MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Antalya bu hayırseveri konuşuyor!

24.08.2019 16:27

Antalya'da 2 gün önce bir marketin veresiye defterinde bulunan 10 bin liralık borcu ödeyen gizemli hayırsever, 2 farklı markete daha giderek vatandaşların borcunu ödedi. Hayırsever, 2 markette toplam on bin liralık borç ödedi. 

Antalya bu hayırseveri konuşuyor!

Antalya'da bir hayırsever, 2 gün önce Muratpaşa ilçesine bağlı Soğuksu Mahallesi'ndeki bir marketin veresiye defterinde 200 kişinin on bin liranın üzerindeki borcunu ödemişti. 

Hayırsever, dün ise Kepez ilçesine bağlı Teomanpaşa Mahallesi'ndeki 2 marketten alışveriş yapan dar gelirli vatandaşların borçlarını ödedi. 

Bir markette 11, diğer markette ise 5 kişinin borcunu ödeyen hayırsever, dükkan sahiplerinden sadece, 'Tüm borçlarınız hayırsever bir vatandaş tarafından ödenmiştir' yazılı pankartı dükkanın önüne asmalarını istedi. 

“İlk kez böyle bir şey yaşadım” 

20 yıldır esnaflık yapan İbrahim Yılmaz, ilk kez bir hayırseverin veresiye defterinde bulunan bazı borçları ödediğini söyledi. 

Yaklaşık 11 kişinin borcunun ödendiğini söyleyen Yılmaz, “Dün öğle saatlerinde dükkanıma 3-4 kişi geldi. Hayırsever bir kişinin veresiye defterini kapatacağını söyledi.

Sosyal medyada bu tür şeyleri gördüm ama arkadaşları dükkanımda görünce şaka yapıyorlar sandım. Daha sonra iş ciddiye dönünce beraberce defteri açtık.

Gerçekten zor durumda ve ödemede ciddi zorluklar yaşayan vatandaşların borçlarını hesapladık. 6 bin TL tutarında bir hesabım vardı, bu hesabı da ödediler” dedi. 

Pankart asılmasını istediler

Bakkala borcu olan vatandaşların, borçlarının ödenmesine çok sevindiğini ifade eden Yılmaz, “Hatta bazıları borçların ödendiğini duyunca, 'keşke biraz daha borç yapsaymışız' dediler. 

Müşterilerim de bu gizemli hayırsever için 'Allah razı olsun' dediler, biz de kendisine teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun. Güzel bir iş oldu.

Bizden sadece, 'Tüm borçlarınız hayırsever bir vatandaş tarafından ödenmiştir' yazılı pankartın asılmasın istediler” ifadelerini kullandı. 

“ 'Antalya taraftarıyız' dediler” 

Bir diğer bakkal işletmecisi Oktay Berber ise 1 senedir esnaflık yaptığını söyledi.

Dün öğle saatlerinde 3 kişinin dükkana geldiğini dile getiren Berber şunları anlattı:

“Bana, 'Biz bu veresiye defterini satın almak istiyoruz, borcunu ödeyemeyen vatandaşların borçlarını ödemek istiyoruz' dediler.

Nereden geldiklerini ve kim olduklarını sordum. İsimlerini vermediler, bunun sadece bir hayır işi olduğunu söylediler. Bende onlara, borcu en ağır ve ödeyemeyecek durumda olan vatandaşları söyledim. Teşekkür ederek, dükkanımdan çıktılar.

Ardından 2 saat sonra tekrar geldiler. 'Borcumuzu ödemeye geldik' dediler. Onlardan isimlerini istedim, söylemediler. En ufak bir ipucu olarak bana, 'Antalya taraftarıyız' dediler ve afiş asmamı söylediler. 

Yaklaşık 5 kişinin borcunun ödendiğini kaydeden Berber, toplam 4 bin lira borç ödendiğini söyledi. 

Borçların ödenmesine sevindiğini dile getiren Berber, “O an çok duygulandım. Keşke yardımseverler her yerde olsa. Benim açımdan da çok güzel oldu, küçük esnafa sahip çıktılar. Tüylerim diken diken oldu” dedi. 

“Kimisi ağlamış, kimisi şaşırmış" 

Eşinin bakkala borcu olan vatandaşların yanına giderek, borçlarının ödendiği haberini verdiğine değinen Berber, “Kimisi ağlamış, kimisi şaşırmış. Bol bol dua ettiler. Bakkalımıza borcu olan bir bayan vardı. Eşim yanına gitti.

Eşimi kapıda görünce şaşırmış, borcu istemeye geldiğini düşünmüş. Eşim de, 'kahvenizi de içmeye gelmeyelim mi' demiş. Müjdeli haberi duyunca ağlamış, 'hemen kahve yapayım' diyerek sevinmiş” diye konuştu. 

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3