MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt

 
Antalya Büyükşehir Belediyesi kurban kesim noktalarını belirledi

29.07.2019 11:58

Antalya Büyükşehir Belediyesi kurban kesim yerlerini belirledi. Bu yıl kurban kesimi için Kömürcüler, Yeşilbahçe ve Soğuksu Mahallerinde ücretsiz kurban kesim hizmeti verilecek. Kurban Bayramı için Hayvan Yakalama Timi ekipleri kaçan hayvanların zarar görmeden yakalanabilmesi ve kontrol altına alınabilmesi için bayram süresince görev başında olacak. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi kurban kesim noktalarını belirledi

Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü 3 yerde kurban kesim hizmeti verecek. Kurban kesim işleminin hijyenik ortamlarda yapılması sağlanacak.

Vatandaşlar Kömürcüler Mahallesinde bulunan Hayvan Pazarı ile Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı ve Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı’nda, bayramın 1’inci ve 2’nci günlerinde veteriner hekim kontrolünde ücretsiz kurban kesim hizmetinden yararlanabilecek. 

Ayrıca kurban kesim noktalarında zabıta ve güvenlik görevlileri de yer alacak. 

Vatandaşlar kendilerine verilen sıra numarası ile kurbanlığını kasaplara teslim edecek. 

Kasaplar, kurbanlığı kesip, doğranmış ve poşetlenmiş şekilde sahibine teslim edecek. 

Kurbanlıkların hijyenik ortamlarda kesilmesi için tüm detayların düşünüldüğü kesim yerlerinde, kesim sonrasında ortaya çıkacak kurban atıkları için de ayrıca atık toplama ekipleri oluşturuldu.

Kurban broşürleri dağıtılıp bilgilendirme yapılacak 

Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından ise kurban rehberi bastırıldı.

Kurbanlıkların nasıl seçilmesi, nasıl kesilip, hangi koşullarda saklanması gerektiğini anlatan broşür kurban bayramı öncesinde ve bayram süresince vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak. 

Zabıta ekipleri denetim yapacak 

“Hayvan Yakalama Timi” kurban bayramında kaçan hayvanları yakalamak üzere bu yıl da görev başında olacak.

Halka açık yerlerde, yol kenarlarında, parklarda, sağlıksız koşullarda hayvan satışı ve kesimi yapılmasını engellemek için zabıta ekiplerinin denetimleri bayram süresince aralıksız devam edecek.

Belirlenen alanlar dışında kesim yapanlara veya kesilen hayvanın atıklarını sokağa bırakanlara Kabahatler Kanunu’na göre idari para cezası kesilecek.

Vatandaşlar uyarı, şikayet ve kaçan kurbanlıkların yakalanması gibi taleplerini Alo Zabıta 153’a ve 249 50 70’i arayarak bildirebilecek.  

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto