MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Al Yazma Anıtı siyaha büründü

27.08.2019 10:28

Antalya’da, töre ve namus cinayetlerine kurban giden kadınlara dikkat çekmek amacıyla yaptırılan, üzerinde 500 kadının isminin yer aldığı 'Al Yazma Anıtı' bir günlüğüne siyah örtüyle kapatıldı. 

Al Yazma Anıtı siyaha büründü

Antalya'da Bayındır Mahallesi Palmiye Parkı'nda yer alan üzerinde töre ve namus cinayetleriyle hayatını kaybeden 500 kadının isminin yer aldığı Al Yazma Anıtı bir günlüğüne Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile eşi Ümran Uysal tarafından siyah örtüyle kapatıldı. 

Başkan Uysal’a çok sayıda STK temsilcisi ve kadınlar ellerinde “Kızım ölmesin”, “İyi hal indirimi istemiyoruz”, “Annem, kız kardeşim ölmesin”, “Tahrik indirimi istemiyoruz” yazılı dövizlerle destek verdi. 

Etkinlikte konuşan Başkan Ümit Uysal, töre ve namus cinayetleriyle hayatını kaybeden kadınlara dikkat çekmek amacıyla Al Yazma Anıtı’nın 7 yıl önce açıldığını hatırlatarak şunları söyledi: 

"Anıtta 500 kadının ismi var. Ama bu anıt dikildikten sonra da ölümler devam etti, durmadı. Tespit edilebilen rakamlara göre yakın yıllarda yaklaşık 3 bin 500 civarında kadınımız yaşamlarını yitirdi.

Sadece bu ay içinde 29 kadınımızın yaşamını yitirdiğini tespit ettik. Emine Bulut cinayetiyle bu konu yeniden gündeme alındı. Sadece üzülmek ve olayların yaşanmamasını dilememekle kalmamalıyız.

Bütün kurumlar başta olmak üzere toplumsal olarak cinayetleri durdurmak için seferber olmalıyız” dedi. 

Bir kadının daha hayatını kaybetmemesi için Al Yazma Anıtı’nı siyah bir örtüyle yeni isimlere kapattıklarını belirten Başkan Ümit Uysal, hiçbir kadının ölmemesini diledi. 

Başkan Uysal, cinayete kurban giden tüm kadınların eğitim hayatı devam eden çocuklarına Adalya Vakfı’nın burs vereceğini söyledi. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3