Sağlık çalışanı kadınlar yaşadıkları zorlu dönemi anlattı

08.03.2021 15:10

Antalya haber... Alanya ilçesinde kadın sağlık çalışanları pandemi döneminde kısıtlı izinlerle yoğun mesai harcayarak Covid-19'a adeta savaş açıyor. Fedakar sağlık çalışanlarından Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Aliye Gamze Çalış, “Hastalarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Biz kadınlar şiddetle değil, başarıyla anılmayı hak ediyoruz” dedi.

Sağlık çalışanı kadınlar yaşadıkları zorlu dönemi anlattı

Antalya haber... Sağlık çalışanları koronavirüsle mücadelede büyük fedakarlık gösteriyor. Pandemi dönemine girilmesinden ardından, sağlık çalışanları gece gündüz çalışarak hastalara şifa olmaya çalışıyor. Özellikle kadın sağlık çalışanları, bu süreçte özverili çalışmaları ile göz dolduruyor. Kısıtlı izinlerle ailelerinden uzak kalarak koron virüs hastalarının tedavi edildiği birimde yoğun mesai harcayan kadın sağlıkçılar, tüm zorluklara rağmen bu süreçteki başarılarıyla dikkat çekiyor. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli çalışanlar, yaşadığı zorlu süreci anlattı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli çalışanlar, yaşadığı zorlu süreci anlattı

“HASTALARIMIZ İÇİN ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Aliye Gamze Çalış, tüm kadınların Dünya 8 Mart Kadın Günü kutladığını söyledi. Çalış, “Kadınlar çalışma ortamlarında erkekle beraber eşit şekilde yükleri sırtlanırken, evde de anne ve eş olarak sorumluluklarımız devam etmektedir. Özellikle korona virüs sürecinde biz kadınlar en ön safta hastalar için uğraşırken, bir yanda da evimize enfeksiyon taşımamak için elimizden geldiğince titiz davrandık. Her ne kadar kalplerimiz ailemizle beraber olsa da tüm aklımız ve yeteneklerimizle hastanede var olmaya devam ettik. Biz kadınlar hem içimizdeki şefkat hem de akılımızdaki bilginin ışığıyla beraber hastalarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Biz kadınlar şiddetle değil, başarıyla anılmayı hak ediyoruz” dedi.

“KADINLARIN TOPLUMUN HER ALANINDA EN ÖNDE VAR OLMALARI ÖNEMLİ”

Çocuk Alerji ve İmmünoloji Uzmanı Dr. Esra Hazar Sayar, pandemi sürecinde ailesinden uzak kaldığı için çok zorlandığı belirterek, onlara yeterince zaman ayıramadıklarını aktardı. Sayar, “ Hem hastanemizin iş yükünün yoğun olması ve ailelerimize enfeksiyon bulaştırma riski olması nedeniyle çok tedirgin bir ortamda çalışıyoruz. Ancak bu kutsal görevi her koşulda en iyi şekilde yapmaya çalışmak bir kadın, bir doktor ve bir anne olarak hepimizin boyunun borcu. Bu kutsal mesleği, bu memlekete ve bu ülkeye borçluyuz. Bu şekilde çalışmaya elimizden geldiğince gayet edeceğiz. Kadınların toplumun her alanında en önde var olmaları önemli” diye konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ EMEĞİ ÇOK KIYMETLİ”

Sevginin adının kadın olduğunu ifade eden Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlu Hemşire Kübra Ersoy Doğan, “Bu kutsal görevi üstlenen ve yaşamın her zorluğunu yaşayan biz kadınların bu ülkenin her ışığında emeği var. Yaşadığımız pandemi sürecinde büyük çoğunluğun kadınların oluşturduğu sağlık çalışanlarının emeği çok kıymetli. Pandemi süresince ailemizden ve çocuklarımızdan uzak kalmak bizi çok yıpratmış olsa da bizden yardım eli bekleyen hastalarımız var. Güçlü olmak zorundayız çünkü bir kadın isterse yapamayacağı hiç bir şey yoktur. Bu gün; güçlü kadınların günü, günümüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIĞINIZA ŞEFKATLE DOKUNAN YİNE KADIN ELİ”

Pandemi Servisi’nden Sorumlu Hemşire Nilgün Gümüş ise şunları söyledi: “ Kadın demek; sevgi, özveri ve sağlık demek. Biz sağlık çalışanları kadın olarak anne, eş, evlat olmakla birlikte dünya sağlık sektörünün yüzde 70’ini oluşturuyoruz. Bu sebeple yaşamımız herhangi bir bölümünde sağlığınıza şefkatle dokunan yine kadın eli. Bu nedenle tüm kadınların gününü kutluyorum.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Tiryakisine kötü haber! Dev zam yolda

Tiryakisine kötü haber Dev zam yolda

Tiryakisine kötü haber! Dev zam yolda
Dikkat! Elinizi çabuk tutun! Bayram öncesi satışlar fiyatlar yükseliyor

Dikkat! Elinizi çabuk tutun! Bayram ön..

Dikkat! Elinizi çabuk tutun! Bayram öncesi satışlar fiyatlar yükseliyor
Derz arası kirlerini söküp atıyor! İşte fayanslarınızı bembeyaz yapacak karışım

Derz arası kirlerini söküp atıyor İşte..

Derz arası kirlerini söküp atıyor! İşte fayanslarınızı bembeyaz yapacak karışım
Soğuk havalar için mutlaka deneyin! Gribe karşı bu karışım birebir...

Soğuk havalar için mutlaka deneyin! Gr..

Soğuk havalar için mutlaka deneyin! Gribe karşı bu karışım birebir...
iPhone kullananlar dikkat! İşte iPhone'un sır gibi sakladığı 6 gizli uygulama

iPhone kullananlar dikkat! İşte iPhone..

iPhone kullananlar dikkat! İşte iPhone'un sır gibi sakladığı 6 gizli uygulama
Rekortmen diziye büyük şok! Soruşturma başlatıldı

Rekortmen diziye büyük şok Soruşturma ..

Rekortmen diziye büyük şok! Soruşturma başlatıldı