MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Konyaaltı

Muratpaşa banner reklam


Ağaç katliamına büyük tepki

19.02.2021 16:46

Antalya haber... 1934 yılından beri tarımsal üretime öncülük eden ve özel bir şirkete satılan Narenciye Bahçesi'ndeki bazı ağaçların kesildiği ve söz konusu alanda halı saha, çay bahçesi, pastane ve fırın gibi işletmelerin açılacağı iddia edildi. Bu iddia üzerine ve Muratpaşalı vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine bölgede inceleme başlatan Antalya Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, ağaçların kesildiği bölgede basın açıklaması düzenledi.

Ağaç katliamına büyük tepki

Antalya haber... Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Ülker, partili ve Muratpaşalı vatandaşlar, Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından özel bir şirkete kiralanan Narenciye Bahçesi'nin bir bölümü üzerinde ağaçların kesilerek çimlik alan yapıldığına dikkati çekti. "Muratpaşalı hemşehrilerimizden çok şikayet aldık. Bu nedenle buradayız" diyen İbrahim Ethem Taş, bu kesimlerin sorumlularının peşini bırakmayacaklarını hatırlattı.

Ağaç katliamına büyük tepki
Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve beraberindeki heyet ağaç katliamına tepki gösterdi

HİSARÇANDIR'DAN SONRA NARENCİYE

Geçen hafta Hisançandır'da yaşanan ağaç katliamını hatırlatarak, "Oradaki vatandaşlar bize ulaştı. Burada ağaç katliamı yapıyorlar, gelin görün yanımızda olun dediler. Bizler de oraya gittik ve basın açıklaması yaparak konuya dikkat çektik. Bunun üzerine burada yaşayan vatandaşlarımız da sosyal medya üzerinden portakal ağaçlarını kesiyorlar, Hisarçandır'a müdahale ettiniz buraya da edin ağaç katliamını engelleyin diyerek çağrıda bulundular" dedi.

Ağaç katliamına büyük tepki
Ağaçların kesildiği alana çim ekilmiş

"BU İHALEYİ ALAN FİRMA SÖZLEŞMEYE AYKIRI DAVRANMAKTA"

Narenciye'nin Muratpaşa bölgesinin akciğerleri en güzel yeşil alanı olarak adlandıran İbrahim Ethem Taş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz de burada yaşananları inceledik ve maalesef buradaki ihaleyi alan firmanın ağaçları koruması gerekirken, ağaçlara bakması gerekirken ağaçları kestiklerini, zarar verdiklerini gördük. Biz buna siyaset üstü olarak bakıyoruz. İnsanların tepkisini çeken bu olayın peşini bırakmayacağız. Bu konuya Ak Parti iktidar partisi olarak bizzat, valilikle, vakıflar bölge müdürlüğü ve tarım il müdürlüğüyle müdahil olacağız. Vatandaşlarımızın bize getirdiği tepkileri dilekçelere çevirip ağaç katliamını önlemek adına gerekli yerlere vereceğiz. Bu konunun takipçisi olacağız. Antalya'da hiç bir şeye zarar verilmesini istemiyoruz. Antalya doğasıyla tarihiyle dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. Buradaki ağaçların yüzde 10'unun kesildiğini ve yerinden söküldüğünü gördük. Bu ihaleyi alan firma sözleşmeye aykırı davranmakta. Gerekirse ihalenin iptal edilmesi için her türlü hukuki çalışmalarımızı yapacağız."

GÖRÜNTÜLER TESPİT EDİLDİ

Bölgede olan çalışmaları bir aydır yakından takip ettiğini anlatan Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Ülker ise korunması ve sulanması için ihale yapıldığını söyledi. İçerideki kiracının gelir etmesi gerektiğini belirten Ülker, "Fakat ihalenin ön şartı ağaçların bakımının yapılması, kurutulmaması ve kesilmemesi gerekiyor. Bu firma ve şahıs, ihaleyi aldığından bu yana sürekli ağaç kesip kurutuyor. Uydu görüntüleriyle kurutulmuş ağaçları ve kesilen ağaçları drone görüntüleriyle tespit ettik. Bu ihalenin yapılmasının asıl amacı ağaçların sulanması, kurumamalarının sağlaması ve bakımlarının yapılması. Zaten kesilme gibi bir şeyin söz konusu olmaması gerekiyor. Direkt ihalenin fesih nedeni. Vakıflar bölge müdürü ile de bu konuyu konuştuk, bugünden sonra gerekli hukuki yollarda gerekli çalışmalar yapılacaktır. Vakıflar da bu durumu inceleyecek, fesih durumunun oluşup oluşmadığına karar verecek" diye konuştu.

SUR YAPI

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Tahtakale spot

Corendon

Adin

Konyaaltı Belediyesi esnafım

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'ndan iş yerleri ile ilgili yeni kararlar

Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda..

Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'ndan iş yerleri ile ilgili yeni kararlar
Masumlar Apartmanı dizisinin Gülben’i Merve Dizdar'dan eşine: 'Ya sen kocamsın ayıp ya'

Masumlar Apartmanı dizisinin Gülben’i ..

Masumlar Apartmanı dizisinin Gülben’i Merve Dizdar'dan eşine: 'Ya sen kocamsın ayıp ya'
Son dakika! Yunanistan'da çok şiddetli deprem!

Son dakika! Yunanistan'da çok şiddetli..

Son dakika! Yunanistan'da çok şiddetli deprem!
Alanyaspor kötü gidişatı durdurmak istiyor

Alanyaspor kötü gidişatı durdurmak ist..

Alanyaspor kötü gidişatı durdurmak istiyor
Çiftçinin dört gözle beklediği borç yapılandırması yolda

Çiftçinin dört gözle beklediği borç ya..

Çiftçinin dört gözle beklediği borç yapılandırması yolda
CHP İzmir’de İnce depremi

CHP İzmirde İnce depremi

CHP İzmir’de İnce depremi