MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
AGC yönetiminden Vali Ersin Yazıcı'ya ziyaret

14.10.2021 15:39

Antalya haber... Vali Ersin Yazıcı, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçilen İdris Taş ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul ederek yeni görevlerinde başarı dileklerinde bulundu. Vali Yazıcı, dünya şehri Antalya için hedeflerinin olduğunu ve bu hedeflerin gerçekleşmesi ve dünyaya duyurulması noktasında basının en önemli destekçileri olduğunu dile getirdi.

AGC yönetiminden Vali Ersin Yazıcı'ya ziyaret

Antalya haber... Vali Ersin Yazıcı, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin 18’inci Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen İdris Taş ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul etti. Seçim sonucunun ve yeni görevinin kendisine ve Antalya basınına hayırlı olması dileklerinde bulunan Vali Yazıcı, görevinde başarılar diledi.

Ziyarette Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Taş, yönetim kuruluna yeni seçilen üyeleri tanıtarak cemiyetin çalışmaları hakkında Vali Yazıcı’ya bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yazıcı, Antalya’nın büyük bir şehir olarak hedeflerinin olduğunu ve bu hedeflerin gerçekleşmesi ve dünyaya duyurulması noktasında basının en önemli destekçileri olduğunu dile getirdi.

"BASIN ÇALIŞANLARIMIZIN KATKISI ÇOK BÜYÜKTÜR"

Antalya’nın tanıtımı ve bilinirliğinin artması noktasında basına büyük rol düştüğünü belirten Vali Yazıcı; “Antalya’mız önemli bir turizm şehri. Ülkemizin dünyaya açılan penceresi. Denizi, kumu, güneşi, doğal güzellikleri ve tarihi ile Akdeniz’in en önemli turizm merkezlerinin başında gelmekte. Bu güzel şehrimizin yerli ve yabancı turistlere tanıtılmasında, buradaki projelerimizin duyurulmasında basınımız daima yanımızda yer alıyor. Antalya’mızda, turizm sektörü başta olmak üzere, tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve bu başarının da ülkemiz ekonomisine olumlu yönde yansımasında, basın çalışanlarımızın katkısı çok büyüktür.” dedi.

BASIN ÜÇÜNCÜ BİR GÖZ GÖREVİ GÖRÜYOR

Yerel ve ulusal basın olmak üzere Antalya’da güçlü bir basının olduğuna değinen Vali Yazıcı sözlerine şöyle devam etti: “Hepimizin bildiği gibi Antalya’mız bir dünya şehri. Önemli bir turizm merkezi. Hedefleri büyük bir şehir. Bu hedeflere ulaşma noktasında basınımıza önemli görevler düşüyor. Bir şehirim gelişmesi ve kalkınması noktasında yerel ve ulusal basının güçlü olması bence bir şehir için önem arz etmekte. Özellikle yerel basın bizim işlerimizi kolaylaştıran, şehirde olup biten her şeyi görmemizi sağlayan üçüncü bir göz görevi görmektedir. Bu noktada yerel basınımız bizlere çok yardımcı oluyor. İnşallah bundan sonrada bu büyük şehrimizi hedeflerine ulaştırmak için basınımızla birlikte çalışmaya Antalya’mızı yeni başarılara taşımaya devam edeceğiz.”

EĞİTİMLE İLGİLİ PROJEMİZ İÇİN YAKIN ZAMANDA BİR ARAYA GELECEĞİZ

Dün gerçekleştirmiş oldukları “Eğitim Çalıştayı”nın sonucunda eğitimle ilgili yeni projelere yer vereceklerini söyleyen Vali Yazıcı; “Dün eğitimle ilgili bir çalıştay gerçekleştirdik. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin niteliğini artırmak ve kalitesini geliştirmek için tüm okul ve kurumlarda faaliyetler planladık. Eğitim bizim için, geleceğimiz için çok önemli. Bu sebeple bu konuyu önemsiyorum. Daha önce Balıkesir’de BENGİ Projesini hayata geçirmiştik. Proje ile öğrencilerimize değerler eğitimini vermeyi, çocuklarımıza bilimde, sanatta, sporda, kültürde ve sosyal alanlarda yapacağı bütün çalışmalarda değerler eğitimiyle buluşturmayı amaçladık. Öğrencilerimize bu proje kapsamında okuma alışkanlığı kazandırmayı ve okul çalışmalarında çeşitli okuma etkinliklerine yer verdik. Okullarımıza çeşitli mesleklerden kariyer yapmış kişileri davet edilerek hem değerler eğitiminde hem de çocuklara meslek seçimlerinde rehberlik yapmaları sağladık. Bu sayede eğitim öğretim çalışmalarına toplumsal katılımı sağladık. Buna benzer bir projeyi de AHENK adıyla burada hayata geçirmeyi istiyoruz. Yakın zamanda bunun duyurusunu yapacağız. Proje ile okullarımızda değerler eğitimine özen göstererek her okulda 1 saat kitap okuma saati yapacağız. Projemizin tanıtılması ve vatandaşlara duyurulması noktasında basınımızla ortak çalışmalar yapacağız. Şimdiden hepinize teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin 5’inci Başkanı olarak seçilen İdris Taş, iyi dilekleri için Vali Yazıcı’ya teşekkür ederek Antalya’nın daha ileriye gitmesi için yapılacak tüm projelere destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

 Perge kazısının 75’inci yıl dönümü kutlandı

 Perge kazısının 75inci yıl dönümü kut..

 Perge kazısının 75’inci yıl dönümü kutlandı
Antalya'da saadet zinciri operasyonu! 359 üyeyi dolandırdılar...

Antalya'da saadet zinciri operasyonu! ..

Antalya'da saadet zinciri operasyonu! 359 üyeyi dolandırdılar...
Zeytinköy'e özel harekatlı baskın! Çok sayıda gözaltı var..

Zeytinköy'e özel harekatlı baskın! Çok..

Zeytinköy'e özel harekatlı baskın! Çok sayıda gözaltı var..

"Sil Baştan" filmi gerçek olabilir: Kö..

"Sil Baştan" filmi gerçek olabilir: Kötü anıların silinmesine yardımcı olabilecek bir protein keşfedildi
Kara Kartal fırsat tepti! Beşiktaş, deplasmanda Başakşehir'e yenildi

Kara Kartal fırsat tepti! Beşiktaş, de..

Kara Kartal fırsat tepti! Beşiktaş, deplasmanda Başakşehir'e yenildi
16 Ekim Cumartesi Antalya'da hava durumu...

16 Ekim Cumartesi Antalya'da hava duru..

16 Ekim Cumartesi Antalya'da hava durumu...