MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt

 
Anne konuştu bütün salon ağladı

04.07.2019 16:13

Babası tarafından otomobiline GPS cihazı yerleştirilip takip edilen, doktor Gülnur Yılmaz (28),  annesinin yerini söylemediği için tabancayla öldürüldü. Yılmaz’ın ölümünün ardından, mezun olduğu üniversitede anma töreni düzenlendi.Törene katılan anne Gülden Yılmaz, kızı ölmeden önce kendisine, “anne ben erken öleceğim” dediğini söyledi. Bu konuşmalar salondaki doktor, akademisyen ve sıra arkadaşlarını gözyaşlarına boğdu.

Anne konuştu bütün salon ağladı

Balıkesir’in Havran ilçesinde, babası Mustafa Ali Yılmaz’ın (67), kızının aracına yerleştirdiği GPS cihazı sinyalleriyle, Antalya’dan Balıkesir’e kadar takip ettiği, önce kaza yaptırıp ardından annesinin yerini söylemediği gerekçesiyle tabancayla kurşunlayarak öldürdüğü kızı, doktor Gülnur Yılmaz için mezun olduğu üniversitede anma töreni gerçekleştirildi. 

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binasında düzenlenen törene anne Gülden Yılmaz, doktor ağabeyi Kerem Yılmaz, hocaları, sıra arkadaşları ve akademisyenler katıldı.

Gülnur’un fotoğrafının  ve doktor önlüğünün yer aldığı törene, katılanlar karanfil bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan anma töreninde, Gülnur’un öğretmenleri ve sıra arkadaşları konuşma yaptılar. 

Annenin de söz aldığı törende  Gülden Yılmaz, kızının sevgi dolu olduğunu ve insanlara ayrım gözetmeksizin yardım eden birisi olduğunu söyledi. Konuşmakta zorlanan anne, “İsim telaffuz etmiyorum, caninin saldırısına uğradı, çok acı.

Benim yüzümden, beni korumak için. Bu ülkede daha ne kadar kadınlar buna muhtaç kalacak. Bunu biraz sorgulamamız lazım. Burada beyler de var, bu beyleri de anneler yetiştiriyor. Ben inanıyorum ki çok iyi iki evlat yetiştirdim” dedi. 

"Anne ben erken öleceğim" 

Acılı anne kızını kaybetmeden önce, aralarında geçen bir konuşmayı salondakilerle paylaşarak, şu sözleri söyledi: “Gülnur bir gün ortada hiçbir şey yokken, geldi ve ‘Anne, ben erken öleceğim’ dedi. ‘Kızım Allah’ın gücüne gider’ dedim. ‘Hayır anne, bir gün ben ölürsem sen dimdik ayakta duracaksın, sakın üzülme ve hayatına kaldığın yerden devam et’ dedi ama beni çok zor bir yokuşta bıraktı.” 

Ardından konuşmasına devam eden Yılmaz, çok zor bir süreç geçirdiğini belirterek, “Ben doktorlara çok büyük saygı duyuyorum. Çünkü benim iki tane doktorum var.

Ben bir doktorumu işe yolluyorum diğer doktorumu da her gün ziyarete gidiyorum. Bu işin peşini bırakmayacağım.

Sadece Gülnur’un canisi değil, bundan sonraki kadın cinayetlerine yeter demek ve böyle bir şey yapınca bedelinin ödetildiğini göstermek için unutulmasına izin vermeyin” diye konuştu. 

Söz hakkı alan ağabeyi Kerem Yılmaz da, “Ağabeyi olarak örnek alabileceğim bir insan. Annemi korumak için kendisini feda etti. Onun yerinde ben de olabilirdim. Beni uzak tutmaya çalıştı.

Ailelerinizin kıymetini bilmenizi istiyorum. Bunu bizim yerimizde olmadan ne yazık ki anlayamıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Anne ve oğlunun bu konuşmaları salondakileri çok duygulandırdı.

Olayın geçmişi  

İddiaya göre, tıpta uzmanlık sınavına hazırlanmak için Antalya'dan Balıkesir Akçay'daki bir yakınına ait eve gitmek için yola çıkan pratisyen hekim Gülnur Yılmaz, annesinden ayrı yaşayan babası Mustafa Ali Yılmaz tarafından otomobiline GPS cihazı koyularak takip edilmeye başlandı.

Yine iddiaya göre baba Mustafa Ali Yılmaz, kızının otomobiline arkadan çarparak yol dışına çıkardı ve annesinin yerini sordu.

Soruya cevap vermeyen Gülnur Yılmaz’ı otomobilinden çıkarıp, kendi aracının arkasına getiren Mustafa Ali Yılmaz, tabancasını çıkarıp peş peşe ateş etti. Genç doktor, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Kırsal alana kaçan babası ise jandarma tarafından yakalandı. Gözaltına alınan Mustafa Ali Yılmaz, işlemlerinin ardından Edremit Adliyesi'ne sevk edildi.

Baba Yılmaz, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından, 'tasarlayarak öldürme' suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. 
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto