MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
AGC’de devir teslim töreni! Başkan Yeni görevi İdris Taş'a devretti

12.10.2021 14:05

Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) devir teslim töreni yapıldı. Yeni Başkan İdris Taş, görevi Mevlüt Yeni'den devraldı.

AGC’de devir teslim töreni! Başkan Yeni görevi İdris Taş'a devretti

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen törene Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, AGF Genel Başkan Yardımcısı ve KKTC Antalya Turizm Temsilcisi Nazmi Pınar, AGC Kurucu üyelerinden Cevat Alp, yeni yönetim kurulu üyeleri Rasim Gündüz, Şifa Çiçek, Işık Tuncel, Ersin Aydın, Ahmet Öcal, Ahmet Yenigün, Yalçın Teke,  Süleyman Elçin, Hayrettin Deniz  ve çok sayıda gazeteci katıldı.

AGC genel merkezindeki devir teslim törenine çok sayıda kişi katıldı

Devir teslim töreninde konuşan eski başkan Mevlüt Yeni, AGC'nin 15 yıl sonra tarihi anlardan bir tanesini yaşadığını söyledi.

Mevlüt Yeni ve AGC Başkanı İdris Taş'a görevi devretti

“İHTİYAÇ DUYULDUĞU HER AN CEMİYETİN EMRİNDEYİM”

Her yeni başlangıcın beraberinde güzellikleri, heyecanı ve enerjiyi getireceği için çok mutlu olduğunu dile getiren Yeni, "AGC büyük bir kurumdur. 'Bu cemiyeti kurumsallaştıracağız' diye yola çıkmıştık. Genel kuruldan sonra şehrin bize olan ilgisini gördüğümde buranın kurumsallaştığını gördüm. Bıraktıktan sonra bunu çok daha objektif olarak gördüm. Görevi büyük bir güven, keyif ve heyecanla devrediyorum. İhtiyaç duyulduğu her an cemiyetin emrindeyim. Bana ne zaman ihtiyaç olursa bu yönetimin neferi olmaya hazırım" dedi.

Eski Başkan Mevlüt Yeni 15 yıl boyunca birlikte çalıştığı idari yönetmen Mediha Düden'e emeklerinden dolayı teşekkür ederken duygusal anlar yaşandı.

"GAZETECİLERE KONUT MÜJDESİ"

Mevlüt Yeni, konut projesiyle ilgili ise şu bilgileri verdi: “Üyelerimizin bir çoğu kirada oturuyor. Konut yapımını artık kooperatif kurarak çözemiyoruz. Şimdi ihale yapmadan hiçbir belediye kooperatife yer tahsisi yapmıyor. Uzun zamandır çalışıyoruz bu konu üzerinde. Bu benim sözüm olduğu için başkan adaylarımıza açıklamadım, onların haberi olmadan ben çalışmayı sürdürdüm. Birebir görüşmede dahi kimse bulunmadı. Biraz da gizlilik içinde yürüttük. Şimdi Milli Emlak Daire Başkanlığının önerisiyle bulduk. Aksu ilçesinde olan bir yer. Çok hızlı bir şekilde gereğini yapacağız. Protokol imzalandıktan sonra ben çekileceğim. Bu işin garantörüyüm. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştük, konuyu yakından takip edeceğini söyledi” dedi.

Yeni Başkan İdris Taş, Mevlüt Yeni'ye hizmetlerinden dolayı plakete takdim etti.

Eski Başkan Yeni, Başkan İdris Taş ile Bakan Çavuşoğlu’nu Ankara’ya ziyaret edeceklerini ve bu yıl bitmeden protokolünü imzalamayı hedeflediklerini söyledi.

Yeni Başkan İdris Taş Mevlüt Yeni'ye bundan sonraki hayatında başarılar diledi

"HER AY BİR PROJE"

Törende konuşma yapan yeni Başkan İdris Taş ise gençliğinin ilk yıllarının AGC’de geçtiğini ve çeşitli görevlerde bulunduğunu hatırlatarak, “AGC'ye çocuğum gibi bakıyorum. Başkanlık olur olmaz o şekilde girdim seçime. Bundan sonraki süreçte gece gündüz ekip arkadaşlarımla yılmadan yorulmadan mücadele edeceğiz. Her oyun hakkını vermeye çalışacağım. Her medya kuruluşuna eşit davranacağız. AGC’de her gün bir yönetim kurulu üyesi göreceksiniz. Sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek. Başkan Mevlüt Yeni çok güzel projelere imza attı. Beraber çalıştık, bana verilen her görevi yerine getirdim. Bundan sonrada yerine getirmeye devam edeceğim” diye konuştu.

AGC'nin yeni başkanı İdris Taş

Taş, başkanlığı döneminde her ay bir proje yapma gayreti içinde olacaklarının altını çizdi. Cemiyeti kurmak kadar, korumanın da önemli olduğunun altını çizen Taş, “Başkanıma hizmetleri için teşekkür ediyorum” dedi.

AGF Başkanı Gaye Coşkun devir teslim töreninde konuşma yaptı

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu(AGF) ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun ise birlikte yol alabileceklerini belirterek, yeni yönetiminin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Gazeteci Songül Başkaya Mevlüt Yeni'ye verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Gazeteci Songül Başkaya, katkılarından dolayı Mevlüt Yeni'ye ve göreve yeni seçilen İdris Taş'a çiçek takdim etti.

İLK ZİYARET AGF'DEN

Devir teslim töreni sonrası Akdeniz gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Gaye Coşkun ve Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Pınar  yeni başkan İdris Taş'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Akdeniz gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Gaye Coşkun ve Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Pınar yeni başkan İdris Taş'ı ziyaret etti.
AGC kurucu üyelerinden Cevat Alp Mevlüt Yeni'ye 15 yıldır vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür etti ve yeni hayatında başarılar diledi.
Devir teslim töreni sonrası günün anısına toplu fotoğraf çekildi
Töreni çok sayıda basın mensubu takip etti

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Kara kedilerin suçu yok! Uğursuzluk getirdiği inancı nereden geliyor?

Kara kedilerin suçu yok! Uğursuzluk ge..

Kara kedilerin suçu yok! Uğursuzluk getirdiği inancı nereden geliyor?
Facebook adını değiştirdi

Facebook adını değiştirdi

Facebook adını değiştirdi
Kuzey Irak'ta mayına basan askerimiz şehit oldu

Kuzey Irakta mayına basan askerimiz şe..

Kuzey Irak'ta mayına basan askerimiz şehit oldu
29 Ekim Cuma Antalya'da hava durumu...

29 Ekim Cuma Antalya'da hava durumu...

29 Ekim Cuma Antalya'da hava durumu...
Antalyaspor kupada zorlanmadan tur atladı

Antalyaspor kupada zorlanmadan tur atl..

Antalyaspor kupada zorlanmadan tur atladı
TFF açıkladı! Stadyumlara tam kapasite seyirci alınacak

TFF açıkladı Stadyumlara tam kapasite ..

TFF açıkladı! Stadyumlara tam kapasite seyirci alınacak