Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özkan 8 Mart Kadınlar Gününe özel açıklama!

08.03.2023 15:52

Antalya haber... Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla depremzede kadınlarla bir araya geldi. 17 depremzedenin bu süreçte hastanelerinde anne olduğunu anlatan Rektör Özkan, “Bebek hayat demek, ümit demektir. Bebek varsa gelecek de vardır, umut da vardır" dedi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özkan 8 Mart Kadınlar Gününe özel açıklama!

Antalya haber... AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, AÜ Sosyal Tesisleri'nde misafir edilen ve üniversite hastanesinde tedavi gören depremzede kadınlarla bir araya gelerek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Rektör Özkan'a AÜ Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Özge Turhan da eşlik etti. Depremzede kadınlarla sohbet eden Rektör Özkan, geçmiş olsun dileklerini iletti.

'DEPREMDEN EN ÇOK KADINLARIMIZ ETKİLENDİ'

Deprem felaketinden en çok etkilenen kişilerin kadınlar olduğunu söyleyen Rektör Özlenen Özkan, “Maalesef hep kadınlar etkileniyor çocuklarla beraber. Çünkü en hassas kesim bu kesim. Hem anatomik, fizyolojik hem de duygusal, görevsel olarak en hassas varlıklar kadınlar ve çocuklar, yaşlılar aynı zamanda. Hep dualarıma onları özellikle katıyorum. Allah'ım özellikle kadınları, çocukları koru diye. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde onlara bir renk olsun diye görüşmek istedim kadınlarımızla. Hepsiyle konuşma fırsatı bulduk. Hepsinin elbette bir ümidi var. O da yaşamak için çok önemli bir şey. İnşallah daha güzel kadınlar günü kutlamak dileğiyle hep beraber. Kadınlarla güzel dünya, erkeklerle güzel" dedi.

17 DEPREMZEDE ANNE OLDU

AÜ Hastanesi'nde 1 ayda 17 depremzede annenin bebeklerini dünyaya getirdiğini ifade eden Rektör Özkan, “Bebek demek yeni bir hayat demek. Hayat demek, ümit demek. Hepsinin yüzü gülüyordu. Hepsinin daha önce bebekleri var ilk bebeği olan yoktu aralarında. Hepsinin ümidi var, hepsi çocuklarına dünyanın en güzel varlıklarıymış gibi bakıyor. Allah yollarını açık etsin. Çocuklarımızı anne babalarıyla büyütmeyi nasip etsin inşallah" şeklinde konuştu.

Adıyaman'dan gelen depremzede Öznur Ulusoy, yakınlarını kaybettiklerini ifade ederek, 1 aya yakındır Antalya'da olduklarını söyledi. Ulusoy, "Deprem nedeniyle düzenimiz alt üst oldu. Zorlu bir süreçti. İnşallah atlatırız. Buraya geldik iyi ki diyoruz. Herkes burada bize yardımcı oldu. Herkes sağ olsun" dedi.

Hatay'dan gelen depremzede Safiye Çağlar, evlerinin ikinci depremde yıkıldığını belirterek, ailesiyle beraber AÜ Sosyal Tesisleri'nde kaldıklarını söyledi. Çağlar, "Çok şükür iyi herkes, teşekkür ediyoruz bize destek olanlara. Allah'ım kimseye böyle bir acı böyle bir imtihan yaşatmasın. Herkesin kadınlar günü kutlu olsun diyorum. İnşallah gelecek kadınlar gününde daha güzel günlerin bizi beklemesini dilerim. Bütün kadınlar olarak bunun da üstesinden geliriz inşallah" şeklinde konuştu.

'KIYAMETİN BİR FRAGMANI YAŞANDI'

Adıyaman'dan gelen depremzede Fatma Örücü, “Hem kapılarını hem gönüllerini açtılar, herkesten Allah razı olsun. Enkaz altında hepimiz birbirimize sarıldık, birbirimizden destek alarak ölümü bekledik. Burada sen ben yok, hepimiz aynıyız. Türkiye nasıl hep bir yürek olduysa karşıdakinin cenazesi de benim cenazemdir hiçbir farkı yok. Arabada yaşanmadığı için Adıyaman'dan ayrılmak zorunda kaldık. Allah buradakilerden de razı olsun. Allah bir daha yaşatmasın. Kıyametin bir fragmanı yaşandı" ifadelerini kullandı.

Hastanedeki hasta ziyaretinin ardından sağlık çalışanlarının da kadınlar gününü kutlayan Rektör Özkan, emeklerinden dolayı teşekkür ederek karanfil hediye etti.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Tesla'dan Türkiye paylaşımı: Geliş tarihi açıklandı

Tesla'dan Türkiye paylaşımı: Geliş tar..

Tesla'dan Türkiye paylaşımı: Geliş tarihi açıklandı
Finlandiya'nın NATO üyeliğinde flaş gelişme! O ülke resmi olarak onay verdi

Finlandiya'nın NATO üyeliğinde flaş ge..

Finlandiya'nın NATO üyeliğinde flaş gelişme! O ülke resmi olarak onay verdi
Messi için görülmemiş anlaşma! Maaşını tüm lig ortak ödeyecek

Messi için görülmemiş anlaşma Maaşını ..

Messi için görülmemiş anlaşma! Maaşını tüm lig ortak ödeyecek
YSK Başkanı Yener açıkladı: İmza toplama süreci sona erdi! 4 aday kesinleşti

YSK Başkanı Yener açıkladı: İmza topla..

YSK Başkanı Yener açıkladı: İmza toplama süreci sona erdi! 4 aday kesinleşti
Antalya'da hava durumu! Meteoroloji gün verdi 28.03.2023

Antalya'da hava durumu! Meteoroloji gü..

Antalya'da hava durumu! Meteoroloji gün verdi 28.03.2023
O ülkede eylemler arttı! THY bütün seferlerini iptal etti

O ülkede eylemler arttı THY bütün sefe..

O ülkede eylemler arttı! THY bütün seferlerini iptal etti