MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Acılı babanın serzenişi yürekleri dağladı!

18.06.2019 14:00

Antalya’da sivil havacılık okuyan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Eyyüphan Yıldız’dan 1 aydır haber alınamıyor. Oğlunu bulmak için Adana’dan Antalya’ya gelen acılı baba İhsan Yıldız, sokak sokak gezdiği her yere kayıp ilanı olarak oğlunun fotoğrafını asıyor. Polis ve Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri tarafından her yerde aranan Eyyüphan'ın cep telefonundan en son kanyonların bulunduğu uçurum bir bölgede sinyalin kesildiği bilgisine ulaşan babanın endişesi ise gün geçtikçe artmaya başladı. 

Acılı babanın serzenişi yürekleri dağladı!

Adana’da yaşayan İhsan ve Hatice Yıldız’ın 3 çocuğundan en büyüğü olan 20 yaşındaki Eyyüphan Yıldız, 2 yıl önce Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Sivil Havacılık İşletme Bölümü’nü kazandı. Antalya’ya yerleşen üniversiteli genç  Kepez ilçesi Gülveren Mahallesi’ndeki bir öğrenci evinde yaşamaya başladı. En son kaldığı evden 19 Mayıs tarihinde çıkan Yıldız’a, ailesi ve arkadaşları hala ulaşamıyor. Oğluyla en son 18 Mayıs’ta telefonla konuşan baba İhsan Yıldız, bunun üzerine apar topar Antalya’ya gelip oğlunu aramaya başladı.. Polisin her yerde aradığı genç adam için, okul arkadaşları da sosyal medya üzerinden kayıp ilanı vererek onun izine ulaşmaya çalışıyor. 

Oğlunun kıyafetlerini 24 gündür çıkarmıyor

Yaklaşık 24 gündür Antalya’da bulunan baba İhsan Yıldız, oğlunun arkadaşlarıyla birlikte kaldığı öğrenci evine girerek, onun kıyafetlerini giydi. Acılı baba bir aydır haber alamadığı oğlunu sokak sokak aramaya başladı, bir yandan da oğlunun fotoğrafını bastırdığı kayıp ilanını, gezdiği yerlerdeki iş yerlerine, elektrik direği ve panolarına yapıştırıyor. 

“Her şeyini buluyoruz, oğlumu bulamıyoruz” 

Son ulaştığı bilgiye göre çaresiz baba oğlunun, 20 Mayıs tarihinde halk otobüsüne binerek Antalya-Korkuteli yolu bölgesine yakın ve kanyonların yer aldığı Güver Uçurumu olarak adlandırılan bölgeye gittiğini öğrenince, korkusu ve endişesi daha da arttı. Bölgede polis ve jandarmanın arama çalışmaları yaptığını kaydeden Yıldız, “En son Güver Uçurumu olan bölgede kanyonlar var, oraya gitmiş. 3-4 kez orada drone uçuruldu, köpeklerle gezildi ancak bulunamadı.

Telefonla irtibat kesildikten sonra otobüsle öğrenci kimliğiyle yolculuk yapmış. İndiği çıktığı yer kamerada var. O günden sonrası haber alamıyoruz. 20’sinden sonra haber alan varsa, bana yardımcı olun. Hayatından endişelenmeye başladım. Benimle en son telefonla irtibatın kesildiği yeri bulduk. Bir tane orman resmi atmıştı, onun yerini de bulduk.

Her şeyi buluyoruz, oğlumuzu bulamıyoruz. Oğlum kaybolursa ben de kaybolurum” dedi. 

“Tüm Çukurova ağlıyor” 

Acılı baba İhsan Yıldız, oğlunun bir aydır bulunamaması üzerine, tüm yakınlarının olayın üzüntüsü içerisinde olduğunu belirtti. Yıldız, “Tüm Çukurova ağlıyor. Benim akrabalarım, arkadaşlarım ağlıyor. Oğlum beni ağlatıyor, biz onları” ifadelerini kullandı. 

“Baba ben yaşıyorum desin, başka bir şey istemem” 

Oğluna da seslenen baba, “Görünmesine gerek yok, sadece mesaj çeksin, ‘Baba ben yaşıyorum’ desin başka bir şey istemem. İster İtalya, ister Fransa’da olsun, yaşadığını söylesin yeter. Parasını da çekmemiş bankadan. Hiçbir banka kartıyla işlem yapmamış. Bunlar canımı acıtan şeyler” diye konuştu. 
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı