MY TV Türkiye Programları İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütAntalya Valisi, başkanlar ve STK'lardan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

28.10.2022 12:22

Antalya haber... Vali Ersin Yazıcı, Cumhuriyet Bayramı'nın 99.yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, "Aziz Milletimizin inanç, cesaret, kahramanlık ve fedakârlıkla kurduğu Cumhuriyet'imizin 99'uncu yıl dönümünü kutlarken, 100'üncü yıl heyecanını da yüreklerimizde hissediyoruz" dedi.

Antalya Valisi, başkanlar ve STK'lardan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

Antalya haber... Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümünde Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, ANTGİAD Başkanı Osman Sert ile ATB Başkanı Ali Çandır kutlama mesajı yayınladı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 99’uncu yılı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Vali Ersin Yazıcı, tarihten aldıkları ilham ve atalarımızdan aldıkları mirasla yarınlara umutla yarınlara umutla koştuklarını söyledi.

 Vali Yazıcı Cumhuriyetin kuruluşunun 99’uncu yılı nedeniyle yayınladığı mesajda şu cümlelere yer verdi:

"Bu heyecan her yıl hanelerimizi, sokaklarımızı, caddelerimizi, meydanlarımızı sarıyor. Bu heyecan 99 yıldır ilk günkü coşkusuyla, hürriyet aşkıyla yurdumuzun dört bir köşesini sarıyor. Her yıl 29 Ekim'de bağımsızlık tutkumuz artıyor, sevincimiz ve kardeşliğimiz pekişiyor, birlik ve beraberlik duygularımız kabarıyor, hürriyet sevdamız kat ve kat perçinleniyor. Çünkü milletimizin eseri, zafer nişanı ve tarihi kararı olan Cumhuriyetimiz, bizlere bırakılan en kıymetli mirasımızdır. Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün; 'Türk Milletinin tabiat ve geleneklerine en uygun idare şekli Cumhuriyettir.' sözüyle bizlere miras bıraktığı Cumhuriyet, milletimizin birlik ve bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz verilmeyeceğinin en açık ifadesidir. Bizler de tarihimizden aldığımız ilhamla, ecdadımızdan aldığımız değerler ve mirasla yarınlarımıza umutla koşmaya, Ay-Yıldızlı Al Bayrağımıza rüzgâr olmaya, bir ve beraber istiklalimizi, Cumhuriyetimizi korumaya, yaşatmaya devam edeceğiz. Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz daha fazla kalkınacak ve inşallah genç nesillerimize daha güçlü ve daha güzel yarınlar bırakacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin Banisi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, dünden bugüne bu toprakları vatan kılan Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, bugün ülkemizin ve milletimizin huzuru için sahada olan güvenlik güçlerimize ayrı ayrı selam ve dualarımızı iletiyorum. Milletimiz var olsun. Devletimiz payidar olsun. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun." 

BAŞKAN BÖCEK'TEN FENER ALAYINA DAVET

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyetin 99. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Böcek'in mesajı şöyle;

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, Yüce Türk Milleti'nin azim, kararlılık ve destansı mücadelesiyle kurulan Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü milletçe kutlamanın gurur, heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ata'mızın 10. Yıl Nutkunda, 'En büyük bayram' olarak nitelendirdiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun. Cumhuriyetimizi bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Her 29 Ekim bize inanmayı, var olmayı, bitti denilen yerden yeniden başlamayı hatırlatır. İmkansızın mümkün olduğu gün olan 29 Ekim, millet olmanın, özgür olmanın, biz olmanın gücünü hatırlatır. Özgürlük ve bağımsızlığı için var gücüyle mücadele eden Türk Milleti'nin en büyük kazanımı olan Cumhuriyet meşalesi, 99 yıldır hiç sönmeden yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Ömrünün her anını bu vatan ve bu Cumhuriyet için harcayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı boyunca birçok devrime imza atmış ancak en büyük devrimi Cumhuriyet olmuştur. Özgürlük ve bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesi olan Cumhuriyetimizin, geleceğimizin teminatı gençlerimizin omuzlarında çok daha ileriye taşınacağına inancım tamdır. Gelecek yıl bir asrı geride bırakacak koca bir çınar olan Cumhuriyetimizin 100. Yılını  sizlerle birlikte büyük bir coşku ve heyecanla kutlayacağız. 29 Ekim Cumartesi günü tüm hemşerilerimi bayraklarıyla birlikte saat 19.00'da Konyaaltı varyanttan başlayacak Fener Alayı'na ve ardından saat 20.00'de Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştireceğimiz Sefo konserine davet ediyorum. Attığımız her adımda Ata'mızın izinden gitmeye, Cumhuriyetimize, Atatürk'ün devrim ve ilkelerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Yüzümüzü hep aydınlığa, özgürlüğe ve daha güzel yarınlara çevireceğiz. Cumhuriyetimizin 99. yılını bir kez daha kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Yaşasın Cumhuriyet. Sevgiyle kalın, Cumhuriyet'le kalın, Atatürk'le kalın."

"KENDİ İRADEMİZİ KENDİMİZ TAYİN EDECEĞİZ"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “99 yıl önce bugün bütün dünyaya 'Biz de varız' dedik. Cumhuriyetimizin 99'uncu yılı kutlu olsun" dedi. Başkan Uysal, Cumhuriyetin ilanının 99'uncu yıl dönümünün kutlanacağı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Uysal, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“99 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde, ulus olarak Cumhuriyetimizi ilan ettik. 'Muasır uygarlık düzeyini aşacağız' dedik. 'Kalkınacağız, gelişeceğiz, ilime, irfana göre kendimizi yapılandıracağız. Kendi kaderimizi kendimiz tayin edeceğiz. Yöneticilerimizi seçeceğiz. Hür, bağımsız bireyler olacağız' dedik. 99 yıl önce bugün bütün dünyaya 'Biz de varız' dedik. Cumhuriyetimizin 99'uncu yılı kutlu olsun." 

"99 ULU ÇINARI İLELEBET YAŞATACAĞIZ"

Konyaaltı Belediye Semih Esen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Ata'mızın temelini atıp büyüttüğü 99 yıllık çınarı ilelebet yaşatacağız" dedi. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının elde ettiği zaferler sonrası Türk milletine armağan ettiği en büyük bayramdır. Türkiye Cumhuriyeti, cumhuriyetle beraber küllerinden yeniden doğdu. Seçtikleri vekiller aracılığıyla kendi kendini yönetme biçimiyle tanışan halkımız, 99 yıldır Cumhuriyet değerlerine sıkı sıkı tutunmuş, bir daha asla bırakmayacağını defalarca göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilan ettiği ilkeleri aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza cumhuriyeti aktararak, aydınlık günlere olan inancımızı her zaman sürdüreceğiz. Çocuklarımızın daha özgür bir ülkede yaşamasını istiyorsak cumhuriyet değerlerine bağlılığımızı hep sürdürmeliyiz. Bu memleket çocuklarımızın, biz çocuklarımızın kiracısıyız, babalarımızın da ev sahibiydik. Yaşasın Cumhuriyet, en büyük bayramımız kutlu olsun

"7'DEN 70'E KENETLENEN TEK YÜREK TEK YUMRUK"

Cumhuriyet Bayramı'nın 99.yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, duygularını şu cümlelerle dile getirdi:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'En Büyük Eserim' dediği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılını yaşamanın gurur ve heyecanı içerisindeyiz. Cumhuriyet, tarih boyunca esaret görmemiş, esir edilemez, onurlu mazlum bir halkın yeniden ayağa kalkışı, küllerinden yeniden doğuşunun adı ve Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş süreci de milli tarihimizin kaydettiği en büyük mücadelelerden biridir. Türk milleti, 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir. Vatanımızı talan için Anadolu'ya koşanlar, milletin cesareti, kararlığı ve mücadelesi karşısında yaşadıkları hezimeti, 15 Temmuzda da olduğu gibi bundan sonrada 7'den 70'e kenetlenen, tek yürek, tek yumruk olan milletimizin birlik ve beraberliği karşısında her zaman yaşayacaklardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının öncülüğünde Kurtuluş Savaşımızda zor şartlar ve yokluklar içerisinde yakılan istiklal meşalesi, hiç sönmemiş ve sönmeyecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması amacıyla Cumhuriyetin ilelebet bağımsız yaşamasını istemiş ve 'Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister' diyerek gelecek kuşaklara emanet etmiştir. Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri hiçbir zaman unutmayacağız. Bizlere bu yüce vatanı emanet edenlere layık olabilmek için, Cumhuriyetimizin 100. yılında belirtilen hedeflere ulaşmak ve ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak adına aldığımız görevi yerine getirmek uğruna bıkmadan yorulmadan çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum." 

"CUMHURİYET BAYRAMI MİLLETİMİZİN EN BÜYÜK BAYRAMIDIR"

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Cumhuriyet Bayramı, milletimizin en büyük bayramıdır. Cumhuriyet Bayramı kayıtsız, şartsız bir birleşme günü olmalıdır" dedi.

Ali Bahar mesajında şunları kaydetti;

“140 yıllık geçmişi ile Türkiye'nin en köklü çınarlarından biri olan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın değerli üyeleri, kıymetli Antalyalılar; Antalya'mızın kahraman müteşebbisleri geçmişte Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının her aşamasında canları pahasına mücadele etmiştir. Bu köklü tarih bize büyük bir sorumluluk yüklemektedir. ATSO olarak görev ve sorumluluklarımızın farkındayız. Geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizi ve kentimizi daha ileri seviyelere çıkarmak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti, 'muasır medeniyetler' seviyesine ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ulu önder Atatürk, hedef olarak bizlere çağdaş uygarlığı göstermiştir. Çağdaş uygarlık, eğitimde, bilimde, kültürde, sanatta, mimaride, hukuk sisteminde, demokraside, ileriye bakan, ileriyi düşünen, ileriye atılan bir yaşama biçimidir. Bu hedef doğrultusunda omuz omuza ve uzlaşı içerisinde, sürekli ileri bakarak yürümek zorundayız. Cumhuriyet Bayramı, milletimizin en büyük bayramıdır. 29 Ekim kayıtsız, şartsız bir birleşme günü olmalıdır. Atalarımız nasıl ki el ele vererek, ortak hedef doğrultusunda ve olağanüstü fedakarlıklarla Cumhuriyeti kurduysa, bu değerli mirası korumak ve yüceltmek bizim en önemli sorumluluğumuzdur. ATSO olarak sorumluluklarımızın farkındayız, ülkemizi ve kentimizi daha ileri seviyelere ulaştırmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin 99'uncu kuruluş yıl dönümü vesilesiyle; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, tüm ulusumuzun ve değerli Antalyalıların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum."

"DAHA FAZLA ÇALIŞIP DAHA FAZLA ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Türkiye Cumhuriyeti'nin gençleri olarak Ata'nın bıraktığı emanete sonsuza kadar sahip çıkacaklarını belirten Başkan Osman Sert, “Türkiye Cumhuriyeti yıkılmaz bir kale ve ulu bir çınardır. Cumhuriyet bizlere verilmiş en büyük armağandır ve en kıymetli emanettir. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Cumhuriyet'i bizlere armağan eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 99'uncu yıldönümünü büyük sevinç ve heyecanla kutladıklarını ifade eden ANTGİAD Başkanı Sert, mesajında şunları kaydetti;

