MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Antalya haber: Kardeş sopranolardan efsane konser

04.10.2020 13:54

Antalya haber...  Antalya Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB), hafızalardan silinmeyecek bir konseri daha müzikseverle buluşturdu. Dünya şarkılarının seslendirildiği konserde, kardeş sopranolar beğeniyle izlendi.

Antalya haber: Kardeş sopranolardan efsane konser

Antalya haber... Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki opera sahnesinde Covid-19 pandemi kurallarına uyularak gerçekleştirilen konserde, Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları soprano Feryal Türkoğlu, mezzo-soprano Ferda Yetişer ve piyanist Melahat İsmailova sahne aldı.

Konserde İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Azerice ve Türkçe eserler seslendirilirken, zorlu pandemi sürecinden geçen izleyiciler de müzik eşliğinde dünyayı gezme fırsatı buldu.

Eserlere ait görsel efektlerin de perdeye yansıtıldığı konserde 'Bir Akşam Konuğum Ol', 'Sevgilim', 'Adio querida (Sefarad Şarkısı)', 'Hay Una Nina En El Alba', 'Ederlezi', 'Palomica Aragonesa', 'Mazi', 'Ay Gız', 'Bakı Sabahın Heyir', 'Ben Seni Sevduğumi', 'Haticeye', 'Onar Mısra', 'Kalinka', 'Zibeyde', 'Gökte Yıldiz Ay Mısun' adlı şarkılar opera diliyle yorumlandı.

Soprano Feryal Türkoğlu, mezzo-soprano Ferda Yetişer kardeşler ile piyanist Melehat İsmailova'nın sahnedeki performansları, konsere ayrı bir renk kattı. Solist sanatçıların piyano eşliğinde seslendirdikleri şarkılarla coşkulu, keyifli, neşeli bir akşam yaşayan izleyiciler, sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladı.

 

Antalya DOB'un Ekim ayı programı 8 Ekim Perşembe akşamı saat 20.00'de gerçekleşecek 'Piyanolu Rus Bestecileri Konseri'yle devam edecek.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı