MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Cezaevi arkadaşları için '15 bin liraya' adam kaçırdılar

08.12.2020 09:51

Adana’da cezaevindeki arkadaşları için Ahmet Aydın'ı kaçıran 4 zanlı, Aydını ölümle tehdit etti. Aydın'dan 15 bin lira para istedikleri iddiasıyla gözaltına alınan zanlılar tutuklandı.

Cezaevi arkadaşları için '15 bin liraya' adam kaçırdılar

Adana'da yaşanan ilginç olay, Yüreğir ilçesine bağlı Doğankent-Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, 31 yaşındaki Ahmet Aydın 3 Aralık günü Muhammet K. (19), Umut A. (19), Ferhat A. (22) ve Yakup A. (27) tarafından kaçırılıp portakal bahçesine götürüldü. Burada Yakup A., Ahmet Aydın’a cezaevinde arkadaşları olduğunu onlara 15 bin lira para göndermek istediklerini belirterek, “Senin nereden geldiği belli olmayan yüksek miktarda paran varmış. Oradan bize 15 bin lira ver. Parayı vermezsen seni öldürürüz” diyerek silah gösterdi. Zanlılar Aydın’ı sabaha kadar alıkoydu. Daha sonra kahvaltı yapan zanlılar Aydın’ı tehdit etmeye devam edince Aydın, “Evde param yok ama altın var beni eve götürün ondan size vereyim” dedi. Bunun üzerine Yakup A., Aydın’ın yanına Umut A. ve Muhammet K.’yi vererek eve gönderdi. Sabah eve gelen Aydın altınları alıp kendini ölümle tehdit eden 4 kişiye vereceğini söyledi.

"KİM BUNLAR POLİSİ ARAYALIM YAKALASIN"

Babası Zeynel Aydın (56) “Oğlum neden altınları vereceksin kim bunlar polisi arayalım gelsin yakalasın” deyince Ahmet Aydın altınları vermekten vazgeçti, baba ise polisi aradı. Bu durumu öğrenen zanlılar kaçmak istedi ancak polis zanlıları yakaladı. Polis bu iki şüpheliyi sorguya alıp diğer kişilerin isimlerini belirledi.

KAÇIRMADIKLARINI İDDİA ETTİLER

Polis kısa sürede zanlıların peşine düştü. Polisten kaçmak isteyen zanlılar kaza yaptı. Polis diğer iki zanlıyı da yakaladı. Emniyete getirilen zanlılar sorguya alındı. Zanlılar Ahmet Aydın’ı kaçırmadıklarını ondan sadece cezaevindeki arkadaşlarına göndermek için para istediklerini öne sürdü.

Bu arada, zanlılardan Yakup A.’nın yağma ve hırsızlık olmak üzere 4 olaydan arandığı öğrenildi. Zanlılar sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3