MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

 
Başkan Yücel'den yeni yıl müjdesi!

02.01.2019 10:52

Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılması planlanan Kültür Merkezi ve Düğün Salonu projesi hayata geçiriliyor.

Başkan Yücel'den yeni yıl müjdesi!

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Konaklı Mahallesine söz verdiği Kültür Merkezi ve Düğün Salonu projesini hayata geçiriyor. Ketir Mevkiinde her türlü kültürel aktiviteler için çok amaçlı olarak tasarlanan Kültür Merkezi Projesi ihale aşamasına geldi.

Yemekli düğün, nişan, toplantı, konser, eğitim çalışmaları türü tüm aktivitelerin yapılabileceği 1200 kişilik ana salondan oluşan merkezde, ayrıca daha küçük toplantı salonu ve kütüphane yer alıyor. 

Başkan Yücel proje hakkında bilgi verdi

Proje hakkında bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Konaklı  kültür merkezini  diğerlerinden ayıran en önemli özelliğin, büyük dış mekan imkanıyla Alanya'nın geleneksel eşgilik düğün konseptini de içermesi olduğunu söyledi.

Başkan Yücel, “Ana salon dışında, yarı açık bay bayan ayrı oturma yerlerinde ve bahçede  düğün ve her türlü toplantı yapılabilecek ve yemek yenebilecektir. Ana binadaki mutfak, tuvaletler, mescitler ve hazırlık odaları, dışarıda yapılacak her türlü  aktiviteye  de hizmet verebilecektir” dedi. 

Çocuk oyun alanı ve otoparkı da olacak

Bahçede çocuk oyun alanının da  yer alacağını belirten Başkan Yücel, “Bodrum katta ve alanın girişinde otopark ihtiyacı karşılanacaktır. Alanya'nın en önemli mahallelerinden biri olan Konaklı'ya şanına yakışır bir şekilde hem düğün salonu hem de kültür merkezi gibi hizmet verecek dev bir sosyal tesis kazandırıyoruz. Projesini ihale aşamasına getirdik, inşallah kısa süre sonra Konaklı Kültür Merkezi'nin de temelini hep birlikte atacağız. Konaklı ve bölge halkımıza şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto