MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Antalya haber: Satılmış Fırat davasında yeni gelişme!

07.10.2020 15:32

Antalya haber... Geçen yıl trafik kazasında hayatını kaybeden Satılmış Fırat (24) davasında son karar verildi.

Antalya haber:  Satılmış Fırat davasında yeni gelişme!

Antalya haber... Kaza, geçen yıl 28 Ocak'ta, akşam saatlerinde Gazi Bulvarı yan yolda meydana geldi.

Kaza yerinde hayatını kaybetti

Aşçı yardımcısı Satılmış Fırat yönetimindeki motosiklete, G.K. yönetimindeki otomobil çarptı. G.K. aracıyla yoluna devam ederken, çarpmanın şiddetiyle yola savrulup, başındaki kaskı çıkan Fırat, kaza yerinde yaşamını yitirdi.

Önce tahliye sonra ceza

Yakalanıp tutuklanan G.K., iki ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye oldu. G.K., Antalya 9'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada 'Bilinçli taksirle ölüme sebebiyet verme' suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı. G.K., bu kararla birlikte, infaz yasası gereği tutuklanmadı. Satılmış Fırat'ın ailesi, davayı Antalya Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı.

"Kardeşimi kedi yavrusu gibi bırakıp gitti"

Bugün Antalya Bölge Adliye Mahkemesi’nin 11'inci Ceza Dairesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık G.K., Satılmış Fırat'ın ailesi ve taraf avukatları katıldı. G.K. savunmasında, olayda bir kastı bulunmadığını, sanığı tanımadığını ve ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Satılmış Fırat'ın kardeşi Burcu Fırat da kazayı görmediğini, ancak güvenlik kamerasından izlediğini belirterek, "Kardeşim, sanık tarafından öldürülmüştür. Sanık sürücü kazadan sonra buz gibi havada kardeşimi kedi yavrusu gibi oracıkta bırakıp, gitmiştir. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

Hapis cezası artırıldı

Satılmış Fırat'ın annesi Satı Gedik ise sanığın kazadan sonra oğlunu hastaneye yetiştirmek yerine olay yerinden kaçtığını belirterek, bu durumun kendisini daha çok üzdüğünü söyledi. Şikayetçi avukatı, sanığın yardım yükümlülüklerini yerine getirmemesinden dolayı da cezalandırılmasını talep etti. Duruşma savcısı, her iki araç sürücüsünün alkollü olduğuna dikkat çekerek, sanığın 'taksirle bir kişinin ölümüne sebep olma suçu'ndan cezalandırılmasını istedi. Sanık G.K., son sözünde takdiri mahkemeye bıraktı.

Mahkeme, Antalya 9'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nin verdiği 3 yıl 4 aylık hapis cezasını 2 ay artırarak 3 yıl 6 aya çıkardı. Mahkeme ayrıca sanığın sürücü belgesinin 1 yıl geri alınmasına karar verdi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3