MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Akdeniz'den online 'Cumhuriyet' sergisi

29.10.2020 12:14

Antalya haber... Geleneksel olarak Antalya Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen 'Uluslararası Cumhuriyet Sergisi', pandemi nedeniyle ilk kez sanal olarak gerçekleştiriliyor.

Akdeniz'den online 'Cumhuriyet' sergisi

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre; Türkiye'nin dört bir yanından akademisyen ve sanatçıların yanı sıra yurtdışı katılımın da yoğun olduğu 18. Geleneksel Uluslararası Cumhuriyet Sergisi, www.cumhuriyetsergisi.com adresinde izleyenlere açıldı. Sergide resim, fotoğraf, geleneksel el sanatları, seramik, heykel, grafik gibi güzel sanatların tüm alanlarından çalışmaların yer aldığı 140'tan fazla eser sergileniyor.

Antalya Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında geleneksel olarak düzenlediğimiz sergimizi bu yıl olağanüstü koşullar sebebiyle ilk kez sanal olarak gerçekleştiriyoruz. Buna rağmen yoğun bir katılımın olması sevindirici. Pandemi nedeniyle bizler için buruk bir etkinlik olsa da sergimize tüm Türkiye'den erişim sağlanabilecek olmasının da ayrı bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Sergimiz yıl sonuna kadar açık olacak. Sergi organizasyonuna emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Küratörlüğünü Fotoğraf Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Nafia Hanyaloğlu'nun üstlendiği 18. Geleneksel Uluslararası Cumhuriyet Sergisi, www.cumhuriyetsergisi.com adresinde yıl sonuna kadar açık kalacak.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3