“Cumhuriyet bizlere verilmiş en büyük armağandır ve en kıymetli emanettir. Cumhuriyeti emanet almış gençler olarak Ulu Önder'in bizlere gösterdiği hedeflere durmaksızın ilerlemekte ve bu yolda hız kesmeden yürümekteyiz. Ulu Önder Büyük Atatürk, 'Türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir' diyerek bizlere çok önemli bir görev verip benzersiz bir emanet bırakmıştır. Biz de ANTGİAD olarak aldığımız bu emaneti daha ileriye taşımak ve yüceltmek için her geçen gün daha fazla çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Büyük Atatürk, gençlere hitaben; 'Siz genç arkadaşlar, yorulmadan beni takibe ahdetmişsiniz. İşte ben bu sözden çok duygulandım. Yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz. Fakat arkadaşlar yorulmamak ne demek? Elbette yorulacaksınız. Benim sizden istediğim şey yorulmamak değil, yorulduğunuz zaman dahi durmadan yürümek, yorulduğunuz dakikada dinlenmeden beni takip etmektir. Sizler, yani yeni nesil Türkiye'nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edecekseniz' diyerek bizleri yorulduğumuz zaman bile durmamaya teşvik etmiş ve cesaretlendirmiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerinin ışığında fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençler olarak cumhuriyetimizi ve bizlere kazandırdığı eşsiz değerleri her daim koruyacak ve hep daha ileriye taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm ülkemizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun."

"CUMHURİYET EŞİTLİKTİR, HUKUKTUR, AKILDIR; BİLİMDİR"

Antalya  Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır da Cumhuriyetin kuruluşunun 99’uncu yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Çandır, mesajında şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99'uncu yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Tarihin en şanlı zaferlerinden biri olan Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesini dünyaya göstermiştir. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlık mücadelesinin başarısını cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Cumhuriyet halktır, halkın kaderini halka emanet etmektir. Cumhuriyet eşitliktir, hukuktur, akıldır, bilimdir. Cumhuriyet, toplumun gelişiminin en önemli teminatıdır. Cumhuriyet çağdaşlaşma hamlesidir. Cumhuriyet güçlü ekonomi, güçlü ülkedir. Cumhuriyet, hangi ırktan, hangi dinden olursa olsun tüm yurttaşları eşit statüde demokrasi çizgisinde buluşturur. Ata’mızın, 'Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli (karakterli) muhafızlar ister' diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyet emin ellerdedir. Cumhuriyetimizin hiçbir kazanımından vazgeçmeyiz, vazgeçemeyiz. Cumhuriyet Bayramını kutluyor Önderimiz Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun."

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Balık sevenlere üzücü haber!

Balık sevenlere üzücü haber

Balık sevenlere üzücü haber!
Resmen açıklandı! WhatsApp'tan çevrimiçi devrimi!

Resmen açıklandı! WhatsApp'tan çevrimi..

Resmen açıklandı! WhatsApp'tan çevrimiçi devrimi!
Winetolia Olivetolia 2022 Gastronomi Festivali'nde geri sayım

Winetolia Olivetolia 2022 Gastronomi F..

Winetolia Olivetolia 2022 Gastronomi Festivali'nde geri sayım
'Neredesin' sorusuna verdiği cevap hayatını kararttı! Müge Anlı'da şoke eden olay

'Neredesin' sorusuna verdiği cevap hay..

'Neredesin' sorusuna verdiği cevap hayatını kararttı! Müge Anlı'da şoke eden olay
Antalya'da hava durumu! Hafta sonunda hava nasıl olacak! 03.12.2022

Antalya'da hava durumu! Hafta sonunda ..

Antalya'da hava durumu! Hafta sonunda hava nasıl olacak! 03.12.2022
Antalya'da kötü haber peş peşe geldi! Önce ilçe başkanına sonra da meclis üyesine çirkin saldırı

Antalya'da kötü haber peş peşe geldi! ..

Antalya'da kötü haber peş peşe geldi! Önce ilçe başkanına sonra da meclis üyesine çirkin saldırı