MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt

 
30 yıl sonra parmaklarına kavuştu

19.09.2017 13:02

ERZURUM'da 1.5 yaşındayken tandıra düşüp el parmaklarıyla avuç içi birbirine kaynaşan 32 yaşındaki Taner İlhan, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan 3 ameliyatla 30 yıl sonra 5 parmağa kavuştu.

30 yıl sonra parmaklarına kavuştu

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan ve Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüşerek Erzurum'dan Antalya'ya gelen Taner İlhan, 1.5 yaşındayken düştüğü tandırda her iki el avuç ve parmaklarının yanarak birbirine kaynaştığını anlattı. İlhan, 8 yaşına geldiğinde ilk kez hastaneye götürülerek ameliyat olduğunu belirterek, "Sonrasında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Prof. Dr. Ömer Özkan hocamı internetten bularak iletişime geçtim. Ellerimin durumunu anlattım. Ellerimin açılabilme şansını ve protez yapılıp yapılamayacağını sordum. Ellerimin açılabileceğini, istersem nakil de olabileceğimi söylediler. Ameliyata hazır olduğumu söyledim. Bu görüşme sonrasında ameliyata karar verildi. 1 yıl önce ameliyatlar başladı" diye konuştu.

ERZURUM'DA 1.5 YASINDAYKEN TANDIRA DUSUP IKI EL PARMAKLARINI KAYBEDEN TANER ILHAN, AKDENIZ UNIVERSITESI HASTANESI'NDE YAPILAN 3 AMELIYATLA 30 YIL SONRA 5 PARMAGINA KAVUSTU.(FOTO:EROL AKKIR/ANTALYA-DHA)

Taner İlhan, yapılan ameliyatla sağ elinin avuçla kaynaşmış haldeki parmaklarına demir takıldığını belirterek, "1 ay bu sonra yeniden ameliyatla demirler alındı. Yaklaşık bir yıl sonra birleşik olan parmak araları açıldı. Şu an çok iyiyim. Memleketime döneceğim, bana bildirecekleri tarihte yeniden geleceğim. Bu kez estetik ameliyat yapılacak, avuç içi ve parmaklarımın görünümü değişecek" diye konuştu.

Sol el parmaklarının da avuç içine yapışık olduğunun tespit edildiğini söyleyen Taner İlhan, "Sağ elimde yapılan operasyonların aynısı sol elim için de yapılacak. Sağ elimle her işi yapabiliyorum. Fizik tedaviler sonrasında kalem kaşık tutuyor, bardakla su içebiliyorum. Kimseye muhtaç olmuyorum" dedi.

(Erol AKKIR / DHA)

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto