimiz her zaman iyi koordine olmalı. Çünkü krizleri yönetmenin olmazsa olmazı iyi koordine olmak ve iyi iletişim kurmaktır. Dolayısıyla iyi koordine olduğumuzda bütün işlerin olduğu gibi bunun da üstesinden gelebiliriz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi ekiplerimizin koordinasyon ve iletişimi en üst düzeyde tutarak olumsuzluklara mahal vermeyeceğine yürekten inanıyorum."

'EN KIYMETLİ ŞEY ZAMAN'

Günümüz koşullarında her saniyenin çok önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Devlet olarak vatandaşımıza karşı sorumluluklarımız var. Vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılamak, güvenliğini sağlamak bizim görevimiz. Her türlü imkânımız var, insan kaynağımız da var. Dolayısıyla vatandaşımızı hiçbir hizmetten mahrum bırakmamalı, bekletmemeliyiz. 2022 yılına geldik. Her hangi bir yolun saatlerce kapalı kalması hiçbir şekilde açıklanamaz. Kimsenin beklemeye tahammülü yok. Dünyadaki en kıymetli şey zaman. Olaylara anında müdahale etmemiz lazım. Türkiye Cumhuriyeti devletinin her türlü gücü ve imkânı var. Sırf koordine olamadığımız için insanlarımızı mağdur etmeye hakkımız yok. Bu sebeple geçen seneki yaptığımız gibi aynı titizlik ve hassasiyetle çalışmalarımızı en iyi şekilde yöneteceğiz. Biz de bu motto ile vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tedbirlerimizi en iyi şekilde alıp çalışmalarımızı ona göre yürüteceğiz" ifadelerini kullandı.

'2022-2023 Yılı Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri Toplantısı'nda İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Önder Kavak, Karayolları 13. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü Tesisler ve Bakım Baş Mühendisi Ferdi Taş kurumların uyguladığı tedbirler ve kriz anında yapılacak çalışmalar hakkında sunum yaptı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Son durumu Bakan Fuat Oktay paylaştı! Can kaybımız 2379'a yükseldi

Son durumu Bakan Fuat Oktay paylaştı! ..

Son durumu Bakan Fuat Oktay paylaştı! Can kaybımız 2379'a yükseldi
TÜİK Antalya'nın yeni nüfusu açıkladı! Bir önceki yıla göre 68 bin 172 kişi arttı

TÜİK Antalya'nın yeni nüfusu açıkladı!..

TÜİK Antalya'nın yeni nüfusu açıkladı! Bir önceki yıla göre 68 bin 172 kişi arttı
Antalyaspor, 10 TIR yardımı afet bölgesine ulaştıracak

Antalyaspor 10 TIR yardımı afet bölges..

Antalyaspor, 10 TIR yardımı afet bölgesine ulaştıracak
Antalya'da elektrik kesintisi! 7 Şubat Salı

Antalya'da elektrik kesintisi! 7 Şubat..

Antalya'da elektrik kesintisi! 7 Şubat Salı
Türkiye'ye dayanışma mesajları yağıyor! İsrail'den görsel destek!

Türkiye'ye dayanışma mesajları yağıyor..

Türkiye'ye dayanışma mesajları yağıyor! İsrail'den görsel destek!
Antalya Koleji'nde uzun yıllar öğretmenlik yapan Nazire Sevilmiş de göçük altında!

Antalya Koleji'nde uzun yıllar öğretme..

Antalya Koleji'nde uzun yıllar öğretmenlik yapan Nazire Sevilmiş de göçük altında!